Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a helyzet olyankor ha...

Mi a helyzet olyankor ha valaki örökölte a szorongást?

Figyelt kérdés

Már egészen kisgyermek kora óta.

Rossz szülői minták miatt, gének stb.

Ez esetben lehet gyógyítani a berögzült dolgokat, vagy élete végéig szorongásos, depressziós lesz valamilyen szinten?

Példa: a testtartásából, hangjából, mozgásából érezhető az idegesség, stressz, fél minden társasági dologtól, mindig ő volt a csendes, visszahúzódó, általános félelem, rossz közérzet.


2016. febr. 13. 11:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, lehet rajta segíteni, de végleges gyógyulás is lehet.

Jó és rossz családi mintákat átvehet, eltanulhat a gyermek és kialakulhat nála is szorongás, félelem. Ezt is lehet hatékonyan kezelni.

Szakkönyvek is sokat segítenek, de én inkább mellette a pszichoterápiát is javasolnám.

2016. febr. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Jaaj.

A gének olyanok, mint a mumus: nem jön tagadni, így rájuk fogható minden. Kár, hogy aki rájuk hárít, az nem genetikus.


Rossz szülői minták? Ez egy korig lehetséges, de utána már a szülőkre sem lehet mutogatni akármiért: ha nem tudok róla, csak kívülről látják, oké, az ő hibájuk, de nem én fogok rájuk mutogatni. Ha már tudok a problémáról, és nem éppen egy hiányzó végtag, hanem munkával, ráfordított energiával javítható hiányosság (ami ráadásul nekik is hiányosságuk), akkor nem okolni kell, hanem tenni.

Mert, ha alkoholista, vagy egyéb, szintén valamire, valakire (is) visszavezethető hiányosságú szüleim vannak, nevezzük bicegősnek, akkor, ha tőlük én is csak a bicegős járást tanulhattam meg, mutogathatok rájuk?

2016. márc. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!