Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vegyem komolyan a lányom...

Vegyem komolyan a lányom öngyilkosságra utaló mondatait?

Figyelt kérdés
A lányom sokszor mondja, hogy ő bizony öngyilkos lesz, néha fenyeget is minket ezzel a veszekedések után. Vagdossa a karját, lábszárát, combját, hasát, rengeteget sír. Barátai nincsenek, mindig egyedül ül itthon és zúzós metal zenét hallgat. Pszichológushoz is jár, de ő csak szociális fóbiával kezeli, valamint súlyos önbizalomhiánnyal. A vagdosásra a lányom azt mondja, hogy csak szórakozásból és unalomból teszi, nem azért, hogy bántsa magát. 18 éves múlt nemrég a leányzó. Komolyan vegyem, vagy csak az indulat beszél belőle és nem ölné meg magát?
2010. ápr. 1. 21:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
64%

De akár te is elbeszélgethetnél egy kicsit vele..hogy:

"Lányom azért egy kicsit elkéne gondolkodnod ezen az öngyilkosságon.Nekünk is nagy fájdalmat okoznál,sokan szeretnek.Az,hogy nincsenek barátaid,az azért van,mert nem nyitsz senki felé.Próbálj egy kicsit kimozdulni,vagy valamit csinálj,hogy ez megszűnjön,mert ennek tényleg súlyos következményei lehetnek." -tehát mindenképp támogasd és bíztasd..én ezt tenném.

2010. ápr. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Remélem, rendbejöttek a dolgok a lányoddal.

Nekem is voltak hasonló gondolataim. Amikor kutyusom lett, az nagyon sokat segített: tudtam, éreztem, hogy van, aki feltétel nélkül, rajongással szeret és akiért felelősséggel tartozom.

2010. ápr. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
én azt szoktam mondani, hogy aki mondja, az nem teszi meg. persze lehet, hogy igen. én is kb olyan vagyok mint a lányod, én is szoktam néha mondani h megölöm magam és komolyan is gondolom, de ne lennék képes itthagyni pár embert és a világot (amit gyulolok) XD
2010. aug. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

04-02 13:56

Ez nagyon szájbarágós szöveg, nem hiszem, hogy bármilyen pozitív hatást elérne. Az öngyilkosnak sokszor éppen az a célja, hogy fájdalmat okozzon a szeretteinek, és egész életen át tartó lelkifurdalásba kergesse őket.

2010. aug. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
VEGYE KOMOLYAN!
2010. dec. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!