Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik más kiút, mint az...

Létezik más kiút, mint az öngyilkosság?

Figyelt kérdés
Teljesen reményvesztett vagyok. Már semminek tudok örülni, semmi sem köt le. Nincsen akivel beszélgethetnék hiába a családommal élek. Meg amúgy rám sem bagóznak. Nem vagyok már kamasz, de még most sem tudom hova tovább. Orvoshoz sem akarok menni, mert azok csak tele nyomnak bogyókkal, attól meg még rosszabb lenne a helyzet.Szinte már nincsen olyan nap, hogy eszembe ne jutna az öngyilkosság. Ez tartja bennem a vigaszt, hogy bármikor, bárhogyan, szinte bárhol megtehetném. Egy csapásra véget érne ez a rémálom.

2015. júl. 19. 17:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Én is gondoltam már rá, pár évenként visszajön. De én felfogtam, hogy ez csak depi. Orvoshoz megy a halál! Csinálj olyat amit szeretsz vagy régen szerettél. Akár legyen háziállatod. Rá kell erőltetned magadra egy kis örömöt, bármit bevethetsz de ne drog vagy pia. Csak hobbi, kedvenc zene. Gondolj arra hogy nagyon sokan vannak így, nem egyedi. Barátkozz, ne punnyadj a szobádban és gondolkozz egyedül, mert az csak rossz! Tudom nehéz! Nekem ezek szoktak segíteni.
2015. júl. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:

Figyelj, őszinte leszek. 3 dolgot tehetsz: összeszeded magad, öngyilkos leszel, beletörődsz a sorsodba. Azzal hogy gyakorikérdésekre kiírod az nem segít, mert az emberek itt csak tanácsot adnak. Ahhoz hogy megváltozz NEKED kell lépned vagy otthon rohadsz meg. Képzeld el, én se tudok semminek se örülni, ritkán beszélgetek, otthon gubbasztok majdnem egész nap, de mégis megvagyok. Régen én is depis voltam, de rájöttem hogy az otthon sírás, az önvagdosás semmire sem vezet... sőt az öngyilkosság sem! Tegyük fel, úgy döntesz felkötöd magad, a családtagjaid meg mennek utánad... mert rájuk is igaz a mondás hogy: "akkor tudjuk igazán csak értékelni a dolgokat ha már nincs meg" meg ha van 18 év alatti tesód akkor megy szépen máshoz... Szóval gyakorlatilag a szüleidet megölted és a családodat szétszakítottad ... hidd el itt gyakorikérdéseken senki se fog sajnálni... hiszen nem baleset volt, hanem te döntöttél így, szóval gratulálunk!


Engemet a zene és az akaraterőm rángatott ki a depiből


itt egy példazene: https://www.youtube.com/watch?v=ztqjxjgpcVs&t=66

2015. júl. 20. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:

Azt írtad otthon vagy, vannak testvéreid? Nekik milyen érzés lenne, ha te öngyilkos lennél? Ha szereted őket, és a szüleid sohasem követnél el ilyesmit. Ha másért nem is, miattuk, a családod miatt tarts ki, hiszen ők ott vannak neked, mégha azt is gondolod, hogy rád sem bagóznak, biztosan törődnének veled, de ahhoz ki is kell mutatnod, hogy neked szükséged van a törődésre, mert senki sem gondolatolvasó.


És itt jön a lényeg, ha így érzed magad mindenképp beszélj valakivel erről, ne az interneten, hanem közeli ismerőssel, akiben legjobban megbízol, akár a tesóiddal, szüleiddel.


Én is voltam már nagyon reményvesztett állapotban, de mindig lesz jobb, néha magától, de sokszor neked kell tenni érte. Pl. valami idevezetett, hogy így érezd magad. Így elhatározhatnád, hogy lépésről lépésre teszel a dolgok ellen amik ide vezettek, gondolkodj el, hogy miért is nem élvezed azt, amit eddig élveztél, és ha megtaláltad az okát, próbáld meg leküzdeni. Mindenből van kiút és ez is lehet egy új cél, hogy leküzd a problémáid és erősebbé válva újra boldog ember lehess.


Nekem volt, nagyjából egy fél éve, az egyik igen közeli ismerősöm öngyilkos lett. És ő is, a maga helyzetében gondolom úgy látta, hogy ez az egyetlen kiút számára, pedig egyáltalán nem így volt. Csak a depresszió ilyenkor elvakítja az embert. De ezen mindig felül lehet kerekedni.


Amúgy a pszichológus nem ad bogyókat, csak a pszichiáter, szóval annál be lehetne próbálkozni. :) De az anyukáddal, tesóddal, vagy bárki megbízhatóval mindenképpen beszélj erről, az öngyilkosság nem egy megoldás, akármilyen csábító is tud lenni az ember legsötétebb és kilátástalanabb napjain.


