Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Önbizalomhiány ellen mit...

Önbizalomhiány ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Interneten keresztül, küldtem egy levelet egy pszichologusak a gondjaimmal, miszerint (egyszerűsítve) úgyérzem nemvagyok önmagam emberek között, sokszor nem merek megszólalni. Ő azt mondta valószínűleg ez nem az amire gondoltam, szociális fóbia, csak önbizalom hiány. Mit lehet tenni vele, olvastam, hogy segíthet zene, meditáció, de milyen zene vagy hogyan kell meditálni, esetleg tud valaki valamit önbizalomhiány ellen?( Szakemberhez nem tudok menni, kérlek titeket hanyagoljátok ezeket a válaszokat!) Előre is köszönöm!

2015. nov. 26. 18:46
 1/7 A kérdező kommentje:

Itt van, amit válaszolt a szakember:

[link]

2015. nov. 26. 18:49
 2/7 gömbicica ***** válasza:

ennél jobb választ szerintem nem lehet adni!!

minden zene jó, amit szivesen hallgatsz.

van akinek a komolyzene, van kinek a könnyüzene jön be.

én egyszer vettem egy meditációs CD-t, de olyan sik ideg lettem tőle, mint a fene.

viszont youtoube oldaon megkeresem a https://www.youtube.com/watch?v=WA8j_b5WTys

albumot, és tök jól érzem magam.


békélj meg a külsőddel, járj vidám ruházatban, szeresd magad :) legyél nyitott az emberek felé, nézz nyiltan az emberek szemébe, sose járj leszegett fejjel. a tartásod is jobb lesz, a járásod is könnyedebb.


hirtelen ennyi :) ha valami egyéb kérdésed lenne, kérdezz nyugodtan :) üdv. Edit.


itt találsz nagyon sok épitő gondolatot!!! jó olvasást!!


[link]

2015. nov. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=jHPOzQzk9Qo

ezen mindig szakadok a röhögéstől

2015. nov. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2015. nov. 26. 19:11
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én jobban érzem magam ha kicsit adok magamra. Ha az alaptermészeted félénk, és visszahúzódó akkor ez ellen sokat nem tudsz tenni. Azért mondom mert én is inkább visszahúzódó tipus vagyok. Viszont néha arra vágyok hogy én legyek a középpontban, úgyhogy mindegy... talán én nálad is bonyolultabb eset vagyok.

De mindenesetre mikor úgy érzel, ahogy első mondatodban irtad, akkor gondolkodj el pár másodpercre, hogy van e rá valódi okod, hogy kellemetlenül érezd magad. Úgy értem, hogy a többi ember is csak ember, ugyanazokkal a szükségletekkel, mint amik neked vannak. Nem felsőbbrendűek nálad. Én is eleinte mindenkitől féltem, meg szarul éreztem magam ha népek közt voltam. De ez sokat változott. Most már tudom és látom, hogy a legtöbben nem különbek nálam, és önmagamhoz képest, igenis jó vagyok. Mert ezt is figyelembe kell venni. Mindig lehet viszonyitani. Különböző élethelyzetünk van, nem indultunk el az életbe egyforma esélyekkel. Nem kap mindenki szép külsőt, vagy kiemelkedő egyéniséget. Sőt vannak akik ezer hátránnyal indulnak az életbe, és még ha nem is lesznek annyira sikeresek, de helytállnak önmagukhoz képest, életkörülményeikhez képest. Szerintem mindenki érti miről beszélek. És igen, ez mind hozzá tartozik ahhoz,hogy milyen mértékű önbizalommal rendelkezel.

Amúgy nekem az vált be, hogy mindig elképzeled hogy mi történhet veled, ami a legrosszabb. Például, tegyük fel, hogy meg szólalsz. Na és akkor mi van? Talán kinevetnek, vagy maximum lenéznek egy pillantással - mindenki ismeri ezt is. Ez a maximum. Mi más történhetne még?

Meglepődnél, ha tudnád hogy mennyi buta, felnőtt ember van. Én is meglepődtem. Azt hittem én vagyok a leghülyébb, de aztán ahogy figyeltem az embereket, hát sokan nyomomba sem jöhetnek. És mióta erre rájöttem, azóta nem rettegek, nem érzem magam kellemetlenül mások közelében.

2015. nov. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt tanácsolom, hogy csinálj programokat, egy rendes, megértő baráttal (ne családtaggal), csak úgy ketten. Sokkal jobban tudtuk egymásra figyelni, teljesem más ha már 4-5en lennétek együtt.
2015. nov. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Jó látni, hogy ennyire segítékőszék az emberek.
2015. nov. 27. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!