Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, öljem meg magam?

Mit csináljak, öljem meg magam?

Figyelt kérdés
23/l vagyok, szar családból származom, többször megjártam a pszichiátriát, különböző gyógyszereket kaptam meg diagnózisokat, depresszió, szociális fóbia, borderline, stb. A lényeg, hogy érettségin kívül semmilyen végzettségem sincs, egy szar helyen gürizek minimálbérért és kikészít teljesen, válthatnék egy ugyanilyen szarra (már tettem párszor). Képzésre nincs pénzem, esti okj-t pedig nem lehet csinálni többműszakos gyári munka mellett (próbáltam). Szüleim alkoholisták. Nincsenek barátaim. Folyamatosan sírok, munka közben is, napi pár kcal-t viszek be a szervezetembe a stressz miatt, azt is néha kihányom, mert az idegességtől nem marad bennem, közben pedig erős fizikai igénybevételt igényel a munkám. Nem alszok, csak négy órákat. Teljesen kivagyok, az sztk-s pszichiáter leszar, a pszichológusra öt hónapot kell várni, semmi esélyem nincs sehonnan segítséget kapni. Senki nem támogat, senki nem szeret, csak folyamatosan fogyok (167 cm és 43 kg vagyok már), gyűlölöm ezeket a szutyok munkahelyeket. Voltam már pszichoterápián (4 hónap), az önbizalomhiányomon segített, de a körülményeimet nem tudta megváltoztatni. Ezt meg nem lehet megszokni. Csak megszökni. Megöljem magam vagy várjak, amíg csontsoványra fogyok és természetes halált halok a stressz miatt?
2016. ápr. 24. 13:27
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

"Nem alszok, csak négy órákat"

Első lépésben próbálj meg pihenni többet. Most 3 műszakban vagy? ha igen, akkor abból egy egy műszakosba próbálj meg átmenni, mert az 3 műszak nagyon kikészíti a szervezeted. Rengeteg bolt keres eladót. 10-18- bezártok és tiéd a világ. És aludj többet, kell az nekünk.

2016. ápr. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szociális fóbiával a bolt kizárva, alkalmi munkaként próbáltam egyszer, de reszkettem mint a nyárfalevél, ezt hallgattam egész nap. Jelenleg két műszakban dolgozok, háromból mentem át, volt hogy csak egy volt, de hiába van időm aludni, nem megy, mert már a másnapi munkán stresszelek, mert gyűlölöm az egészet. Pénteken még tudok aludni, szombaton már kevésbé, vasárnap meg a hétfő miatt már nem...
2016. ápr. 24. 14:05
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én elhiszem, hogy neked nagyon szаr, de egy valamit nem értek: ha valamit lépni kell, akkor mesterien tudsz kifogásokat keresni, de ha arról van szó, hogy kinyírd magad, akkor nem?

Ha változtatni kell, arra rest vagy áldozni, de ha a semmit meg nem oldó halálról van szó, akkor mégis képes vagy lépni?

Mielőtt a rád jellemző támadó-mentegetőző stílusban próbálnád ezt is hárítani, és magadat sajnáltatni, azért állj meg egy percre, és ezen gondolkozz el!

Egy változtatás sem megy áldozatok és erőfeszítés nélkül. Azt sem mondom, hogy könnyű lenne.

De hadd ne higyjem már el, hogy érettségivel a legtöbb, amit el tudsz érni, az a gyári robotmunka. Nyilván egy érettségitől nem fogsz menten a tejjel-mézzel folyó kánaánba cseppenni, de azért kicsivel több lehetőséged van, mint egy 8 általánost végzettnek.

Az írási stílusod pedig arra enged következtetni, hogy az érettségid nem csak amolyan alibi-módon, sokadjára nekifutva, kegyelemkettessel lett meg.

Ha félre tudsz valamennyit tenni, akár kínos spórolás árán is, mindenképp érdemes egy OKJ-s tanfolyamot elvégezned. Ha a munka mellett nem megy, akkor hagyd ott a munkát. Még talán jól is jársz, a munkaügyi hivatal szokott különböző támogatott tanfolyamokat indítani.

"Ezt meg nem lehet megszokni. Csak megszökni." Amit viszont te akarsz, az nem szökés. Ha már ezt a szót használtad: ha egy rab meg akar szökni a sittről, nem a torkát fogja elvágni szökés címén, hanem minden erejét bevetve kitör abból a környezetből, elhagyja azt a helyet, hogy egy más helyen jobb élete legyen. Neked is ezt kell tenned. Könnyű lesz? Baromira nem!

Első körben az egészségedet tedd rendbe! Igyekezz normális életmódot élni, mert a kialvatlanság és az alultápláltság bizony a mentális egészségre és teljesítőképességre is kihat. A pszichiátert meg hagyd a fenébe, azok semmit nem csinálnak, csak felírnak valami épp divatos pirulát, amitől jobb csak tizkán lesz, de legalább nem pofázik a beteg. Ha össze tudsz annyit spórolni, keress fel egy normális pszichológust, ha magadtól nem megy. De mindenképp lépj valamit, és ne csak jobbra vagy balra, hanem előre!

2016. ápr. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
milyen stressz? mi bánt, ki bánt? felveszed a munkát, és a végén leteszed.
2016. ápr. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Érettségim van. Egy multi irodájában ülök nettó 170-ért, nincs műszakolás, nincs hétvége, nincs túlóra.

És ez kelet-magyarország, az ország legelmaradottabb régiója.

Azért reszketsz, mert bebeszéled magadnak. Pedig egy eladói állás nem lenne olyan kemény fizikai munka, mint egy gyár.

Azt írod, nem megy a szociális fóbiád miatt.

A gyárban talán egyedül vagy az egész épületben? Tuti nem. Ott is vannak kollégáid, akikkel érintkezni kell. Ha egy szót sem tudnál kinyögni, már nem dolgoznál ott.

Ne a kifogásokat keresd, hanem a megoldást.

Nem egyszerű, de nem is lehetetlen. Hamarosan lehet találkozol egy fiúval, amitől minden megváltozik. Még ha keveset is keresel, ha nem a fővárosról van szó, két minimálbérből is ki lehet venni egy olcsó albérletet és megélni.

Meg közben keresni másik munkát. Látod, nekem sincs több végzettségem, mégsem 70 ezerért robotolok 2 v 3 műszakban. Pedig egyébként az embereket én sem szeretem.

2016. ápr. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

És az idegesség meg a reszketés rosszabb, mint a halál?

Ugye nem baj, ha ezzel nem értek egyet?

Ez az "egyszer valamikor próbáltam" meg inkább hangzott újabb kifogáskeresésnek, mint valós ellenérvnek.

De akkor megint csak gondolkodj el: mi a jobb? A mostani munkád, ahol saját bevallásod szerint ugyanúgy feszült idegbeteg vagy, vagy egy kényelmesebb, jobban fizető munka, ahol esetleg lehet, hogy ott is stresszes leszel? Na, melyik a jobb összességében?

De mondom: ülj le, és gondolkozz el, hogy mit is akarsz! Mi lenne neked a jó? Mi az, amit szívesen csinálnál? Mik a céljaid? Akarsz-e egyáltalán változtatni? Mert nekem nem úgy tűnik. Ha pedig nem, akkor fogadd el a helyzetedet, elvégre te magad vagy az, aki minden változást elutasít.

2016. ápr. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Internet,telefon,TV,Cigi meg van,mi?
2016. ápr. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!