Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy legyek optimista, ha...

Hogy legyek optimista, ha igazából nincs okom?

Figyelt kérdés
Nincs semmi jó az életemben. Munka,számítógép,alvás,evés. Nagyjából ennyi az életem. Barátaim nincsenek,idegen helyeken szorongok (már,mikor kidugom az orrom otthonról).

2015. nov. 30. 18:13
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

"Mondjuk,más sem fog,szóval nincs mit vesztenem. "


Igen, más sem fog, mert nem mozdulsz ki és ilyen a hozzáállásod. Eddig a pillanatig még azt hittem, van remény és tényleg tudok valami használható tanácsot adni, de ha Te csak ezt a következtetést vontad le, hogy el kellene kezdeni piálni, akkor én léptem.

Ennél rosszabbat már nem is tehetnél - indulás a lejtőn...

Igyál, de jó sokat, hogy berúgj, másnap ne tudj rendesen dolgozni, ezt egyre többször ismételd meg, így aztán elérheted, hogy kirúgjanak (mert úgyis gyűlölöd a munkád), s mivel munkanélküli lettél, elhiteted magaddal, hogy már senkinek nem kellesz (pedig magad idézted elő az ivással), s mivel nem lesz munkád és iszol, egyre többet, így a számlákat sem fogod tudni fizetni, kitesznek a lakásból NA ÉS AKKOR MÁR JOGGAL MONDHATOD az utcán hajléktalankodva, hogy mire legyek optimista?


Te tudod... minden ember a saját sorsának az elrontója - rajtad múlik...

2015. nov. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

Egyelőre még otthon lakom a szüleimmel,de szeretnék minél előbb önálló életet kezdeni. Alkoholt így is fogyasztok,de heti egy-két doboz sört.

Kimászom a gödörből (valahogy),aztán majd lesz valahogy. Talán van értelme pozitívan gondolkodni.

2015. nov. 30. 19:52
 23/28 A kérdező kommentje:
Szeretnem kéne magam. Ha más nem szeret,legalább saját magam szeressem.
2015. nov. 30. 19:54
 24/28 anonim ***** válasza:
Ha majd valami rossz történik veled, ha tényleg nehéz helyzetbe kerülsz, akkor majd visszasírod ezt a mostani időszakot, amikor igazából az ég világon semmi gondod nincs.
2015. nov. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
teljesen igazad van,utolsó. Igyekszem pozitívan gondolkodni,aztán sodródom az árral.
2015. nov. 30. 19:58
 26/28 A kérdező kommentje:

Rájöttem,egy csomó jó oldala van az életemből levő dolgoknak:

-nincs barátnőm:

Pozitívumai:

- nem csal meg

- nem kell megfelelnem neki


Nincsenek barátaim:

Pozitívumai:

- nem kell megfelelnem neki

- nem nyaggatnak

- nem rángathatnak bele semmi illegálisba


Szóval nem annyira vészes az életem.:)

2015. nov. 30. 20:31
 27/28 A kérdező kommentje:
Nem fogok piálni. Az semmi jóra nem vezet. Inkább örömlányokhoz járok. Annak van is értelme. Tapasztalat leszek,nem fogok felsülni a leendő szerelmem előtt.
2015. dec. 1. 13:29
 28/28 anonim ***** válasza:
Schopenhauer szerint: Az élet nem arra való, hogy élvezzük, hanem hogy átessünk rajta és befejezzük.
2017. febr. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!