Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Állandó szélsőséges hangulatin...

Állandó szélsőséges hangulatingadozás, motiválatlanság, önbizalomhiány. Hogyan segítsek magamon? A többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lehet, hogy nem jó, hogy ide írom ezt ki, de legalább kiírom magamból.

Először is 24 éves nő vagyok. Iszonyatosan rosszul vagyok és nem tudom, hogyan segítsek magamon. Minden ott kezdődött, hogy anyukám egy éve elhunyt. Előtte is elég depresszív típus voltam, de azóta kezdődtek jobban a bajok. Túl vagyok ezen, elfogadtam, hogy nincs, de a személyemet illetően sokat változtam azóta és sajnos nem pozitív irányba.

5,5 év hosszú szenvedés után idén végeztem a főiskolával, nem volt egyszerű, nem olyan szakot választottam, amihez sok eszem van (a suli is a legnehezebbek között van), mégis nehezen átszenvedtem magam rajta. Ez iszonyatosan lerombolta az önbizalmam az elmúlt évek alatt. Nehéz volt lelkileg eljutni onnan, hogy erre képtelen vagyok, oda, hogy teljesen végezzek vele.

Párkapcsolatokat illetően se voltam sose szerencsés. Utoljára lassan 4 évvel ezelőtt volt, az se volt a legjobb. Ez volt az egyetlen kapcsolatom. Voltak próbálkozások, de jelenleg ott vagyok, hogy 1,5 éve rám se néz senki, főleg nem aki tetszene, régen sokan érdeklődtek irántam, olyanok is akik tetszettek. Valami megváltozott bennem, de nem tudom, ennek mi a gyökere. Mellettem minden barátom pasizik, szerelmes, én meg már annak is örülök, ha valaki rám mosolyog, nem tudom, hogy zárjam ki a külvilágot.


De a legrosszabb mégis, hogy iszonyatosan lent vagyok jelenleg lelkileg. Kb. fél óránként változik a hangulatom onnan, hogy minden jó, minden oké lesz, vidám vagyok, abba, hogy elképzelem, hogy beveszek 10-15 xanaxot és vége mindennek...


Sok barátom van, de mégis állandóan azt érzem, senki sem szeret, hogy mindenkit fárasztok a problémáimmal (mostanában csak panaszkodni tudok), nem merek beszélni a problémáimról, mert azt érzem, senkit nem érdekel, mindenki számára púp vagyok. Azt érzem, hogy nem tudok megnevettetni senkit, nem tudok jó tanácsokat adni. Anyukámnak mindig mindent elmondhattam, nekem ő nagyon nagy lelki támasz volt. Voltak bennem olyan gondolatok is egy időben, hogy soha senki nem fog annyira szeretni, mint anyukám, senkinek nem leszek ennyire fontos és ez megrémít.


Jelenleg munkát is keresek, ez is nagyon megvisel, állandóan félek, szorongok, hogy nem lesz munkám. Kilátástalannak látom az életet, diákhitelt kell törlesztenem, állandóan azt mondogatom magamnak, hogy egyedül maradok.


Járok pszichológushoz is, de nem segít, nem érzem a legjobbnak a módszereit. Viszont megfizetni nem tudok magánpszichológust.


Segítsetek, kérlek. Volt már valakivel hasonló. Hogyan segítettetek magatokon?Hogyan jöjjek ki ebből az állapotból?



2016. jan. 31. 22:00
 1/6 anonim ***** válasza:
A legtöbb, amit tehetsz, hogy küzdesz és nem adod fel.
2016. jan. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem keress egy másik pszichológust akkor, érdemes lenne. Őszintén elmondasz mindent neki? Tud mindenről?
2016. febr. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ezeket még nem mondtam neki...de az a baj, hogy hiába mondanám, nem értené. Plusz rá akar néha beszélni olyan dolgokra, amiket nem akarok (pl. neten ismerkedjek). Még nem tudom, hol fogok másik ingyenest találni.:/

De ez így nem mehet tovább. Ma este csak az egyedüllét jár a fejemben, minden nap más...

2016. febr. 1. 22:28
 4/6 anonim ***** válasza:

Miért nem akarsz neten ismerkedni?

Szerintem nem rossz ötlet megfogadni pár tanácsàt, de a legfontosabb hogy mindent elmondj neki. Anélkül nem tud igazán segíteni. Egyébként van tb támogatottból is több lehetőség

2016. febr. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Mert rossz tapasztalataim voltak vele plusz számomra erőltetett.


A héten már próbálok elmondani mindent minél részletesebben. Az a baj velem, hogy nehezen nyílok meg, sokáig magamban tartom a problémákat, ha meg egyszer kijön, akkor meg csak ömlik.


Köszönöm szépen a tanácsokat.

2016. febr. 1. 23:42
 6/6 anonim válasza:

Szia Kedves Kérdező,


Gyakorlatilag ugyanabban a helyzetben vagyok, mintha szóról szóra írnád le a gondolataimat, ha nem is ugyanaz de nagyon hasonló a családi, kapcsolati, baráti helyzet, szélsőséges gondolatok és hangulatváltozás, vélemény az internetes ismerkedésről stb.


Sajnos megoldást nem tudok nyújtani, mivel ugyanott tartok ahol te s egyelőre megoldásig nem jutottam.


Nem tudom változott-e a helyzeted az elmúlt egy hónapban, de amennyiben van kedved beszélgethetünk privátban


27/F

2016. febr. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!