Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan segítsek rajta? Teljese...

Hogyan segítsek rajta? Teljesen tanácstalan vagyok, ő meg egyre kezelhetetlenebb.

Figyelt kérdés

Van egy nagyon jó fiú barátom, 11 éves korom óta ismerem, és hát nem volt valami szép gyermekkora. Az apja verte őt és a tesóját is, akive szintén rossz lett a viszonya amikor felnőtt. Az anyja meg hát nyíltan kimutatta, hogy a báttyát jobban szereti mint őt. Ha náluk voltam, vagy mentünk valahova az édesanyja mindig beszólt neki. Szinte én éreztem magam kellemetlenül. De amúgy sose feleselt vissza neki. Mert így kb. minden érzését elfojtotta. 16-17 évesen olyan volt mint egy élő halott. Csak velem tudott normálisan beszélni. De velem is csak azért mert tudtam, hogy mi az amit még megkérdezhetek, és mi az amire már nem válaszolna. Aztán 22 évesen egy olyan balesetet okozott(nem volt részeg, nem volt bedrogozva) hogy 3 évre börtönbe került. Miután kijött teljesen a padlóra került. Elkezdett inni, inni és inni. Szó szerint pár hónap alatt alkoholista lett belőle. A családja teljesen elfordult tőle, csak az apja!! nem... szerintem azért mert lelkiismeretfurdalása volt. Amikor börtönbe volt, beszéltem egyszer az apjával, és akkor mondta, hogy ő rontotta el az életét, sose szeretgette meg, mindig kiabált vele meg ilyenek.

Szóval a mi kapcsolatunk is megváltozott, nekem barátom lett, kevesebbet találkoztunk de minding felhívtam ő is hívott.

Később kicsit rendbeszedte magát, legalábbis úgy tűnt. De ez kb. 3 hónapig tarthatott, mivel azután mély depresszióba zuhant. Egész nap aludt, semmi sem érdekelte. Elmentem vele egy pszichiáterhez, kapott gyógyszereket, elkezdte szedni- Örültem hogy jobban lesz. De abbahagyta a gyógyszerek szedését mert állítólag sokkal jobban érezte magát. El is hittem mivel már nem aludt napokig. Aztán 1 hónapja egy olyan dolog történt, hogy elmentünk szórakozni, a párommal meg a barátainkkal. Kicsit összevesztem a párommal a buli végén, de tényleg csak egy kis szóváltás volt. És ezt úgy reagálta le a haverom, hogy összeverekedett a párommal.

Én tényleg sokkos állapotban voltam mert tudtam már, hogy milyen amikor ideges. Szóval most kb. az van, hogy a párom azért idegeskedik mert azt akarja hogy ne beszéljek többé a haverommal, a haveromtól megkaptam hogy naív vagyok, és csalódott bennem.

Én meg már lassan megőrülök, mert segíteni szeretnék neki. Tudom, hogy nincs jól. Olyan sok éve ismerem és elég ha rámnéz. Teljesen tanácstalan vagyok. Most meg már pszichiáterhez sem akar eljönni. szóval passz. Valki?

26/N



#barát #depresszió. agresszivitás
2016. márc. 17. 20:48
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem hozdd össze a párodat, és a barátodat és üljetek le beszélgetni értelmesen.hármasban :)
2016. márc. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!