Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti mit gondoltok az öngyilkoss...

Ti mit gondoltok az öngyilkosságról?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkoztam hogy az embereknek mennyire megoszlik ezzel kapcsolatban a velemenye. Arra lennek kivancsi hogy ti hogy alltok hozza marmint nem ugy hogy megtennetek e hanem hogy megertitek ha valaki igy dont vagy azt gondoljátok hogy nincs olyan elethelyzet amikor ez "elfogadott"

(Kihangsulyozom hogy nem. NEM akarok ongyilkos lenni csak foglalkoztat ez a tema)

Ha csak bunko tudsz lenni akkor inkabb ne is valaszolj a tobbieknek meg elore is koszi



2016. febr. 3. 22:58
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszaitokat

Szerintem az utolso (elotti) hozzaszolo ugy ertette hogy nincs jogod hozza hogy megold magad hogy igazabol ahoz nincs jogod hogy elvedd magadtol a jobb elet lehetoseget es hogy masoknak ezzel fajdalmat okozz

Ha jogokat nezunk es vallast ez mindenhogy bun az ongyilkossag de megiscsak van olyan helyzet ahol ertheto hogy miert dontott ugy a szemely

2016. febr. 4. 22:56
 12/26 anonim ***** válasza:
Van, amikor érthető a döntés, de ez nem megoldás semmire sem.
2016. febr. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Szerintem minden embernek joga van rendelkezni a saját élete felől. Márpedig ha joga van hozzá akkor nem bűn.
2016. febr. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Pontosan hogy megoldas mindenre

Mar nem lesz gondja annak az embernek egy pillanat alatt eltunik az osszes

2016. febr. 7. 09:44
 15/26 anonim válasza:

Dönthet mindenki a saját életéről, de nem ölheti meg magát. Vagyis megteheti, de ez bűn. Ha megteszi, már nem lehet elítélni. Lehet kötekedni, hogy ha megteszi valaki és nem sikerül akkor ember ölési kísérlet, de nem az, hanem mentális betegség amit kezelni kell, mert 1 normális embernek ilyen nem jut eszébe. Sokan vannak úgy, hogy életfogytiglan kapnak, és mivel nem bírják mentálisan, ezért inkább megölnék magukat, de ezt nem hagyják a börtönbe sem. Hiába is, nem ölhetné meg magát senki sem.

Nézhetitek azt a nézzőpontott hogy a saját életeteknek nincs értelme és végeztek magatokkal, megértetek másokat, elfogadjátok. De ha megteszi valaki, a család, közeli barátok már nem így fogják látni, nem fogja se megérteni, se elfogadni. Aki megakarja ezt tenni az segítségre szorul

2016. febr. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
A legtöbben azzal érvelnek az öngyilkosság ellen, hogy az illető családja hogyan fog érezni azután, miután esetleg megtörtént az eset. Ez jogos!!! De abba senki nem gondol bele, hogy ez (legalábbis a legtöbb öngyilkosnak, szerintem) egy nagyon hosszú, évekig vagy évtizedekig tartó folyamat "eredménye", hogy eljutott addig a döntésig és ezt a családja vajon miért nem vette észre, hogy gond van! Bennem már évek óta érlelődik, de még eddig nem voltam elég bátor hozzá... Ha nem alakul a továbbiakban sem úgy az életem, ahogy szeretném, biztos meg fogom tenni! Szerintem csak idő kérdése a dolog, meg hogy elég bátor leszek-e hozzá...
2016. febr. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Igen ez gy igaz

A csaladtagok baratok nem veszik eszre vagy csak nem akarjak eszre venni

Utolso hozzaszolo..: nem fog ugy alakulni az eleted ahogy szeretned ha nem teszel erte es akkor egyedul te sleszel a hibas

Milyen erdekes ez.. az aki egeszseges es jobba tehetne az eletet ele akar erovel az me akar halni aki sulyos beteg es az elete romokban o pedig elni akar es mindent megtesz es megtenne erte..

2016. febr. 7. 18:07
 18/26 anonim ***** válasza:
Ez nem mindig igaz, amit legutoljára írtál! Én is beteg vagyok, és sokszor meg akarok halni. Igaz, én nem vagyok halálos beteg, nekem pszichés bajaim vannak. Ki tudja, ez nagyon nehéz kérdés... Nem vagyunk egyformák, valaki röhögne olyan problémákon, ami miatt más meg akar halni!
2016. febr. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Igen..

Szomoru hogy olyan vilagban kell elnunk ahol masoknak nelkuloznie kell egyesek meg mimdent megkapnak..

Ez az igazsagtalansag..

2016. febr. 7. 22:17
 20/26 anonim válasza:
100%
Az egyik legszebb dolog az életben, hogy véget vethetünk neki.
2016. febr. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!