Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem csak dobálózom vele,...

Thomika20 kérdése:

Nem csak dobálózom vele, tényleg depressziós vagyok (? )

Figyelt kérdés

Egyszerűen már nincs kedvem semmihez, ma is alig akartam felkelni. Legszívesebben aludtam volna egész nap.

Nincs munkám, nincs életem, nincsenek barátaim. Barátnőm meg főként nincs.

Magányosnak érzem magam, nem tudok elszakadni az otthon szürkeségétől.

Nem járok pszichológushoz, mert úgy is csak annyit mondana, hogy ha keresnék munkát megváltozna az életem.

Ők nem értenek meg és nem is tudnak segíteni.

Tönkre ment egy kapcsolatom, amit a magam hibájából és mások hibájából tönkre basztak másfél évvel ezelőtt.

Azóta is egyedül tengődöm.

Elegem van már abból, hogy mindenki azt mondja, meg kell tanulni egyedül jól érezni magunkat. De hogy érezzem magamat jól ha állandóan egyedül vagyok?

Kimenni meg nem szeretek sehova, mert utálok emberek közelébe lenni. Nem érzem oda valónak magam.

Már tavaly megakartam ölni magam az exem végett, hogy vége lett. Már azon is gondolkodtam, hogy más depressziós lányokkal ismerkedjek, de ehhez sincs lelkierőm már!

Igazából csak addig érzem ezt a lehangoltságot, amíg egyedül érzem magam. Exem előtt is depressziós voltam, de most úgy érzem még jobban, mert ő volt a legfontosabb az életemben és szét vet a fájdalom, hogy mással jobb.

De lényeg az, hogy mellette kevésbé voltam depis.

Valaki segítsen.. Egyedül vagyok.



2016. márc. 30. 14:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Tehát most beszélgetőpartnert keresel vagy megoldást a problémádra? Mert utóbbira egy pszichológus lenne jó.
2016. márc. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik.
2016. márc. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

"Valaki segítsen.. Egyedül vagyok."

Te nem depressziós vagy, csak életképtelen. Várod a megmentőt, miközben te otthon hemperegsz, hát akkor jó sokáig várhatsz. Senki nem fog bekopogni és elhívni téged sportolni, bulizni, vagy randizni.


"Nem járok pszichológushoz, mert úgy is csak annyit mondana, hogy ha keresnék munkát megváltozna az életem."

Ja értem. Te is az a fajta "férfi" vagy, aki úgy vergődik otthon, hogy közben a szülei nyakán élősködik. Ez a gondolat nem zavar, nem tesz depresszióssá.


Ôsszegezve, dolgozni nem akarsz, pszichológushoz menni nem akarsz, emberek közé menni nem akarsz... akkor mégis mit szeretnél? Gondolod, hogy egy szép napon egy szexis és gazdag lány küldeni fog egy limuzint, hogy utazz el hozzá, költözz oda, csak a te szerelmedre várt eddig és szeretne eltartani is?

2016. márc. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Voltam már pszichológusnál, 2 alkalommal. Tudom miket mondanak és csak általánosítás megy. Hogy jajj, ennyi idősen már dolgozni kellene. Hogy miért nem keres munkát és rendezi az életét.

Nekem ez nem megoldás. Egy rohadt munkahelyen is egyedül érezném magamat. Ahogy már mondtam, ma se akartam felkelni.

Nem is tudom, hogy beszélgető partnerre e, vagy inkább olyanra, akivel ki lehet menni beszélgetni.

2016. márc. 30. 15:01
 5/12 anonim ***** válasza:
34%

Ne haragudj, de a 2. sornál rosszul lettem.

Gonosz leszek az őszinteségemmel, de pont ezért nincsenek barátaid.

Fejezd be a vinnyogást, és kelj fel a fenébe, szerinted mégis ki kíváncsi erre?

Kinek kéne mozdulnia a te érdekedben, ha nem magadnak?


Bipoláris vagyok, avagy mániás depressziós, mégsem nyűglődöm így. Rossz kedvem van, vannak rossz napjaim, néha arra sincs erőm, hogy pisilni kimenjek, de ebből a környezetem semmit nem vesz észre, mert nem vinnyogok, nem rimánkodok, nem "depizek", hanem harcolok. Nő létemre.


Manapság divat lett ez a "férfiak" körében, vagy nem tudom, de legalább 30 ilyen szánalomhalom havert pattintottam le, a fene akarja ezt hallgatni.

Beszélni nem lehet velük, mert jön a szöveg, mint itt, hogy "úgy is csak annyit mondana, hogy ha keresnék munkát megváltozna az életem", de tenni azt nem tesznek semmit, csak fetrengenek a meleg szarban... közben fele annyi problémájuk nincs az életben, mint egy átlag embernek.


