Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől van, hogy gyilkolni...

Mitől van, hogy gyilkolni akarok? Űrt érzek magamban és csak a gyilkolás töltené ki az ürt. Nem vagyok elmebeteg csak tényleg szar érzés.

Figyelt kérdés
2008. szept. 11. 22:25
1 2 3 4
 11/33 anonim válasza:
19%
Jaj bocsáss meg nem tudtam hogy egy gyílkólni vágyó emberben"több pozitív érzés van "mint bennem,hát malyd ha egy ilyen ember megöli a gyereked vagy az anyádet maly az is pozitív lessz,kérlek bocsáss meg hogy ilyen primitív volta hogy le állatoztam a kérdezőt,hiszen ő hasznos tagja ennek a csodálatos magyar társadalomnak.Pontosan ilyen emberek kellenek ebbe az országba,további jó űrkitőltést,te nekem egy gyílkos akkor is egy állat szerintem elkellene gondolkozni az értékrendeden.Ilyen kérdést feltenni em vall tiszta elmére,anyádéknak nem tünik fel milyen egy hülye kölykük van.
2008. szept. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
82%

Ne haragudj, de te szóltál be nagyon csúnyán, és ítéltél anélkül, hogy tisztában lennél a dolgokkal.


Senki sem tökéletes. Sem a kérdést feltevő, sem te, sem én. Van, aki elgondolkozik rajta, és megpróbál rajta változtatni, és van aki csak más hibáit veszi észre, és nem akar előrelépni.


Amúgy a primitív voltod milyenségét nincs jogomban megítélni, és nem is feladatom, de azért néha tényleg gondolkozz. Azzal, hogy valaki megtisztel azzal, hogy elmondja a gondolataid, nem feltétlen helyes az a reakció, amit produkáltál.


Az ember sok dologból áll össze, és akármilyen furcsának véled, kellenek bele ilyen érzések is. Ha valaki túl önzetlen, mindent elvesznek tőle, és ha valakiből hiányzik az érzés, hogy visszaüssön, azt csak bántani fogják. A fontos az, hogy milyen arányban vannak meg a pozitív vagy a negatív érzések, és az, hogy különbséget tudj tenni jó és rossz között. És mindamellett szükséges a megértés, az elfogadás.


Az emberi kommunikációhoz pedig szükséges az, hogy embernek tekintsük a másikat, és az sem árt, ha tudsz helyesen írni :)

2008. szept. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
86%

A küzdősportokat kimondottan ajánlják a lelki egyensúly megőrzéséhez, érdekes, hogy Neked nem segítenek e téren – bár láttam már mást is, akin szintén nem, bár rajta nem gondolatok, hanem erőszakos tettek formájában jött ki, holott a küzdősport filozófiájának része lenne a sportszerűtlen erőszak féken tartása. A gyermekkori bántalmazásaidat lehet, tényleg segítene feldolgozni egy jó pszichológus.

Szerintem meg kellene tanulnod elfogadóbbnak lenni a mássággal szemben, ez nagyban segítene Rajtad. A társadalom épp attól érdekes, hogy nem vagyunk egyformák. Pl. attól, hogy vannak homoszexuális emberek, Te nem leszel kevésbé heteroszexuális, és ők nem Veled akarnak erőszakoskodni, hanem a hasonló irányultságúak között keresnek társat. A homoszexualitás nem veszélyes a társadalomra nézve, mert senkit nem lehet csak úgy homoszexuálissá tenni, ha nem volt benne amúgy is hajlam. (Másrészt, mi lenne, ha valaki kitalálná, hogy a küzdősportot űzők undorítóak, tiltsuk be a küzdősportot, aki továbbra is űzi, zárjuk börtönbe, stb. – Ha a társadalom egyszer elkezd bármilyen másságot kivetni magából, akkor csak idő kérdése, hogy Te is veszélybe kerülj, mert ha a társadalom elutasít egyfajta másságot, annál több az esély, hogy aztán még több fajta mássággal tegye ugyanezt.) A mértéktelen alkoholizmus már valóban probléma, de az alkoholistákon segíteni kell, és nem kivetni őket a társadalomból.

Ha nem tetszik a világ, amiben élsz, nem sokra mégy pl. a politikán való dühöngéssel, inkább próbálj tenni valamit, hogy jobb legyen legalább a körülötted levő világ. Ha az indulataidat tettekbe szublimálod, mindjárt jobb lesz. Nem kell mindjárt világmegváltó dolgokra gondolni, de valahol elkezdheted közvetíteni az értékeidet – ha már felülvizsgáltad őket. A tudásod gyarapítása éppen annyira lehet konstruktív, amennyire most destruktívnak érzed.

Ez is hosszú lett, de remélem, adtam pár hasznos szempontot. Üdv:

Hypathia

2008. szept. 14. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
96%
Egy ölelés esetleg nem segítene?
2008. szept. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim válasza:
84%
A kérdező nem pszichopata, sőt, józan értelmes embernek tartom. Mindenkiben felmerülnek ilyen vágyak, hogy ölni szeretnének. A legutolsó válaszadó (előttem)is szimpatikus.
2008. szept. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
95%
Az előtted szóló vagyok-csak lehet hogy már későn!
2008. szept. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
96%

Én is sokszor gondoltam/gondolok arra, hogy gyilkolni szeretnék. Ha nem félnék tőle, hogy utána mi lesz velem sajnos biztos megtettem volna már:(

Egészen kicsi voltam, óvodás, mikor legelőször a halálát kívántam egy ismerősömnek, és komolyan is gondoltam.

Persze megvannak az okai, hogy miért gondoltam ilyenekre.


Nekem csak az segít, hogy van néhány ember akik tudom, hogy szeretnek és én is szeretem őket.

Szerintem az a legjobb ilyen helyzetben, ha vannak barátaink, akikkel meg lehet beszélni a gondjainkat.

2008. szept. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 ketteske válasza:
96%
Én vettem egy kutyát. Hihetetlen, hogy mennyi mindent megold. Minél többet beszélek az emberekkel, annál jobban szeretem a kutyám. Minden nap sikerül mosolyt csalnia az arcomra, tényleg öröm vele az élet.
2008. okt. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindazoknak akik válaszoltak kényes kérdésemre, sajnos továbbra is sikertelenül maradt a bennem lakozó "űr" rejtéje. Aki azt írta, hogy a homosexuálisokkal nincs gond attól kérdezem, hogyha mindenki homosexuális lenne ki csinálna gyereket? Van barátnőm és nagyon szeretem. Már elég hosszú idő óta együtt vagyunk kisebb veszekedések vannak amiket azonnal béküléssel követünk, de kinél nincsenek? Mégis csak részleges boldogságot tudok elérni. Talán hazám sorsa szomorít el íly mértékben. Lehet patriótának nevezni, de ez bűn lenne? Hiszen aki magyarnak születik maga is csodálója lesz a e népnek a nyelvünknek tetteinknek. Hiszen miattunk van déli harangszó ne felejtsük el! Mit tehetnék? Egyedül vagyok, gyenge vagyok mások elnyomnak megaláznak, esélyem sincs önmegvalósításra pláne nem "forradalmi" újjításokra. Ötleteket szivesen várok.
2008. nov. 5. 22:09
 20/33 anonim ***** válasza:
96%
Alkoss, s a haza fényre derűl! Komolyan gondolom! írj egy könyvet, fess egy képet, ültess fát, fogadj örökbe egy állatot, gondoskodj egy kis emberről, taníts meg vkit valamire... Ha mindezt megcselekedted ...
2008. dec. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!