Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan segíthetnék rajta?

Hogyan segíthetnék rajta?

Figyelt kérdés
Tehát egy srácról van szó aki egy megsszállott , úgy értem folyton azt mondogatja nekem hogy sok rossztól meg akar szabadúlni , úgy hogy meg öl mindenkit mert akkor elég tételt vesz azokon akik bántották . Mesélte nekem hogy egyszer látott egy férfit , aki nagyon hasonlitott a halott apjára . És hogy az ő apja nem halt meg mert hogy ő látta . Folyton nyugtalan mondhatni paranoiás , azt mondta retteg a többi embertől mert olvasnak a gondolataiba és mindenki kineveti öt . Semmi baj a sráccal , úgy értem nem páwa , nem iszik , nem bulizik , annyi hogy cigizik . Kb 3 barátja van , én meg az anyja meg talán még valaki . Nekem ő nagyon sokat jelent mert , azt mondta hogy nagyon jó barátnak tekint engem . Csak sajnálom hogy ilyen . Hogy segíthetnék neki ? Vagy már késő ? Köszönöm a válaszokat.

2015. júl. 19. 21:26
 1/2 anonim válasza:
Sosem késő. Próbáld megértetni vele, hogy minden jobb lesz. Ha mindenkit megöl akik bántották, akkor semmivel sem lesz jobb, mint azok. Próbáld rábeszélni a pszichológusra, hogy menjen el egyhez, mert segít, rajtam is segített. És a legfontosabb, hogy te állj mellette. Kitartás neki. Remélem jól lesz. :)
2015. júl. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én is :-) csak félek hogy egyszer bekattan és kész.
2015. júl. 19. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!