Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy legyek optimista, ha...

Hogy legyek optimista, ha igazából nincs okom?

Figyelt kérdés
Nincs semmi jó az életemben. Munka,számítógép,alvás,evés. Nagyjából ennyi az életem. Barátaim nincsenek,idegen helyeken szorongok (már,mikor kidugom az orrom otthonról).

2015. nov. 30. 18:13
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

#(:

Tényleg jó,hogy van egy unalmas életem. :S

2015. nov. 30. 18:51
 12/28 anonim ***** válasza:

11: Ha unod, akkor töltsd meg tartalommal. Annyi mindent lehet csinálni.

Én annak örülnék, ha végre unatkozhatnék kicsit :)

2015. nov. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Semmihez sincs tehetségem,amit hobbiszinten űzhetnék. Marad a munka, a számítógép,illetve a tv.
2015. nov. 30. 18:56
 14/28 anonim ***** válasza:

Miért jön mindenki a sporttal? mert futni, úszni jó!!

Ha sportolsz, apró lépésekkel, célkitűzésekkel edzheted az önbizalmadat, legyőzheted saját magadat minden egyes méternél. Ezen kívül edzetté, ellenállóvá tesz, megtanít küzdeni.

És nem, nincs minden embernek lakása, munkája, ÉTELE (sok gyerek éhezik az országban, de még felnőtt is).

Nincs mindenkinek karja és lába, sőt! nekem van olyan 23 éves lány ismerősöm, aki úgy diplomázott, hogy NEM LÁT!


És a környezetemben 2 olyan HUSZONÉVES FIATAL van, aki nemrég, egyik pillanatról a másikra kapott STROKE-ot: az egyiknek óriási szerencséje volt, azonnal kapott orvosi segítséget, a másiknak sajnos nem volt ilyen "mák"ja - őt éjszaka érte és lebénult a fél oldala - több, mint 1 éve küzdenek, hogy legalább saját magát el tudja látni.


Ha végképp nem tudsz mit kezdeni magaddal, akkor kezdj el segíteni másoknak: pl. rakj össze egy cípősdobozt és vidd el a Máltaiaknak - hidd el, jóleső érzés, ha segíthet az ember másoknak :-)

2015. nov. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Így nézve nincs okom panaszra. Ami a sportot illeti, a 3hét alatt,amíg futottam,semmi jót nem tapasztaltam.
2015. nov. 30. 19:05
 16/28 anonim ***** válasza:

Ha már van munkád, az már egy jó dolog! Tudod, ebben az országban mennyi munkanélküli van (a legtöbben nem tehetnek róla)

Saját példa, ha megengeded: sokáig nem volt munkám, de felvettek nagy nehezen takarítani. Nem egy álommeló, de még azt is elvesztettem, önhibámon kívűl. Most megint nincs melóm... Úgyhogy örülj, hogy neked van, mindegy mi az szerintem. Nem bántásképpen írtam mindezt, csak hogy ha már van miért felkelned minden nap, az már jó dolog!

2015. nov. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Akkor ússzál, teniszezzél, karatézz, cigánykerekezzél vagy tudomisénmit :D, ami épp kedvedre való.

A sportolástól ráadásul megerősödik, megizmosodik a tested és ezáltal is nő az önbizalmad.

2015. nov. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Gyűlölöm a munkám és mindenféle sportot. Ezerszer szívesebben ülök a gép előtt,mintsem izzasszam magam feleslegesen.
2015. nov. 30. 19:12
 19/28 anonim ***** válasza:

Szóval, ha valamit tenni is kellene azért, hogy jobb, örömtelibb életed legyen, az már nem megy, kényelmetlen...


Akkor viszont ne csodálkozz, ha nincs semmi örömöd az életben. A számítógép nem fog rád mosolyogni, megsimogatni, nem ihatsz vele meg egy kávét (max mellette).

A TV-ből meg csupa negatív dolog árad: megölte, leszúrta, felgyújtotta, összeütközött, lezuhant... Ettől tuti nem lesz jó kedved!

Sőt, mondok még valamit: Amikor elkezdtem a gyakori kérdéseken válaszolgatni, olvasgatni, pár nap múlva azt vettem észre, hogy tiszta depressziós lettem. Aztán rájöttem, hogy itt olyan élettörténetek vannak és olyan belekötések a másik emberbe, hogy az már önmagában is minimum egy öngyilkosságra való ok.


Úgyhogy elkezdtem az "önvédelmet" és bizonyos rovatokba be se nézek :D


Szóval hahó!!! tenni is kell azért, hogy ne legyen unalmas életed! Más nem fogja megtenni helyetted és a sült galamb se fog a szádba repülni :-)

2015. nov. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

"A számítógép nem fog rád mosolyogni, megsimogatni, " Mondjuk,más sem fog,szóval nincs mit vesztenem.


Csinálnék valamit,de nem tudom,merre induljak.

Talán el kéne kezdeni piálni.

2015. nov. 30. 19:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!