Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki depressziós, az honnan...

Aki depressziós, az honnan tudja, hogy mi érdekli?

Figyelt kérdés
Tudom furán hat a kérdés, de elmagyarázon. Ugyebár a depresszió egyik tünete, hogy az embert nem érdekli semmi, elveszti az érdeklődést az iránt is, amit eddig szívesen csinált. Na most egy ilyen helyzetben hogy lehet biztonsággal megállapítani, hogy valójában mi érdekli az embert? Én is ilyen helyzetben vagyok, totál érdektelenség vett erőt rajtam már rég, és így nagyon nehéz továbbtanulni... Mondom, hogy xy dolog nagyon érdekel, de amikor ott vagyok egyáltalán nem érzek semmit tőle és megerőltetés csinálni. Néha attól félek csak bemeséltem magamnak, hogy érdekel az a bizonyos dolog, most meg nem merem elengedi mert a személyiségem nagy részét teszi ki. Ugyanakkor azért vannak arra apró jelek, hogy mégiscsak erős érzelmeket váltana ki belőlem, ha minden rendesen működne bennem. Mostmár biztos, hogy elmegyek segítséget kérni, de kiváncsi vagyok más mit gondol erről.

2015. aug. 28. 16:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Na ez egy nagyon jó kérdés :-) Tényleg nehéz!

Ki kell gyógyulni a depresszióból. Meg próbálkozni különböző tevékenységekkel, és ha valamelyik örömet okoz, akkor tudhatod, hogy az neked való.

2015. aug. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De én azt akarom csinálni amit eddig. :( Csak nincs hozzá erőm.
2015. aug. 28. 18:20
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

3 kiút van a depresszióból:

-megölöd magad és nincs gondod utána

-változtatsz magadon és küzdesz azért amilyen lenni szeretnél

-elfogadod magadat olyannak, amilyen vagy.

2015. aug. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Foglalkozom ilyen emberrel, onnan lehet tudni, mint bármely más embernél. De aki ilyen, annak nincs vágya, ergo nem érdekli semmi általában. Így nem is kérdés, hogy mi érdekli
2015. aug. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az öngyilkosság nem megoldás, lehet, hogy depressziós maradsz, de már örökre.

Próbálkozhatsz a házi módszerekkel:

tavasz felidézése

vitamintabletták

sárga, rózsaszín színek

heti két éjszaka átvirrasztása

séta a természetben

Ha ezek nem válnak be, akkor fordulj szakértőhöz!

2015. aug. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem akarok öngyilkos lenni, meg nem is biztos, hogy depressziós vagyok, nem akarom a netről diagnosztizálni magam.

Amúgy a meleget utálom, télen és ősszel sokkal jobban érzem magam. Az éjszakai virrasztásról hallottam, de az csak a következő alvásig tart tudomásom szerint, és amúgy sokszor fent vagyok reggelig, de nem érzem hogy lenne valami hatása, csak fáradt leszek. Amúgy alapvetően egy jó kedélyű ember vagyok, csak amikor a jövőmről vagy a cselekvésről van szó, akkor vannak bajok, mert úgy érzem semmit sem tudok aztán már meg sem próbálom. Lehet ez inkább valami kapunyitási pánik vagy nem tudom...

Amúgy te milyen vitaminokra gondolsz? Mert szoktam szedni egy ilyen agyműködés serkentő bio tablettát, de olyan éber leszek tőle, hogy este alig bírok elaludni.

Azt nem tudom, hogy ilyenkor jó-e ha kényszerítem magam? Hogy nem akarom a dolgokat csinálni, meg félek is tőlük és stresszelek, de csináljam meg mégis? Vagy az sem húzna ki ebből?

2015. aug. 29. 12:09
 7/8 anonim válasza:
100%
egyszerű megoldása van a depressziónak, én évekig voltam vele. Igazából nem nehéz, ha a körülmények adottak. Kell egy-két ismerős, menj el valamerre, sokat sétálj, fuss, főleg ha srác vagy (ez nem derült ki) az hamar feldob, főleg amikor látod a változást, ha van kapcsolatod akkor az is sokat segít, beszéljetek sokat, találkozzatok. Csoki, vagy más édességek, nem azt mondom hogy napi több kilót egyél meg, de napi 1-2 csokit vagy hasonlót, kakaót termelj be. Ha megvan az álom, amit el akarsz érni, és amiért küzdesz, rakj ki egy képet róla a falra, vagy az asztalra egy kis papírkára írd ki nagybetűkkel, egy szemmel látható helyre, mindig amikor csinálsz valamit, az erőt ad. Hallgass zenét, új számokat keress ne a megszokottakat, ha eddig mondjuk AC/DC-t hallgattál, keress rá a Skilletre (példa) a lényeg hogy sokat mozogj, újíts, járkálj, kommunikálj, a kis erődet is szórakozásra használd, és egyél édességet.
2015. aug. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
52%
az öngyilkosságot ne. Az gyáva dolog :)
2015. aug. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!