Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszióra hajlamos vagyok....

Depresszióra hajlamos vagyok. Hogyan jojjek helyre?

Figyelt kérdés

Általában szomorú vagyok.

Legtöbbször egyedül vagyok, ilyenkor gyakran nincs kedvem felkelni reggel. Van hogy fél napokat fekszem.

Nem birom összeszedni magam hogy elmenjek a boltba. Inkább eszem üres főtt tésztát, meg ilyesmit.

Állást sem keresek. Kb havonta egy hirdetésre jelentkezem.

Minden tennivalót halogatok és előtte napokig, hetekig gyötröm magam, hogy csinálni kéne.


2016. febr. 16. 10:32
 1/5 anonim válasza:
Korod és nemed megtudhatnánk?
2016. febr. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem egy beszélgetés jól jönne egy szakemberrel. Ha még suliba jársz az iskola pszichológus ingyenes.
2016. febr. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Esetleg az a problema, hogy nincs okod jol teljesiteni az eletben.. Ha ugyis minden ugyan olyan marad, minek akarnad most megtenni azt, amit halogathatsz is?


En is voltam ilyen helyzetben. Egyszeruen nem tudtam okot talalni arra, hogy megis miert kene nekem barmit is csinalni, ezert inkabb nem is csinaltam, es csak azon vettem eszre magam, hogy telik az ido, de semmi se oldodott meg. Az elet szurke es monoton volt.


Mi oldotta meg nekem?

Nem kulso segitseg, az biztos. Legalabbis 1-2 ember segitett elindulni egy javulasi utvonalon, de nekem kellett vegigjarni.


Roviden annyi, hogy tuzz ki magadnak egy celt. A legszomorubb embernek is van valami, amit szivesen csinalna, vagy megvenne maganak. Ha egy olyan dolog, amit nem tehetsz meg azonnal, csak hosszu munka utan, pl. egy ferrari auto megvetele, egyfajta verseny megnyerese, valami csoportba valo bekerules, vagy ilyesmi, az se baj.

Akkor keszits el egy tervet, hogy mit kell neked tenned ahhoz, hogy meglegyen?

Hany honapig kell felretenned, mekkora osszeget? Talan valami kapcsolaton keresztul szerezheted meg azt, amire vagysz? hogy ferhetsz hozza a kapcsolathoz? kezdj el kudakodni, es asd bele magad a dolgok melyebe.


Eleinte neheznek, ertelmetlennek es hulyesegnek tunhet. De ha belelendulsz barmibe is, tenyleg barmibe.. Akkor azon fogod eszrevenni magad, hogy egyszerre 10 dolgot csinalsz egyszerre es eleted almat eled eppen.



Persze ez akar elhuzodhat 20 evet is. De emlekezz arra is, hogy a jo dolgok lassan jonnek. Es ha nem teszel erte, soha nem fog eljonni.


Szerintem ez visszalendithetne az eletbe, mert neked arra van szukseged, hogy legyen miert cselekedned.

2016. febr. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2.válszolónak: már ha jó az iskolapszichológus... Sajnos ismeretségi körben volt olyan gimnazista, aki igénybe kívánta venni... aztán a kedves dr. hozzáállása után inkább nem ment többször, vitték magánrendelésre. De tisztelet a kivételnek!


Kérdező, szerintem mindenkinek van ilyen időszaka. Én azt mondom, ezen túl kell lépni. Nekem akkor volt ilyen, mikor pánikbeteg lettem, vagyis, mikor diagnosztizálták nálam a pánikbetegséget. Egy hét depi. Aztán szerencsére sikerült összeszednem magam. Eláruljam, én hogy kezdtem? :) Kértem a férjemtől egy felnőtteknek való színező könyvet (ez amúgy is nagy divat mostanság). Tehát valami aprósággal kezd. Aztán a többi majd jönni fog magától, de persze TE is kellesz hozzá!

2016. febr. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Munka kéne leginkább. Az le is foglalna, meg nem lenne lehetőségem ennyit feküdni. Valamint az előző munkából is a fizum elfogy ebben a hónapban. Otthonról nem szívesen kérnék, meg már nem is szívesen adnák. A húszas eveim közepén már nem így kéne....

A párommal meg még annyira sem akarom eltartatni magam.

2016. febr. 16. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!