Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez ebben a korban normális még?

Ez ebben a korban normális még?

Figyelt kérdés

Este szoktam játszani az ágyban. Van, hogy azt képzelem, hogy mellettem a fal a férjem/barátom, vagy, hogy a plüssállatom a gyerekem. A legtöbb ilyen játékban az a közös, hogy veszélyben vagyunk és megvédjük egymást. Ezekbe a játékokban teljesen bele tudom élni magam. Volt már, hogy éjjel felébredtem, rájöttem, hogy a macimon fekszek, gyorsan odébb raktam, adtam neki egy puszit, bocsánatot kértem tőle és aludtam tovább. Ovis korom óta csinálom ezt majdnem minden este. Most már kezdem cikinek érezni, de nem tudok leszokni róla. Lehet, hogy hülyeség, de úgy képzelem, hogy élő emberek akiknek szükségük van rám. Szinte csak úgy tudok elaludni, hogy a falhoz bújok és átölelem a macim.

13/l



2016. márc. 11. 21:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát, nem tudom, ilyet sose csináltam. Én történeteket képzelek el, ha nem tudok aludni, gondolkozok.

De én is macival alszok. Mondjuk ha úgy van, hogy utazunk vagy ilyesmi, akkor megy nélküle is, de na. :D

14/l

2016. márc. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen korban teljesen normális. Én is fantáziáltam hogy megmentek másokat, könyvekről amiket olvastam stb... néha eszembe jut hogy milyen jókat tudtam kitalálni, akkor próbálkozok most is, de már sajnos nem megy... 21L
2016. márc. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Történeteket én is kitalálok. Napközben le is írok néhányat, este a kedvenc könyveim szereplőinek képzelem magam és egy új történetet találok ki a meglévőhöz. Pl. már képzeltem magam HPs szereplőnek, Percy Jackson barátnőjének (nem Annabethnek, kitaláltam újat neki) stb. De nappal teljesen új történeteket találok ki.
2016. márc. 11. 22:04
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Megsugom neked, hogy sokkal idösebbek is szeretnek fantáziálni, szerepeket kiötleni, ábrándozni. Aranyos vagy, teljesen normális 13 l.
2016. márc. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez ellen sokan tiltakoznak (mert tévesen azt képzelik, hogy ez "ciki"), de az embernek - még a felnőtteknek is - szükségük van játékra, fantáziálásra. Persze, ennek a formája idővel változik, a felnőtt inkább filmekbe, könyvekbe, vagy szerepjátékokba éli bele magát, de a lényege ugyanaz.

Probléma akkor lenne, ha ténylegesen azt hinnéd (nem csak úgy kezelnéd, hanem teljes komolysággal elhinnéd), hogy az a plüssmaci ugyanolyan élő ember, mint Te vagy én. De nálad erről szó nincs. :)

Szóval nyugodj meg, teljesen normális vagy! ;-)

2016. márc. 12. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!