Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbia, vagy ez...

Szociális fóbia, vagy ez normális?

Figyelt kérdés

Pl. ha azért nem nyújtom fel a kezem órán, mert félek, hogy a többiek fűznek hozzá valami beszólást, feszengek a buszon, ha valaki leül mellém, nem ismerkedem, vagy beszélgetrm, mert félek, hogy hülyeséget mondok, és beégek.

Amúgy jól kijövök az osztályommal, nem tudom miért félek ennyire, de annyira furcsának, és degeneráltnak érzem magam emiatt.:( 16/L


2015. nov. 18. 19:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehet szorongó típus vagy. A kamaszkorban tán a legrosszabb, ha idősebb leszel enyhül majd.

Próbálj együtt élni vele, ne csüggedj emiatt inkább tanuljál, sportoljál. Felnőtt korban gyógyszer is szóba jöhet, ha tartósan megkeserítené az életed.

De a kamaszkori félelmeket, parázást van hogy teljesen ki is növi az ember, ha érettebb lesz.

2015. nov. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én gimnáziumban ugyanilyen voltam. Igazából sohasem sikerült a gimi során "kigyógyulnom" belőle. Az egyetemen sokkal jobban érzem magam. Egy másik környezetbe kerültem, ahol hasonló érdeklődésű emberek vannak és sokkal magabiztosabb lettem. Többet eljárok szórakozni, több barátom van, többet beszélgetek stb. Szerintem erre rásegít az is, hogy lassan lassan felnőttem.


Nem segítettem túl sokat ezzel, de a lényeg, hogy annak ellenére, hogy most nehéz, idővel javulni fog a helyzet. Addig meg fel a fejjel és próbálj nem azon agyalni, hogy ki mit gondol rólad.


20/F

2015. nov. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez valószínűleg az lehet. Én is ilyen vagyok sajnos.
2015. nov. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 ankap1975 ***** válasza:

Szociális helyzetekben majdnem mindenki szorong bizonyos mértékben, de ha gyakran veszed észre, akkor érdemes tréningezni magad a szociális szorongás ellen.

A szociális szorongást az automatikus gondolatok okozzák, ezeket érdemes megfigyelni, leírni és kijavítani.

Ennek a módszere a kognitív terápia.

2015. nov. 19. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

ugyanigy vagyok,én orvoshoz fordultam

19f

2015. nov. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Amúgy igen, nagyon hülye gondolataim vannak, állandóan azon jár az eszem, hogy mi van, ha nem is akarják, hogy ott legyek, vagy idegesítem őket. De nem akarom, hogy ez érdekeljen. Pl. reggel a buszon nincs kedvem beszélni senkivel, még lusta vagyok harcolni ezzel az érzéssel, mégis állandóan attól stresszelek, hogy valaki ismerős leül mellém, ha meg csak szimplán nem beszélek, akkor megint furának érzem magam. Suliba ez mindig enyhül, ott jobban érzem magam, délutánra meg fogjuk rá rendbe jövök, csak a reggelek nagyon rosszak.

Nem tudom, hogy most ezt miért írtam le, na mindegy.:D

Köszönöm a válaszokat!

2015. nov. 22. 13:43
 7/7 anonim ***** válasza:
A 3-as vagyok, ez így még inkább annak tűnik, csak nekem az a furcsa benne, hogy neked elmúlik délutánra. Az meg főleg nem volt nálam annak idején, hogy az iskolában enyhült volna. Sőt, pont fordítva volt: minél közelebb kerültem az iskolához, annál rosszabb volt. Nálam ez össze is keveredett a tanulástól való szorongással, az állandó hatalmas teljesítménykényszerből származó félelemmel.
2015. nov. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!