Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit történik velem?

Mit történik velem?

Figyelt kérdés

Mostanában mindig szomorú, elkeseredett vagyok, néha, egyszer-egyszer még visszatér a régi boldogságom, de már az sem olyan igazán felhőtlen és csak rövid ideig tart. Nem vagyok megelégedve semmivel, állandóan azt érzem, hogy kudarcot vallottam, elbuktam (megint) és ilyenkor egy megmagyarázhatatla érzés kerít hatalmába. Mintha belülről őrölne fel, marná szét a lelkemet és mindez borzasztóan fáj. Nagyon aggódom az iskolai teljesítményem miatt (reálisan nézve abszolút nincs rá okom, legalábbis mindenki ezt mondja), rettegek a jövőtől, kilátástalannak látom. Ez sosem szűnik meg, annyira rágörcsölök, hogy sokszor levegőt sem kapok, éjszaka alig jön álom a szememre, mert nagyon félek a holnaptól. Napjában többször folytogatnak a könnyeim, ekkor üresnek érzem magam, vagy elképesztően fáj. Nem egyszer tettem kárt magamban, azt hiszem azért, mert ha megvágom magam, nem érzem az elviselhetetlen belső kínt, csak egyszerűen kikapcsol az agyam, nem érzékelem az idő múlását, megszűnik létezni minden amitől szabadulni akarok. Az öngyilkosságon is agyalok, nem tudom kiverni a fejemből, persze nem lennék képes megtenni, de néha, amikor tényleg úgy érzem nincs tovább elfog a vágy, hogy felvágjam az ereimet. Nem magamat akarom megölni, hanem a fájdalmat, a kínt. Vissza akarom kapni az időt amikor a tanulás a hobbim volt (mostmár komolyabb erőfeszítésbe kerűl rávennem magam, ennek ellenére mindig kívülről tudom, az anyagot), amikor szerettem élni, nem rettegtem ennyire mindentől, az elalvás nem jelentett gondot és élveztem az ételek ízét. Igen, mostanság órákat vergődöm az ágyamban mire elalszom, valószínüleg ez is tesz egy lapáttal arra, hogy folyton kimerűltnek érzem magam, nincs kedvem semmihez, fürdenem is csak erölködéssel sikerül. Az ennivalóra rá sem bírok nézni,undorítónak tartom az összeset egytől egyig, de amúgy sem vagyok éhes. Nem értem magamat, nem értem miért érzek így amikor az agyam logikai része tudja, hogy milyen szerencsés vagyok, megvan mindenem, szivacs agyam, szerető családom, de akkor mégis miért? Miért szenvedek így? Miért akarok elmenekülni, akár a halálba is? Segítsetek, kérlek, mert mostmár igazán nem tudom mi tévő legyek.


13/L



2016. jan. 4. 21:23
 1/5 anonim válasza:

Depressziós lettél. Vagyis nekem ez volt az első ami eszembe jutott. De ne gondolj öngyilkosságra és semmi ilyen marhaságra, mert ha megvan az amire vágytál akkor nincs értelme miért eldobni az életedet! Keress új hobbit pl.: Rajzolj, sétálj kint a levegőn

Remélem tudtam valamit segíteni! :)

2016. jan. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vannak barátaid? Általában nem túl jó tanács, de lehet neked nem ártana elmenned ilyen beivós bulikra, ahol szét csúszhatsz egy kicsit. Beszélj sokat az ismerőseiddel, nézz rengeteg vígjátékot, vagy videókat interneten, amik megnevettetnek. Próbáld meg értékelni magad... a szobád legyen világos, ne sötétíts be, mert az is hozzájárulhat a hangulatodhoz. Ha tényleg ilyen komoly a dolog, lehet, hogy pszichológushoz kellene menned.
2016. jan. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha meg van mindened és pénzetek is van nyilván akkor a te helyedben én megbeszélném ezt egy jó pszichológussal.


Ha tényleg jó akkor ő ezt pár hét alatt rendbe rakja.


Vigyázz hogy más ne tudjon róla!

2016. jan. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Vannak barátaim, de nekik nem beszélek arról, hogy mit érzek. Anyának sem merem elmondani, de mostmár úgyis mindegy mert jövő héten már németországban lesz és egy hónapig marad mert valami nyelv tanfolyamon lesz. Az apámat 3 éves korom óta nem láttam. A mamáék vigyáznak rám addig, de azt érzem ők egyaltalán nem alkalmasak arra, hogy segítsenek, annak ellenére, hogy nagyon jó a kapcsolatom velük. Hobbim nincs, ha van szabadidőm, akkor is tanulok vagy csak fekszem.

3. válaszoló: ha járnék pszichológushoz akkor miért tanácsolnád azt, hogy ne mondjam el senkinek?

2016. jan. 5. 19:15
 5/5 anonim ***** válasza:

El tudom képzelni, hogy milyen lehet. Nem történt valami amit nem tudsz feldolgozni? Vagy az is lehet, hogy amiatt van ez, hogy anyud elmegy egy darabig. Nincs esetleg a sulidban iskola pszichológus aki tudna segíteni vagy egy felnőtt akivel tudsz beszélni? Próbálj meg vidám dolgokkal foglalkozni.

Mennyi az akarat erdőd? Sokszor erőt vesz rajtam is ez az érzés és az alvásom sem túl jó de én amikor már nagyon elegem van akkor egyszerűen ráordítok magamra, hogy fejezze be és elterelem a figyelmemet. Van egy mondás mi szerint addig játszd, hogy boldog vagy amíg te magad is el nem hiszed.

Viszont semmiképp se halogasd. Szólj valakinek, hidd el tudnak segíteni.

2016. jan. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!