Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szabaduljak ki ebbol...

Hogyan szabaduljak ki ebbol az ordogi korbol? Megoldas lehet erosebb nyugtato?

Figyelt kérdés

Minden este elore rettegek tole es gyulolom a holnapot, ezert nem birok elaludni, vagy egyszeruen szandekosan nem teszem. Helyette irok/olvasok/animet nezek, a lenyeg, hogy kesleltessem a masnap eljovetelet. 13 eves korom ota vannak problemaim, az ongyilkos gondolatok sem allnak tavol tolem. Na de a lenyeg, hogy ha meg nem alszom ki magam es nem tehetem meg, hogy masnap egesz nap csak doglom az agyban, - mert van tanulnivalom pl. -, akkor azt nem tudom teljesiteni, es akkor meg emiatt is marcangolom magam.


Mindenki csak annyit tud rolam, hogy rossz alvo vagyok, mert ezt szoktam hazudni. Megoldas lehet, ha kiutom magam valamivel, es akkor kipihenve magam, fel tudok kelni reggel 8-kor, hogy minden dolgomat el tudjam vegezni es ha mar gyulolom az egesz eletem, legalabb buntudatom ne legyen a csaladom iranyaba, akik tamogatnak mindenben? Csak miattuk nem lettem meg ongyilkos. Miattuk elem azt az eletet, ami szerintuk jo nekem. Hazi orvos felirhat nyugtatot? Miota egyetemre jarok, 3 eve, nem jartam nala.


Bocsanat, ha kicsit zavaros lett, teljesen el vagyok keseredve, mert egyre nehezebben birom. :(


22/L


2015. szept. 15. 00:06
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy nem írtam meg még korábban a neten sehová, hogy mi van velem.
2015. szept. 16. 14:13
 12/18 anonim ***** válasza:
Ha személyesen nem is nyílnál meg pszichológusnál - szerinted - ezt az online módot akkor is megpróbálhatnád. Hogy én személyesen mivel tudnék segíteni azt nem tudom, mert néha azt érzem hogy én sem vagyok 'százas'. Van még valami amit nem említettél de foglalkoztat, akár olyan hobby, amiről csak olvasgatsz, ilyesmi. Vissza kellene építeni valahogyan a társas kapcsolatokat, pl egy hasonló érdeklődési kör nyomán. Párkapcsolatról meg annyit, hogy ne gondold hogy a fiúk nem küzdenek hasonló problémákkal. Tulajdonképpen ma nagyon rengetegen bajlódnak ilyesmivel, csak mindenki azt hiszei hogy szinte egyedül van vele. Nem úgy értem, hogy keress egy pasit és szorongjatok együtt, de bizonyos helyzetekben az csodát tesz ha van az emberrel valaki, megérti, jól ismeri, stb. (31/L)
2015. szept. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Nos, erre vágyom én is, hogy valaki megértsen. Csak hát ahhoz előbb nekem is oda kellene tennem magam, nem pedig elzárkóznom. Szerintem legalább egy kicsit - de inkább nagyon - mindenki azt gondolja magáról, hogy "más" a gondolkodásmódja --> az emberi mivoltunk része, hogy így gondolkodunk magunkról. Ilyen értelemben senki sem "százas". :)

Belefogtam kb. 3 hónappal ezelőtt egy idegen nyelv tanulásába, és ez volt életemben az első olyan nagyobb döntés, amit nem muszájból hoztam meg. Boldoggá is tesz a dolog. Régóta érdekelt már, és nagyon elégedett vagyok azzal, hogy volt hozzá bátorságom. Mondhatni, ez lett a hobbim. Angolról is szerettem régen fordítani, de sajnos mostanában már a jogi egyetemen olyan túlterhelt az agyam, hogy fordítás közben az első sor után elalszom... :/

2015. szept. 17. 13:10
 14/18 anonim ***** válasza:

...már vártam, hogy írj..:)

Szóval angolt régóta tanultál, s most egy újba kezdél bele? Melyik ez? Ó, akkor van egy szupi elalvási módszered: fordítás!

Tegnap eszembe jutott egy dolog, még régebben elvégeztem egy agykontroll oktatást, és nemrég újra olvasgattam a témakörben, ez olyan jól esett, hogy fontolóra vettem, hogy ismét elmegyek az oktatásra. Tudod mi ez a dolog? Ha nem akkor érdemes olvasni róla...bár először el kell tölteni egy kis időt pár emberrel (az oktatás alatt) viszont tuti módszereket tanulsz a saját ellazításodra, önmotiválásra, stb, stb. Nagyon jó dolog!

2015. szept. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

A japán volna az... :)

Az agykontrollal apa is foglalkozott, szóval nem áll tőlem távol a dolog. De legendásan türelmetlen típus vagyok, és ebben a módszerben nem is bízom.

Mondjuk, tegnap hosszú napom volt, lefeküdtem fél 10-kor, hogy most aztán kialszom magam, de 2 órával később már ébren is voltam. Sajnos kiderült, hogy 2 kiselőadást is tartanom kellene a félév folyamán, és már most rettegek. Ha esetleg van tipped arra nézve, hogyan ne remegjek majd, mint a nyárfalevél (azon kívül persze, hogy nagyon alaposan felkészülök a témámból), annak örülnék.

Köszönöm újfent, hogy beszélgetsz velem. :)

2015. szept. 19. 10:16
 16/18 anonim ***** válasza:

Japán :D 9 évig karatéztam, rám is ragadt pár szó, aztán 3 év iaido (szamurájkardos móka), van egy szerintem nagyon jó zene is, ami szintén köthető a témához, meghallgatod?! https://www.youtube.com/watch?v=HKc8TQDBUDw

Kiselőadás....lehet hozzá csinálni prezentációt?...mert ha igen akk arra akár a szöveg egy részét is fel lehet mondani, te pedig csak egy-egy mondattal felkonferálod a következő témavonulatot vagy kiegészíted valamivel.

2015. szept. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Szia olvastam az eddigi válaszokat, úgymond párbeszédet, most hogy érzed magad? Részben hasonló vagyok mint te de nem ilyen mélyen.
2015. nov. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
szia! köszönöm a kérdésed, most viszonylag egy jobb időszakomat élem. nem tudom, mikor "esek vissza"... nem nagyon tudom befolyásolni. nem kezdtem szedni semmit az agybajomra végül is. próbálok olyan dolgokra koncentrálni, amik örömmel töltenek el. te hogy vagy? írj privátban, ha gondolod. :)
2015. dec. 1. 15:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!