Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti mit gondoltok az öngyilkoss...

Ti mit gondoltok az öngyilkosságról?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkoztam hogy az embereknek mennyire megoszlik ezzel kapcsolatban a velemenye. Arra lennek kivancsi hogy ti hogy alltok hozza marmint nem ugy hogy megtennetek e hanem hogy megertitek ha valaki igy dont vagy azt gondoljátok hogy nincs olyan elethelyzet amikor ez "elfogadott"

(Kihangsulyozom hogy nem. NEM akarok ongyilkos lenni csak foglalkoztat ez a tema)

Ha csak bunko tudsz lenni akkor inkabb ne is valaszolj a tobbieknek meg elore is koszi



2016. febr. 3. 22:58
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Fura gondolkodas mod,..
2016. febr. 8. 17:38
 22/26 anonim ***** válasza:
Fura, de valahol igaz... Sokan gondolják így, többek között én is! Ha tudtam volna, hogy felnőttkoromban ilyen életem lesz, mint amilyen most van, már gyerekkoromban megöltem volna magam. De még nem késő...
2016. febr. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

"nem fog ugy alakulni az eleted ahogy szeretned ha nem eszel erte es akkor egyedul te sleszel a hibas"


Én az elmúlt több mint 1 évben nagyon sokat tettem azért, hogy változzak és mégse alakult az életem úgy, ahogy szerettem volna, sőt inkább még rosszabb lett. Erre mi a magyarázat?

2016. febr. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim válasza:
Látom sokan lennének öngyilkosok. Láttam olyant aki 14 éves korában megtette, ennek már 8 éve a szülein látni hogy soha nem fogják ezt kiheverni. Mély nyomot hagyott bennük. Ne tegyetek ilyent mert nagyon rossz végignézni azt hogy a szeretteitek, fognak szenvedni. Nyilván egyesek azt mondják hogy nincs senkijük, de lehet valakijük nekik is. Tenni kell érte. Utolsó nem tudom mit tettél miért, de ha azt érzed hogy rosszabb már nem lehet, akkor csak jobb lesz, ha teszel valamit azért hogy előrébb juss. Nem értem mért akartok öngyilkosok lenni. Nekem se volt jó gyerekorom sőt elégé szar volt, de pont ez az ami engem azért hajt hogy jobbá tegyem a jövőmet. Ha kudarc ér, azt érzem hogy valamit rosszul csináltam, és nekiállok újra de másképp. Biztos mindenkinek más-más a panasza, és hogy rajta nem lehet segíteni. De lehet, kérj segítséget, és lesznek olyanok akik segítenek. Egy biztos hozzáállás kérdése.
2016. febr. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó hozzászóló! Én igenis tettem azért, hogy előrébb jussak. Ha nem untatlak, leírnám miket!


Nekem az élet több területén is elég nagy gondjaim vannak! Pszichés beteg, alkohol/gyógyszerfüggő (mikor melyik) vagyok, illetve nehezen találok állást (az előzőek miatt). Tavaly januárban rosszul lettem a piától, ezért elhatároztam, hogy nemcsak leszokom az italról, hanem igenis meg fogok változni. A piát viszonylag könnyen le is tettem, majd rövid időn belül munkát is találtam. Nem volt éppen egy felemelő meg jól fizető állás, de örültem, hogy van munkám. Ebből kifolyólag a pszichés betegségeim is sokat javultak. Kb. 2 hónapja dolgoztam, amikor - nem az én hibámból -, de elbocsájtottak. Erre megint elkezdtem inni, visszajöttek a pszichés bajok, feleslegesnek éreztem magam. 3 hónap után megint rosszul lettem a piától, de utána megint le tudtam tenni, most 4 hónapja vagyok józan. Megint sikerült állást találnom, de a főnökeim szépen átvertek, úgyhogy ezt meg én hagytam ott. Ezeket tettem azért, hogy változzak! Miért nem jön össze a változás az életemben, amiért megtettem ennyi mindent?

2016. febr. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
Ha gondolod írj privit. Előtted írtam. Nem untat, sőt érdekel a problémád mert mind írtam nekem is voltak, vannak és lesznek, problémáim de nézzek eléjük. Nem ítélek el senkit sem, segítni akarok. Nem tudom milyen pszichés betegséged van de írd le. Korában azt írtad hogy javult, gondolom kezelhető. (Persze ehhez nem értek, de biztos lehet ezen is segíteni). A piát elkellene felejteni, nem csak pár hónapra. Megtetted azt, hogy leteted a piát kerestél munkát, de nem úgy jött össze ahogy akartad. Mit tennél meg azért hogy sikerüljön? Nem kell feladni pár próbálkozás után. Gondolom van más is ami zavar. Ki vele, írd le, érdekel és segítek ha tudok. Nekem se jön össze minden elsőre vagy másodszorra és másnak sem. De nem kell feladni.
2016. febr. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!