Egyedül vagy, depizel, drágám? Akkor mássz ki a gép elől, és menj ki az emberek közé.

Ja, és találj munkát. Megváltozik az életed.

2016. márc. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ja és ha egy lány írna, az már tényleg beteg, meg jaj de kis édes, majd segítek rajtad. Ha már egy fiú beteg, az életképtelen. Gratulálok. Hol van előírva, hogy minden embernek, főleg ha fiúról van szó, akkor erősnek kell lennie?

Imádom az olyan senkiházi férgeket, akik ugatnak, közben szart sem tudnak arról, hogy min ment keresztül az a másik, csak ugatni tudnak, hogy mennyire nyomorék.

Az vagyok, nem tetszik tovább lehet állni!

Egész életembe nem voltam olyan mint a többi srác, visszahúzódó voltam, nem sok mindent szerettem csinálni, apámtól is azt kaptam örökké csak, hogy szar sem lesz belőlem. És ahelyett, hogy bizonyítottam volna, hogy nem így lesz, csak olyan lettem. 6 éve meghalt az anyám.

És a depressziómnak már fizikai oldalai is vannak. Mellkasi fájdalmak, kéz zsibbadás, szív környéki szúró fájdalmak, fulladás érzet. De kit érdekel..

2016. márc. 30. 15:10
 7/12 A kérdező kommentje:
Mondom én, ha egy nő depis, akkor mindenki nyalja a seggét, ha egy fiú, férfi, akkor az kösse fel magát. Hát basszátok meg.
2016. márc. 30. 15:12
 8/12 anonim ***** válasza:
39%

Ti nem "depiztek", jól mondták feljebb, életképtelenek vagytok. Nem akartok semmit csinálni.

Az ember kétmillió megoldást kínál, egyik se jó, egyik se érdekel, egyikért se akartok tenni, csak ültök a seggeteken, és vernyogtok, mint egy fürdős k...

Próbáltál már életedben egyszer is dolgozni? Emberek közé merészkedni?

Vagy várod, hogy mennyei fénycsóva kíséretében bevágódjon az ablakon Pamela Anderson, és dús keblei közé szorítva kivigyen szórakozni?

2016. márc. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ráadásul talán máshogy alakult volna az életem ha nem az lett volna, hogy főiskola utolsó évében halt volna meg az anyám, félévi vizsgák előtt egy nappal! (Felsőfokú)

Ja és bocsássa meg a világ, hogy akartam találni valakit, aki szeret, elfogad úgy ahogy vagyok és nem egy pénzéhes szajha! Mert rengeteg olyan van. És igen, nincsenek kifejezetten álmaim, kocsit venni, ide oda eljutni. Inkább csak egy valakiért élni. Ha szégyen vagyok, hát az vagyok.

2016. márc. 30. 15:20
 10/12 anonim ***** válasza:

nekem is voltak már rosszabb időszakaim, én is voltam depressziós, én is befordultam és szenvedtem és nekem se segített soha semmi ilyesmi és engem is ugyanúgy elkerültek miatta az emberek...


nézd, attól nem lesz jobb az életed, hogy csak panaszkodsz és sajnálod, vagy sajnáltatod magad. az senkinek nem vonzó program, hogy sajnálni kell téged. nekem is van egy csomó ismerősöm, akik folyton sajnáltatják magukat. sajnálom őket, de ha nem tesznek a saját problémáik megoldásáért (márpedig nem tesznek), akkor csak panaszkodás lesz, változás meg nem. és ez egy idő után baromi unalmas mindenkinek. a folyton panaszkodó embereket elkerülik, mert a panaszkodás unalmas. főleg, ha valakinek mindig ugyanaz a világfájdalma és sosem tesz érte semmit, hogy megváltozzon.


ahhoz, hogy valakit érdekelj, legyél érdekes, szórakoztató, kellemes társaság, akivel jól érezheti magát az ember. keress olyan programokat, amiket szívesen csinálnál és amit más is szívesen csinálna veled, vagy ahol találkozhatsz olyankokkal, akik ugyanazt élvezik, mint te, így akár együtt is csinálhatjátok.

a munka nem megoldás a depressziódra, de legalább részmegoldás arra, hogy ne csak otthon ülj, ne csak szenvedj, hanem csinálj valamit, új emberekkel találkozhass, új élményekkel gazdagodhass, legyen miről beszélgetned az emberekkel és nem utolsó sorban még meg is lehet élni belőle.

2016. márc. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!