Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fóbia a macskaszőrre, SOS?

Fóbia a macskaszőrre, SOS?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy olyan problémám lenne, hogy imádom a macskákat. Amióta az eszemet tudom, mindig is voltak macskák, általában nem a lakásban, hanem vagy kinti cicák vagy a nyári konyhában. Aztán egy pár évvel ezelőtt és még most is tart ez a fóbiaszerűség, hogy félek a macskaszőrtől. Hogy le fogom nyelni és vakbélgyulladásom lesz. De olyan szinten, hogy néha elkezd fájni a hasam alja, ami valószínűleg beképzelés már illetve ha macskaszőr van a kezemen vagy a ruhámon, akkor a torkomban is érzem, mintha lenne. És tudom, hogy irreális a félelmem, mégsem tudom, hogyan legyek úrrá rajta.


Hozzánk idefialt egy nőstény cica, de közülük csak egy cicalány az, aki már bejár a házba, órák hosszat bent alszik, már barátkozik, játékos... és hullik a szőre, mint egy normál macskának és újra előjönnek ezek a félelmeim, hogy mi lesz ha felszalad az ágyainkba, minden szőrös lesz. Azután, hogy kimegy a cica, porszívózom a szőnyegeket, amiken feküdt, de ilyen kényszeresen :( Velem barátkozik a legjobban a cica, már a lábamra feküdt ma és ő maga kérte, hogy simogassam meg, de utána rögtön rohanok kezet most. Az stimmel, hogy evés előtt mossak kezet, ha macskázok, de az a félelmem, hogy lenyelem aztán bajom lesz... nem tudom mit csináljak.


Elnézést kérek, ha hosszúra sikeredett a mondókám. Gondolom nem vagyok egyedi eset, ha bárkinek hasonló tapasztalata van, akkor legyen szíves írja le, hogy mit csinálhatnék ez ellen. Nyugodtan hülyézzetek le, mindent kipróbálnék.


Nagyon szépen köszönöm a segítséget!


Sikerekben Gazdag Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek!!!


2015. dec. 30. 15:53
 1/2 anonim ***** válasza:

A fóbiában ne keress logikát, mert nincs. Előadás a fóbiákról:

https://www.youtube.com/watch?v=vzGIQczkwwo

2015. dec. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ és a videót! Mindenképp megnézem, lehetőség szerint még ma! :)
2015. dec. 30. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!