Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan vegyem rá a háziorvosom...

Hogyan vegyem rá a háziorvosom hogy kiírjon nekem piracetam tartalmú gyógyszert?

Figyelt kérdés

Már régóta természetes agyserkentőkkel próbálkozok a mentális kognitiv képességeim fejlesztésére, hogy jobban vissza tudjak emlékezni, koncentrálni dolgokra. Nootropilt kéne kiirassak de apám beszélt már a háziorvosommal mondta, hogy szerinte ne szedjek ilyen kiegészítőket mert nincs szükségem rá meg nem működnek. Viszont ki szeretném próbálni a piracetamot mert az sokkal jobb mint a természetes eredetű cuccok csak vényre kapható külföldön recept nélkül mindenki megveheti. Mit mondjak neki, mire kell? Egyébként ciklusokban akarom szedni, ami alatt azt értem hogy 1 hét alatt max 3-mat így nincsenek melléhatásai és nem szokok hozzá. Mit mondjak a háziorvosnak hogyan hitessem el vele hogy nekem tényleg szükségem van rá? Nagyon sokszor ugy érzem magam mintha agyban nem lennék ott és nem tudok jól válaszolni a kérdésekre. Vagy esetleg menjek el egy neurológushoz aki ad receptet, de ha kiírja nekem receptre benne lesz az a kórtörténetemben és minden orvos aki megnézi látni fogja hogy én piracetamot szedek? Mert úgy nem szeretném ha látnák a többi orvosok is mert szólnának hogy minek szedem és nem adnának receptet v valami hasonló. mit tegyek és hogyan? előre is köszönöm a segitséget.


HÜLYE VÁLASZOK NEM KELLENEK, ÉS NE PRÓBÁLJATOK MEG LETÉRÍTENI!



2015. dec. 10. 11:08
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Ez nem igaz, háziorvosok is felírhatják mert láttam a gyógyszernek a papírját vagyis egy ilyen reklámpapírt a rendelőben amin egy piracetam hatóanyagú készítményt reklámoztak
2015. dec. 10. 20:06
 12/18 anonim ***** válasza:
Felírhatja, de csak indokolt esetben, ha szükségesnek tartja. Bemondásra nem valószínű.
2015. dec. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Na azt találtam ki hogy elmegyek egy magán neurológushoz és vele iratom ki jó ötlet? Ha magán dokihoz akarok menni oda nem kell beutaló ugye? remélem ő fel tudja és fel is fogja nekem irni a gyógyszert.
2015. dec. 11. 08:59
 14/18 anonim válasza:

Még meddig görcsölsz ezen?


- Hány éves vagy?

- Hol laksz? (Azért kérdem,hogy van-e a közelben több doki?)

- Van pénzed?


Ha van pénzed és nem 11 éves vagy,akkor szépen sorban meglátogatod az összes környékbeli dokit és az asztalra helyezett készpénz kíséretében közlöd,hogy ezt írja fel.

Igen,valószínű,hogy 10-ből 7 elküld,de a másik 3 felírja.


Ennyi!

2015. dec. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Na gyerekek sikerült kiiratnom 1200mgot 60 db tablettát 1300 ért pont a legolcsóbbat irta fel a doki ez a legnormálisabb orvos
2015. dec. 14. 17:02
 16/18 anonim ***** válasza:
Legyen szerencséd a gyógyulással kapcsolatban is. Majd írd meg légyszíves, mire jutottál ezzel a szerrel?
2015. dec. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
A piracetam a leglassabban ható szer a racetámszármazékok közül. Eddig még nem észleltem semmit se, a vizuális hatásait illetően talán így észleltem hogy felerősödik a látás és intenzívebb lesz de nem vagyok biztos benne nem tudom bizonyítani 2x1200mgot szedek mellé gotu kolát 900 mg naponta de csak kezdőlöketként hogy jobban beinduljon meg ugye piracetam mellé főként szükséges az idegesség kezelésére valamilyen stresszoldó aminosav, én L-tirozint (NEM TIROXINT) szedek melléje ami motivációt ad és stresszellenes. Plusz még ginkgo 80mgot szedek és néha halolajat is. Piracetam a leglassabban ható szer, 1 hét kell hozzá minimum míg megtörténik a kivált hatás, és ajánlott hozzá kolint szedni, ha valakinek fejfájása van a piracetamtól kolint kell melléje szedni mert az eltünteni ezt a mellékhatást. Mellékhatásként még van a hiperkinézis, tele vagyok energiával és nem tudok mit kezdeni vele így felesleges mozdulatokat csinálok, és egyébként pár napja szedem csak ezeket de észrevettem hogy kevésbé fáradok ki a munkámban. napi 3000 mg körül veszem be ha nem észlelem a hatását ezzel megtörténik egy "támadási dózis" azaz angolul "attack dose" ami azt célozza hogy a szervezetben minnél előbb építse ki a hatását. van aki szerint napi 10 gr piracetam az aktív mennyisége a szernek, ha nem akarod egy hétig szedni mig felépíti a hatását. 3000-10 000 mg az optimális támadó dózis bár a legmagasabbnál nagyobb a mellékhatások esélye is. egyébként érdemi mellékhatása nincsen! az egyesült államoknál ezt étrendkiegészítőként szedik és ott kapható noopept is ami 10mg-nál már aktív de nálunk ha behozatnánk biztos illegális lenne. vagy elvileg lehet pharmafutárral próbálkozni. Én most elkezdem a rendszeres tanulást, szabadságon vagyok igy egész napomat a könyvtárban fogom tölteni meglássuk letesztelem hátha fogékonyabb vagyok az információkra mert azért a hatásokat is tesztelni kell.
2015. dec. 16. 19:08
 18/18 anonim ***** válasza:
Az idegesség mellé nem nagyon kellene ginko bilobát szedni, legalábbis nálam intenzív idegességet okozott. Egyébként meg ha okosodni akarsz, szerintem ne egy mesterséges vegyülettől várd az okosodást, mint a pirocetám, hanem egyszerűen lazítsd el magad, és tanulás közben lasssan olvass, értelmezve, és ami új információ, gondolkozz rajta. Menni fog egy idő után egyre jobban, baromira nem kell hozzá semmilyen szer! Az omega3 zsírsav az jó, mert természetes halolaj, ezen kívül egyél mértékkel és egészséges kajákat, amiben nincs sok cukor, nincs egyáltalán hidrogénezett és transzzsír, mesterséges adalékanyagok, ízfokozók, stb. Igyál sok vizet, ásványvizet, és mozogj sokat friss levegőn (oxigén). A felsoroltak a tökéletes agyserkentők! Szia!
2017. jan. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!