Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elég komoly depresszióban...

Elég komoly depresszióban élek már évek óta. Hová menjek? Milyen orvoshoz? Nem bírom már segítség nélkül.

Figyelt kérdés

Háziorvoshoz nem akarok menni, az egész falu ezt beszélné, meg nekem ciki erről olyan előtt beszélni aki ismer. Egyáltalàn mit kellene mondanom neki? Hová küldene?

Pszichiológus, pszichiáter csak fizetős létezik? Nekem arra nincs pénzem.


2016. máj. 28. 16:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Van TBre is. Nem ezzel de voltam már. Olcsó volt a Lidlben a kelkáposzta ès sietett. Teszteket próbált tölttetni velem de nem nagyon törődött az eredmènnyel. Csak h mikor leaz már vège. Kapsz "kedèlyjavìtót" amitől nem leaz jobb. Ahogy mondják azok a rohadèkok: magadnak kell megoldani ès összeszedni a maradèk èrtèkeid. Tapasztaltam, megvolt ez is.
2016. máj. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Addig ne mondd magad depressziósnak, amíg ezt egy szakorvos meg nem állapította....

A háziorvost köti az orvosi titoktartás, az asszisztenst szintén, úgyhogy tőlük nem fogja senki megtudni. Hogy is beszélhetne erről a falu? Egyébként meg miért beszélne erről a falu? Nem körözött bűnöző vagy, hanem beteg (már ha tényleg az vagy).


Ha jól tudom, pszichológushoz nem kell beutaló. Így háziorvoshoz sem kell menni. De nézz utána a biztonság kedvéért. Mivel a pszichológus nem orvos, nem tudom,hogy írhat -e beutalót vagy javaslatot pszichiáterhez. Ha pszichiáterre lenne szükség, ahhoz már lehet,hogy háziorvosi beutaló kell.

2016. máj. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A lakhelyednek megfelelő pszichiátriai gondozóba kell menni. Elméletileg nem kell beutaló, se pszichológushoz, se pszichiáterhez - keresd ki a számukat a neten, és hívd fel őket, hogy kell-e. Teljesen TB alapú.

Amúgy, ha jófej a háziorvosod, megérti... és amúgy se beszélhet róla.

Jó, ha tudod, hogy a pszichiáter gyógyszereket ír fel (kb. 5-10 percet tudsz vele beszélni, kb havonta vagy 3 havonta), amiktől romolhat az egészséged, memóriád, agyad, és a problémáidat nem oldja meg. Pszichológussal jobban jársz, ha jót fogsz ki.

2016. máj. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azal, hogy kibeszéled magadból nem feltétlenül oldódik meg max akkor ott pillanatnyilag megkönnyebülsz, de semmivel se vagy előrébb...a gyógyszerek feleslegesek, vagy nem hatnak vagy csak kárt okoznak, kedély javító? ne röhögtessenek...

Szerintem sokkal töbre mennél, ha esetleg akár neten is keresnél hozzád hasonlókat és velük beszélnéd meg nem egy orvossal, aki nagyvalószínűséggel le se szarja a fejedet, mert te vagy az nap a 10. akit végig hallgat...

2016. máj. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Régebben egy ismerősömnek betegségből kifolyólag kellett járnia, könnyebben feldolgozza vagy valami hasonló...párszor elkísértem, há nekem ne mondja senki, hogy mint a postán sorba állnak az emberek 2-3 órát aztán egy naplópó barom megkérdezi, hogy vagy majd felír valami bogyót, aminek több esélye van a mellékhasátokra, mint hogy magát a lelki állapotodat javítsa, szeretnék én is anyi fzetsét kapni a semmiért...

Ha mindenképp menni akarsz akkor fizetőshöz, de én azt sem ajánlom, ezt magad tudod megoldani, vagy olyanok segítségével akik törődnek is veled, és nem egy vagy a sok "barom" közül nekik.

2016. máj. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!