Nem tudom, hány éves vagy? Ha 30 alatt, akkor életed felét még le sem élted, honnan tudod, hogy nem lesz jobb? Ráadásul gondolom nem gyermekkorodtól kezdve vagy depressziós, így eddigi életednek is csak egy igazán kicsi része ez az állapot, tehát szinte 100%, hogy ebből reményvesztett érzésből az életben kell keresni a kiutat, és hogy meg is fogod találni.

2015. júl. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:

Az utolsó válaszoló vagyok megint. Szóval látod azt írtad, hogy nincs Isten. És nem vagyok teljesen benne biztos, de gondolom, hogy ha nem lennél vallásos, akkor azt írtad volna le, vagy olyasmit, hogy nem hiszel Istenben. De így inkább arra engedek következtetni, hogy vallásos vagy/voltál, csak kilátástalan helyzeted miatt úgy érzed, hogy Isten sem hallgatta meg az imáid, vagy már ő sem törődik veled, hasonlók. De azt nem várhatod, hogy te nem teszel semmit, és Isten majd segít... Minden esetre ha a következtetésem jó, és vallásos vagy, vagy legalább is egykoron hittél benne, azt is tudhatod, hogy vallásos nézetek szerint az öngyilkosság bűn, és halálod után sem érne véget a szenvedésed. Te is szenvednél, hozzátartozóid is szenvednének, mindenki szenvedne.


Nem szabad öngyilkosnak lenni.

2015. júl. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Létezik! Feladod az elméd által kitalált összes dolgot! Nincs múlt, nincs jövő, hiszen ezek csak az elmében léteznek! Csak a most van, ami mindig is volt, a jelen pillanat! Se a múltban, se a jövőben nem változtathatsz meg semmit, hisz az nincs rendelkezésedre most! A jelen van csak rendelkezésedre! Olvasd el Eckhart Tolle: A Most Hatalma című könyvét!
2015. júl. 21. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Ha lehetek őszinte, azon kommentelők akiknek volt hasonlójuk és ebből kijutottak, örüljenek a seggüknek, hogy nem voltak mélyebb ponton, mint azok akik már elkövették. Anno nekem az ilyen kommentek hogy "gratulálok öngyikém" stb. nemhogy nem segítettek volna, hanem elkövettették volna ugyanezt. Úgy tűnt, hogy a sok évi ministrálás nem segített különösebben rajtam, hiába voltam katolikus. Rá kellett jönnöm, hogy ez önmagában még nem kiút. A hitemet porrá zúzták, gyűlöltem mindent, és ez mentális szenvedésbe torkollott. Minden külső inger az önpusztítás felé vitt. Tennem kellett volna valamit, de tehetetlen voltam, ami nagyon szar állapot. Ismerős szitu ugye? Plusz az emberekbe vetett bizalom. Baromira nem tudtam már az emberekben bízni, akik a fájdalmamat csak még jobban mélyítették, így a dokikban sem bíztam. Már lassan a barátaimban sem akiket nagyon bírtam. Nem tudtam élvezni az életet. Mindenem megvolt, és mégse. Családi háttér, egyetem stb. aztán sok ember, akiben megbíztam alposan átgázolt rajtam, és kiderült, van egy nagyon mély gyengepontom gyerekkorból, valami nagyon rossz, ami nem engedett felnőtté nőni, és ez ezekben a kapcsolati szitukban jöttek ki. Az igazi egészség a fejemből, na az hiányzott. Többiek gratuláltak, hogy öngyi akarok lenni, és még mondták, hogy tegyem meg, meg hogy a családomnak milyen lesz ez, meg az, mindenki mérges lesz rám stb. Hatott ez valamit? Semmit. De azt nem tudták ezen kedveskék, hogy a családban levő destruktív kritizálás az, ami miatt ezt elsősorban meg akartam tenni, hogy bebizonyítsam, ez nem élet. Inkább mint elgondolkodtatás céljából akartam ezt elkövetni. No meg persze azért, mert már nem volt bennem élet. Aki már nincs benne egy ilyenben, az már nem tudja milyen annak aki benne van. Ezért vagyok empatikus. Még valami. Megbocsájtottam magamnak. Nyilván nem 2 perc alatt. Plusz olyan helyet kerestem magamnak ahol ellehetek. Ahogy most egy jó doki segítségével kijövök ebből, újraépítem a hitemet magam felé, (amiről már tudom, hogy nem lerombolhatatlan ezért tartanom kell), megbocsájtok magamnak, mindenkinek aki ebben szenved, és azoknak is akik már elkövették. Nem az egyház jóvoltából bocsájtok meg, hanem az én döntésem szerint most már. Mert már tudom, hogy mennyire komoly ez a szitu. Voltunk egypáran benne. Most már tudjuk.
2015. júl. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Már rég meghalhattál volna.

A világnak nincs szüksége céltalanokra.

2015. júl. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!