Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért ennyire nyamvadt ez a...

Miért ennyire nyamvadt ez a mostani társadalom? Minden ismerősömnek pszichés baja van.

Figyelt kérdés
Nem lehet, hogy ez egy kreált dolog, és divat lett depisnek lenni?

2015. nov. 11. 08:26
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
79%
Szerintem a megfelelési kényszer teszi, plusz az, amit a média sugároz.
2015. nov. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%

A társadalom ugyanolyan, mint volt... az ember meglehetősen lassú biológiai evolúciója nem tud lépést tartani a társadalmi evolúciójával, az egyre gyorsuló világgal, az egyre több változással... a mai pszichés betegek 90%-a nem lenne az, ha mondjuk az I. VH előtti ritmusban kellene élnie az életét...

Ha úgy tetszik, minél kiélezettebb a verseny, törvényszerűen annál több az ütemet nem bíró, a leszakadó.

Aki szerint meg "kreált dolog depisnek lenni", nos annak legyen lehetősége kipróbálni ezt a dolgot!:(

2015. nov. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
52%

0 testmozgás folyamatos monitor bámulás, rengeteg információ ami jön facebookon reklámokban stb stb csak azt súlykolja beléd, mid nincs.. Ehhez hozzá jön, hogy nekünk magyaroknak otthon nem tellik rá, hogy megvegyük amit éppen akarunk, + a média csak depresszív híreket közöl..

Gyilkos menekültek, ukrán háború stb stb...

Gyere ide Londonba, ismerj meg pár muszlimot, esetleg lakj velük egy albérletben, teljesen más kultúrát más értékrendszert fogsz megismerni, nyitottabb leszel a világra, le fogod szarni az otthoni folyamatos gyűlöletkeltést és itt annyi depresszióst sem látsz... Vendéglátásban melózom, szóval látok jópár embert egész nap a 90%uk mosolyog... Otthon pont fordítva.

2015. nov. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
83%

Régen is volt sok gondjuk az embereknek, csak akkor az volt az elvárás, hogy ne beszéljenek róla, tartsák magukban.

Most ebben is szabadabb a világ, sok mindent már nem ciki elmondani, kimondani.

Ettől függetlenül én is úgy látom, hogy sokan a semmiből is problémát csinálnak és nehezebben birkóznak meg dolgokkal. De az is igaz, hogy ez egy nehezebben élhető világ sok szempontból, bár több a szabadság, több a lehetőség, de nem mindenki tudja felvenni ezt a rohanó ritmust.

2015. nov. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Kedves 2-es! Tudom, hogy van aki tényleg komoly problémákkal küzd, mondjuk egy skizofrén, aki nem csak "depis", de azért azt nem hiszem, hogy mindennel orvoshoz kéne futkározni... és igenis azt gondolom, hogy 90%-ékban csinált dolog, a depresszió... most miért baj ha valaki, egy kicsit szomorú egy helyzetben, az pont azért van hogy kilépjen belőle..ez egy teljesen természetes folyamat...ehhez nem kell lélekbúvár... meg a gyógyszerek, amit úgy írnak a pszichiáterek, mint a cukorkát, fiatal gyerekeknek. A válaszokat köszönöm!
2015. nov. 11. 09:28
 6/21 anonim ***** válasza:
Persze volt régen is gondunk, csak régen nem tolták az arcodba, jogy nincs iphone-od, tableted, drónod, 500 ezres biciklid, nem tudsz játszani a legújabb játékkal..
2015. nov. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
80%

"és igenis azt gondolom, hogy 90%-ékban csinált dolog, a depresszió..."


Ez csak azz mutatja mennyire fingod sincs az egesz temarol. Orulj bakker hogy nincs depresszios a csaladodban.


Bar gondolom neki is okoskodnal hogy nincs is semmi baja, ez csak "csinalt" dolog.


Hulye.

2015. nov. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
66%

Én nem vagyok depis, tök jól érzem magam.


Nem érzem azt, hogy folyamatosan panaszkodnom kéne, amikor tök jó minden. Persze nekem is vannak problémáim, amiken akár rágódhatnék is, de nem attól oldódik meg, hanem ha erőt veszek magamon és megoldom.

2015. nov. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
mielőtt összevesznétek: van egy "divat" jellegű része is - a "divat" lényege a mimetikus utánzás - és bizony egy része ebbe bukott bele... És attól kezdve beteg. És van egy igen kegyetlen gyakorlat: mivel nincs idő kibogozni ezt (amerikai milliomosok járnak beszélgetni a lélekgyógyásszal, igen) - az összezavarodott, elgyötört léleknek tb-re azonnal a markába nyomják a szert. A gondjait csak elnyomja, nem oldja meg... És amitől elég hamar függő lesz, és a világ 3. kartelljét erősíti (gyógyszeripar)
2015. nov. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm 9-es nagyjából erre gondoltam, de te szépen megfogalmaztad!
2015. nov. 11. 10:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!