Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Erős szorongásra az orvos...

Erős szorongásra az orvos Frontint és Tegretolt írt fel. Be merjem venni ezeket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Már régóta, több éve küszködök erős szorongással. Minden nap, főleg ha társaságban kell lenne, de ha családtagokkal vagyok, akkor is ez van. Főként az izommerevség, ami nagyon zavaró, és a remegés. Szóval sok évnyi szenvedés után elmentem a pszichiátriára, mert úgy érzem nem vagyok magamon képes változtatni. Hiába erőltetem magamra azokat a helyzeteket, hogy pl többet járok társaságba csak rosszabb lesz. Nem tudok ezzel az állandó szorongással normális életet élni. Szóval Frontint (0.25mg) napi 2 tabletta, és Tegretolt (200mg) 1 tablettát írtak fel naponta. Viszont a Tegretolról annyi negatív véleményt olvastam, hogy nem merem bevenni. Szerintetek mit tegyek? Illetve melyik a leginkább alkalmas gyógyszer a szorongás ellen?



2016. jan. 27. 13:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Menjetek a gyógyszereitekkel a búsba. Csak plussz problémát csinál és zombivá válsz tőle. Másfél évig jártam ugyanezt a poklot és képzeljétek, a házból se tudtam kimozdulni. De meggyógyultam! Dilibogyók nélkül! Kérdező írtam privátot ;) Puszi!
2016. jan. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
#9 Ha meg akarsz gyógyulni, keress olyan szakembert, aki a tudatalattidból kiszedi ezt a szorongást. Dilibogyóval akarsz meggyógyulni? Ez nem olyan mint a mandulagyulladás, hogy beveszed a bogyót és 1 hét múlva meggyógyulsz. Annyi tudatlan ember van, hogy az hihetetlen..
2016. jan. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Végülis úgy döntöttem, hogy.. Szóval a Tegretolt már leadtam a gyógyszertárban :-) Az igazsághoz viszont hozzátartozik, hogy tegnap, és ma délelőtt bevettem egy szemet. Remélem ettől nem lesz még semmi gond. Hatását, és mellékhatását sem éreztem. Persze 2 tabletta nem sok, de még álmosabb sem lettem tőle. Az izommerevség ugyanúgy megmaradt.
2016. jan. 29. 18:57
 14/16 anonim ***** válasza:

nem tudom, hogy kell elképzelni az izommerevséget, de hányan őszülnek meg, kopaszodnak meg 30 évesen.

Ez ma már mindennapos.

Szerezz kutyát, macskát, hörcsögöt, menj állatmenhelyre, vagy segíts sérült embereknek, ott csak nem leszel zavarba.

Ha pörgős az életed, próbáld ki, hogy egy napig, nem csinéálsz semmit, de semmit. nincs net, tv, csak gondolkozz, másoknak milyen, az életen.

2016. jan. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Ezt úgy kell elképzelni, mint akik testépítéssel foglalkoznak, és a tükör előtt feszítenek. Én is így érzem magam állandóan, csak én akaratomon kívül, de ami ennél is jobban zavar, az a fejremegés. Érzem, hogy mindjárt, mindjárt be fog remegni a fejem és ezt nem tudom kontrollálni. Biztos vagyok benne, hogy ez látszik is. Aztán elkezd verni a szívem, és kissé zsibbad a nyakam. De nem csak egyszer fordul elő, hanem minden nap, és sokszor. Leginkább akkor nem, ha tökegyedül vagyok a szobámban.
2016. jan. 30. 00:31
 16/16 anonim ***** válasza:
Jaj ezt könnyű kezelni. Tanulj meg meditálni és jógázni. Az 100%ig ellazít. Ha naponta csinálod őket, pár hét alatt eljutsz oda, hogy akárhol vagy, utcán, boltban, és rád jönne ez az izommerevség, tudatosan el tudod magad lazítani tetőtől talpig. Tényleg egyszerű. :) Csak gyakorold.
2016. jan. 30. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!