Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hipochonder vagyok, állandóan...

Hipochonder vagyok, állandóan attól rettegek hogy tönkremennek az ízületeim és fájdalmaim lesznek, mit tegyek?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok. Veleszületett csípőficam miatt 8 éves koromban műtöttek.Lelki problémáim itt kezdődtek, annyira megviselt a műtét, azóta is rettegek, hogy újra műteni kell. Hetedikes koromban pánikbeteg lettem, majd hipochondria is társult hozzá. Jártam pszichológushoz, antidepresszánsokat is szedtem. Idén abbahagytam a gyógyszert, jól voltam, nem foglalkoztam a csípőmmel. Ám kb 1 hónapja szex közben megroppant a derekam és egyből a legrosszabbra gondoltam, féltem h tolószékbe kerülök, stb. Mint kiderült, a csípőficam miatt gerincferdülésem van. Járok masszázsra és tornára vele. Érdekes módon a roppanás előtt nem fájlaltam a derekam, eszembe se jutott h ferdüléses, de amióta beijedtem, fájlalom. Közben a csípőm is megmutattam egy ortopédusnak éves ellenőrzés céljából. A röntgen azt mutatta, hogy 3 éve nincs romlás a csípőmben. De az orvos azt mondta, lehet hogy kell majd egy csípőprotézis 20 év múlva. Nagyon megijedtem, azóta is ettől rettegek és fájni szokott, amikor erre gondolok és mintha jobban ropogna is azóta, de előtte nem igazán volt vele panaszom. Rettegek, hogy elkopik a csípőm és mozgáskorlátozott leszek. Már a jobb térdem is elkezdett fájni és ropogni, azon is idegeskedek, de amikor nem figyelek oda, alig érzem. A derekam meg ma kétszer is benyilalt, mintha be akart volna csípődni.

A kérdésem az lenne, hogy szerintetek a tüneteket az agyam csinálja velem? Tényleg annyira tragikus a helyzet, mint ahogy megélem? Már élni sincs kedvem meg semmihez. Ezek a gondolatok gyötörnek már 1 hónapja. Szerintetek ha lelkileg rendbejönnék, olyan lenne minden, mint előtte és nem fájnának? Előre is köszönöm.



2015. júl. 27. 16:05
 1/5 Hajú Kék válasza:

Járjál szorgalmasan gyógytornára, és otthon is csináld a gyakorlatokat!

Ha általánosan is félted az izületeidet, akkor az étkezéssel is vigyáznod kell. Sok hús, sok zsír nem ajánlott, amennyire lehet, kerüld! (A purinsav miatt.)


Valóban nem célszerű mindig ezen járatni az agyadat, csak annyira, hogy okos megelőzések mentén haladj! Fiatal vagy, éld az életed, ne hagyd elromlani oktalan félelmek miatt!


"Legrosszabb félelem a félelemtől való félelem!"


Ha orvosaidra hallgatsz, és a szüleid is támogatnak vígasztaló szavakkal-tettekkel, akkor nincs mitől félned!


Nekem egy 70-éves nagynénémet most műtötték csípő-protézissel, azt mondta, már ezer éve meg kellett volna csináltatnia, annyira jó most menni!


Látod, nem is olyan borzalmas az a jövő! És lehet, hogy 20 év múlva csak beinjekcióznak egy porc-pótló anyagot a sérült helyre, és annyi!

2015. aug. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Jártam tornára, most otthon csinálom, de még mindig félek.
2015. aug. 13. 12:19
 3/5 Hajú Kék válasza:

Igen, a lelki tüneteket az agyad csinálja veled!

Ez a szorongás --, amely fizikai ok nélkül "ijesztget" BÁRMIVEL!

Képzeld, az orvostanhallgatók többsége mindig felfedezi magán/magában azokat a tüneteket, melyekről éppen tanul. Szinte "átesnek" minden betegségen, mire végeznek, és megtanulják magukat nem figyelni.

Namármost a szorongásod miatt érdemes lenne egy neurológust felkeresned, és elmondani mindezt. Enyhe szorongásoldó gyógyszerekkel segíthet rajtad.


Fontos, hogy ne figyeld magadat annyira, az érzéseid nem olyan fontosak! Figyelj másokra, próbálj minél többet másoknak segíteni, szóval-tettel-szeretettel. Meg fogod látni, ez visszahat rád, és amin kell, javít rajtad is!


Sok erőt kívánok hozzá!

2015. aug. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bátorítást és a kedves szavakat. Én is képes vagyok tüneteket érezni, ha valamilyen betegségről hallok/olvasok (ezért nem nézek dr Tóthot sem :D ). A neurológusom pedig jóformán le sem szar, odarendel aztán nem jelenik meg a rendelésen... Most MagneB6-tal és Sedatif pc-vel élem túl a napjaimat.
2015. aug. 19. 15:07
 5/5 Hajú Kék válasza:

Ezek jók!

Gyakorold a magadról való figyelem-elterelést, kezdj mindig nagy lendülettel mindent (mint az árokugrást :))), a lendület mindig segít! Amikor nem, akkor következik a nagy lélegzet! Az meg "fenntart"! (JÓGA)


Ja, tényleg! Hatha-Jóga!... szuper lenne!

2015. aug. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!