Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy ha csökken...

Miért van az, hogy ha csökken a napfény a tél közeledtével, mindennél erősebb letargia és depresszió uralkodik el rajtam?

Figyelt kérdés

Minden évben a tél közeledtével szinte képtelen vagyok normális módon funkcionálni, nem tudok spontán beszélni, hétvégeken 14-16 órákat alszok, ráadásul az olyan hétköznapi feladatok is komoly lelki erőt, belső erőfeszítést kívánnak, mint a porszívózás, mosogatás, esetleg tisztálkodás. Ilyenkor tévézni sincs kedvem, csak fekszek a sötét szobában, nem jön a fejembe semmi gondolat, képtelen vagyok racionálisan gondolkodni, a telefonom kikapcsolom teljesen, a gép sincs bekapcsolva hosszú hetekig.

Mit tehetnék az ilyen erős letargia ellen? Ez valami súlyos depresszió lenne? Help, please!

22/F



2015. okt. 19. 15:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Bizonyos mértékben valóban ahogy szürkül az időjárás = az ég, szürkül egy kicsit a hangulatunk is, de:

- amennyiben a szervezeted a nyár folyamán megkapott mindenféle vitamint, ásványi sókat, hasonlókat a friss zöldségekből-gyümölcsökből, akkor a mély depresszió tünet nem szabad, hogy előjöjjön

- főleg a szervezetnek a D-vitaminra, C-vitaminra van így télidőszakban nagyon-nagy szüksége, figyelj oda az étkezésre, keress olyan kajákat, amikben fokozottan vannak ezek jelen

- dobd fel a lakásodat és az öltözködésedet színes darabokkal, (párnákkal, terítőkkel, sálakkal a nyakadban, stb.) és rögtön vidámabb hangulatod lesz

- most még van rá lehetőség, tartózkodj minél többet a friss levegőn, ne zárd be magadat máris a 4 fal köz

- ennek az az előnye is meg van, hogy ismerősökkel találkozva, a velük való dumcsizás, stb. szellemileg frissen tart, és nem fogsz tudatilag beszűkülni!!!!

2015. okt. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
És még, hogy a kajákat is igyekezz úgy megválogatni, a tányérodra helyezni, hogy azok színben minél kellemesebb összhatást mutassanak! Minél szinesebb az étel, annál jobb hangulatot áraszt, minél szebben terített asztal, annál inkább jobb étvágyat, kellemesebb hangulatot teremt!!!
2015. okt. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A múlt héten én is kiírtam egy hasonló kérdést bár nálam nem ennyire letargikus a helyzet. :D Itt pl most is szakad az eső és kiba.zottul lehangoló, de ez van. :D Csinálj olyan dolgokat, amelyeket szeretsz. Menj el vásárolni (ha szeretsz) én veszek is egy sálat magamnak a szar időnek köszönhetően fellépő kedvtelenség elhárítására. :D Nassolj sokat, egyél finomakat, beszélgess. Menj el a hétvégén lealjasodni a haverokkal, menj el sportolni hidd el feldobja a kedvedet. :D 22/f
2015. okt. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!