Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik a pszichiátriában...

Létezik a pszichiátriában ilyen jelenség?

Figyelt kérdés
Ha arra gondolok, hogy most beveszek egy drog tablettát, közben valójában nem veszek be semmit, akkor az agyam kialakíthat egy olyan effektust, hogy úgy fogom érezni magam, mintha belennék tépve? Amolyan placebo effektus. Vagy mondjuk, ha belegondolok a gyerekkori érzelmeimbe, akkor az agyam megmaradhat olyan állapotban? Léteznek ilyen dolgok? (Nem drogozok, nem iszok, csupán érdekel).

2015. júl. 21. 11:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Olyan tudom hogy van, hogyha leültetsz 5 barátot inni, de az 5ből mondjuk csak 2 kap valóban alkohol, a másik 3 meg csupán azt hiszi, hogy azt kapott akkor mind az 5en részegek lesznek. De itt ugye nem csak maga a tudat van meg, hogy te iszol, ami kiváltja a placebot, hanem még látod is a másikon a példát. Nem tudom, hogy egy ember önmagában le tud-e részegedni, ha azt hiszi alkoholt iszik. Lehet.

Drogozásnál is lehet ugyanez, ha azt hiszi azt vett be, érezhet fura dolgokat. Főleg ha ismeri a szer hatását és tudja mit kell produkálni. De az valószínűtlennek tűnik, hogy mindez úgy is működhetne, hogy te magadat próbálod becsapni, hogy bevettél pedig nem. Mert ugye az előzőek amiket mondtam mind arra épültek hogy te valóban úgy gondolod, hogy ittál vagy bevettél valamit. Viszont úgy hogy igazából tudod hogy nem... nem hiszem hogy meggyőzheted magad, ha ott a tudás hogy ezt most csak be akarod beszélni.

2015. júl. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha beveszel egy "drog tablettát" akkor be fogsz állni. Anélkül nem tudja az agyad magától előállítani azt az érzést.

A gyerekkori érzelmeidre csak nosztalgiával tudsz gondolni, hiszen azóta annyi hatás ért hogy megváltozott a világról alkotott képed.

2015. júl. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!