Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Asperger szindrómás vagyok,...

Asperger szindrómás vagyok, de senkinek se mondtam el. El kellene?

Figyelt kérdés

Ahogy írtam Asperger szindrómás vagyok - diagnosztizáltak; elsős koromban kisegítő osztályba raktak át, onnan egyenesen - van-e ott maradásom - azonnal pszichiáter ő meg egy gyors beszélgetés után Vadaskertbe küldött.

Az a helyzet, hogy van pár barátom és még valamennyi ember akit azt hiszem havernak nevezhetek. De mindenki lenéz, lekezel és semmibe vesz. Maximum nevetnek rajtam. Néha, amikor szükséges akkor szívesen hagyatkoznak rám mert nem vagyok hülye, de általában úgy bánnak velem mint ha az lennék. Nagyon bánt és fáj évek óta. Segítene szerintetek, ha legalább a legjobb barátomnak elárulnám? Nem akartam kérkedni vele, nem akartam, hogy ez határozzon meg ezért senkinek sem árultam el. Csak anyám tudja. A testvéreim és a család nem lettek beavatva. De tényleg nagyon fáj, hogy mindenki így bánik velem. Nem képesek komolyan venni se. Segítene, ha elmondanám?



2016. jún. 2. 13:00
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen környezetben ne mondd el. Én 5 éves koromban kaptam a gyanút, 9 évesen a diagnózist. Szerencsére maradhattam az adott iskolában de ennek ellenére nem sokan tudták, kb. az osztályfőnök, az iskolaorvos, meg a gyógypedagógus, akihez járnom kellett. Nem volt velem különösebb probléma, néhány órára a felsőbb évesekhez járattak, és ennyiben kimerült a dolog. Nálam a bajok akkor kezdődtek, amikor nagyobbak lettünk és az osztálytársaim rájöttek, hogy menő csúfolni azt, aki más. De magáról az Aspergerről nem tudtak egészen 7. osztályig, amikor az egyik szülő megtudta, elmondta otthon, majd az ő gyereke szétkürtölte. Onnantól kezdve fogyatékosként kezeltek az osztálytársaim. Addig csak csúfoltak de innentől kezdve meg is mertek ütni, mondván nekem nincsenek is érzéseim, robot vagyok.

Középiskolában emiatt nem mondtuk el senkinek az igazgatóságon kívül, beadtuk a papírokat, fogadtak, oké. Egyik osztálytársam és ismerős sem tudta.

Egyetemen a megfelelő személyek (néhány tanár, témavezető) tudják, a diákok nem. Van 2-3 barátom, akiknek elmondtam de ők nem adták tovább senkinek. Valahogy nem látom értelmét elmondani. Nekem ez olyan, mintha valakinek elárulnám, hogy A a vércsoportom és az illető erre (egy nekem természetes dologra) csodálkozással, megvetéssel reagálna. A másik ok, amiért nem szeretném ha tudnák, az az, hogy sokan feltűnési viszketegségnek vennék, azt hinnék, hogy ezzel jobb színben akarom feltüntetni magam, esetleg dicsekszem.

A kedvencem nekem is a "nem is látszik" dolog. Konferenciákon, egyéb rendezvényeken gyakran jelezni kell ha valami segítségre szorulok (az űrlapokon ezt alien-rubrikának hívom), pl. képes segítség, csendes szoba, és nem egyszer történt meg, hogy összesúgtak a hátam mögött: "nahát nem is látszik rajta" vagy nyíltan a szemembe mondják, hogy jé nem is gondoltam volna, egész normálisnak nézel ki. Ilyenkor faarccal közölni szoktam, hogy sok év kondicionálásának eredménye vagyok.


A helyedben maximum annak mondanám el, akiről biztosan tudom, hogy nem használja fel ellenem az információt és nem kezd el másképpen viselkedni veled utána. Rajzolni tudnám már azokat a tekinteteket, amikor valaki megtudja és utána úgy kezd el nézni, mintha hirtelen érdekessé válnék, addig meg kb. észre sem vett.

Az viszont furcsa, hogy a testvéreid nem tudják. Ez hogy lehet?

2016. aug. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Én s aspergeres vagyok, úgy vélem csak azoknak kell tudni akik a közelebbi rokonaid. Ha valaki megértő akkor neki is feltárhatod,amúgy ne nagyon.
2016. aug. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!