Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha nem akarok...

Mit tegyek ha nem akarok orvoshoz menni?

Figyelt kérdés
Életemben egyszer LSD-ztem, azóta is vágyom rá. Szüleimmel nem olyan a kapcsolatom nem akarom elmondani nekik. 7 hónapig tiszta voltam, kínzás volt nagyon. Folyamatosan jöttek a flashbackek, meg alapból néha sejtszerű fényeket látok a falon/égen. A lényeg, hogy már nem bírtam tovább és elkezdtem rubophent szedni. Nem úgy, ahogy kell és nem szakvélemény miatt, hanem csak úgy, hogy segítsen...azaz hogy kiüssön. Minden reggel beszedem 5 darabot egyszerre energiaitallal suli előtt. Eleinte jó volt meg minden, de félek, hogy hosszútávon következménye lesz, meg a fiúm is nagyon aggódik. Kétszer próbáltam leszokni, de visszaestem flashback miatt. Szerintem valami vény nélkül kapható nyugtatóra fogom cserélni, mert kevésnek érzem, és veszélyesnek. Nem tudom igazán eldönteni, mert józanul mindig azt mondom, hogy le akarok szokni, meg csökkentem is az adagot, de mikor hat, vagy flashback után általában csak az a cél, hogy annyit be tudjak tolni, amennyi teljesen kiüt. Mit ajánlanátok, ha szeretném 100%diszkrécióval? Még fiatal vagyok nagyon, szülőket nem vonok be semmiképp.

2015. nov. 14. 20:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ennyi Rubophen a májadat fogja tönkretenni nagyon rövid időn belül.

Vény nélkül Sedacur forte-t vagy Valerianat kapsz, esetleg citromfű teát igyál nyugtatóként.

Pszichológus segítsége is kellene valószínűleg.

2015. nov. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat! Nagyon sokat segít, hogy nem kaptam lenéző választ. Remélem beválik, megpróbálom majd megszerezni. Tudom, hogy nagyon káros amit csináltam, most nem is vettem be reggel meg tegnap se semmit, és pénteken is csak feleannyit mint szoktam. Azért gondoltam a nyugtatóra, mert dührohamot kaptam és ideges voltam. A tekintetemmel akartam felrobbantani a világot, csak mert nem tudtam elviselni. Azért szerencsém, hogy napi hat órát alszom, mert a vége az lett, hogy bealudtam. Ilyet soha többé nem akarok átélni.
2015. nov. 15. 09:13
 3/11 anonim válasza:
100%
Hadd erősítsem meg az első válaszadó utolsó mondatát. Kééééééérlek keress fel egy pszichológust! Tudom, hogy nem akarsz dokihoz menni, de az LSD beindíthat ilyen folyamatokat, szükség lenne egy szakember véleményére! Légyszi szorítsd össze a fogad és menj el, összességében kisebb para lenne foglalkozni ezzel a témával, mint hosszabb időn át gyógyszerekkel kiütni magadat, utána meg attól félni, hogy tönkremegy az egészséged (amiben van némi realitás, lássuk be). Egyébként a pszichiáterek meg fel tudnak írni olyan személyre szabott gyógyszert, ami a konkrét problémára való, és valószínűleg jóval hatékonyabb, mint egy rubophen vagy egy általános nyugtató.
2015. nov. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Megértem, de nem mehetek orvoshoz mert a szüleim ne tudjanak róla. Tudom, milyen az LSD, nem csak elméletbôl.. De inkább ez, mint a lebukás. Most is tiszta ideg vagyok, nem tudtam bevenni semmit, mert szüleim közelében nem lehet. Tudom, hogy káros... Csak most jól jönne a nyugtató...holnap van vizsga olyanból,amit még el se olvastam, + elvonási tünetek (gyógyszer), tehát elég ideges vagyok,sajna nem tudok lenyugodni.
2015. nov. 15. 18:25
 5/11 anonim válasza:
100%
Oké, még annyi, hogy ha 18 alatt vagy, akkor ha jól tudom ingyenes a pszichológus állami intézményekben (nevelési tanácsadó, kórház, suli), szóval nem kéne pénzt kérni a szüleidtől. És ha minden igaz, a doki csak akkor szólhat másnak a problémádról, ha veszélyben van az életed, vagy te veszélyeztetsz másokat, és gondolom egyik sem áll fenn. Ha így kikerülhető lenne, hogy megtudják a szüleid, az tök jó lenne, ha nem, akkor kitartást a továbbiakhoz, remélem megoldódik valahogy a helyzet. Keress rá esetleg relaxációs technikákra vagy természetes nyugtató hatású dolgokra pl. levendula. A mozgás is jót tehet.
2015. nov. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem megyek dokihoz. Ezzel nem lehet anélkül, hogy szóljanak szüleimnek. Elég rendes hanglatingadozásom szokott lenni,volt, hogy majdnem megvertem osztálytársam, mert nem volt hajlandó a folyósón oda állni, ahová mondtam neki. (ekkor elvonási tüneteim voltak..) Szóval "józanul" nem mindig tudok beszámítható lenni, sokkalinkább akkor, ha be vagyok gyógyszerezve...
2015. nov. 15. 19:54
 7/11 anonim ***** válasza:

Miért gonndolod, hogy mi, itt a gyakori-n keresztül, meg tudjuk szüntetni a Rubophen függőségedet?

Pszichológus segítségét kellene kérni de ha ezt ennyire határozottan elutasítod, magadra pedig nem tudsz hatni, akkor nincs megoldás.


Az emberek sokszor sokkal jobban félnek egy adott helyzettől, mint amennyire az a helyzet rossz.

2015. nov. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én csak azt gondolom, hogy nagyon nem vagyok most jól. De nem az számít, hogy mit mondok józanul, mert akkor nem vagyok önmagam. Holnap folytatom a cucc szedését, már telesen kifárasztott ez a hétvége. :c. De amúgy csak tanácsot kérnék, meg beszélgetni, de orvos és szülôk bevonása nélkül.
2015. nov. 15. 21:08
 9/11 anonim ***** válasza:
Azt hiszem kaptál pár normális tanàcsot,ha nem fogadod meg akkor magadra vess... Nem tudjuk igy megoldani a problemadat
2015. nov. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Márpedig ez így elég káros, akkor már inkább igyál meg egy-két felest reggel, az se tesz jót a májnak de ennyi paracetamol...

Vagy amit már írtak, Valeriana vagy egyéb vény nélküli nyugtatók, ezeket bármelyik gyógyszertárban beszerezheted, igaz, számolatlanul szedve szintén károsak, de legalább arra találták ki amire Neked kell.

2015. nov. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!