Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek antidepresszáns...

Szerintetek antidepresszáns szedése megoldhatja ezeket a problémákat?

Figyelt kérdés

A legfőbb gondom az, hogy mostanában nem vagyok képes semmibe sem belekezdeni. Pár hónapja volt az életemben egy olyan szakasz, amit nagyon igénybevevőnek éltem meg, mert elég sok minden összejött (kellemetlen, tanulást nem támogató munkahely mellett az egyetem befejezése, nyelvvizsga, illetve egy elhúzódó pszichológiai kivizsgálással egybekötött jó kis identitásválság, + egyéb magánéleti gondok, amiket itt most nem részleteznék). Egy idő után elegem lett, és otthagytam a munkahelyet, mondván, ez nekem egyszerre túl sok. Aztán fogcsikorgatva letettem a nyelvvizsgát, és elvégeztem az egyetemet. Közben diagnosztizáltak kevert szorongásos-depressziós zavarral. A pszichiáter felvetette, hogy szedhetnék antidepresszánst, de én ezt akkor elutasítottam, mert féltem attól, hogy kedvezőtlen irányban befolyásolná a hangulatomat és a viselkedésemet, illetve, hogy túlreagálom a jelenlegi helyzetet, és csak feleslegesen rontanék vele a saját állapotomon.


Tulajdonképpen mindent egybevetve most nem is érzem magam túlságosan rosszul (nem mondhatnám, hogy tombol bennem az életöröm, de általában azért sikerül egy "normális" szinten tartanom a hangulatom). Inkább az a baj, hogy a korábbi megterhelés hatására mintha "átkattant" volna bennem valami, és egyszerűen azt érzem, hogy nem akarok semmit sem csinálni. Tudom, hogy ez nem helyes dolog, és igyekszem tenni ellene, megtervezni a tennivalóimat, valahogy motiválni magam, stb. De ez nagyon nehéz, és az utóbbi időben legtöbbször nem is sikerül. Régebben azért volt bennem egyfajta "életösztön", ami, még hogyha halogattam is a dolgaimat, akkor is segített nekem abban, hogy az utolsó pillanatban valahogy mégis megcsináljam, amit kell. Most már azt érzem, hogy igazából nem érdekelnek a következmények sem, ezért rendszeresen lekések határidőket, késve fizetek be számlákat, elhagyok fontos papírokat egyszerűen azért, mert nem tudom rávenni magam, hogy rendbentartsam őket, stb. Közben pedig állandó bűntudatom van, amiért nincs elég erőm, hogy felálljak, és a kezembe vegyem az életem.


Mindezek ellenére nem érzem magam kifejezetten rosszul vagy depressziósnak (jobban mondva voltak már sokkal keményebb időszakaim is), viszont félek attól, hogy ha visszamegyek dolgozni, összezuhanok megint, és teljesen kicsúszik a kontroll a kezemből. Az előző munkahelyemen kb. 2 hónap alatt sikerült teljesen elhíznom, illetve magamhoz képest elkezdtem elég keményen inni, amit a barátaim közül többen szóvá is tettek, mert általában vagy bugyutára és magamelébámulósra, vagy agresszívre és sértőre ittam magam. Attól félek, hogy ha sikerül olyan munkakörülményeket kifognom, mint az előző helyen, nem lesz megállás a lejtőn. Éppen ezért az utóbbi időben megint fontolóra vettem az antidepresszáns szedését. A cél az lenne, hogy újra kiegyensúlyozott és motivált legyek, és valahogy felül tudjak kerekedni ezeken a negatív gondolatokon és félelmeken; de őszinténszólva nem tudom, hogy a gyógyszer segítene-e mindennek az elérésében.


Szerintetek ilyen körülmények között indokolt lenne a gyógyszer szedése?



2016. jún. 10. 13:32
 1/4 anonim ***** válasza:
nem vagyok pszichiáter hogy eldöntsem kell e a gyógyszer de akiket ismerek és ilyen panaszokat írtak le mint a tieid is hasonlóakat azoknak szinte mindig írtak fel antidepresszánst. Mellette pszichoterápia is kellene neked :/
2016. jún. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Balogh Zsozsó ***** válasza:
Véleményem szerint várd meg, hogy mi történik, ha dolgozol, lehet elterelődik a gondolatot, motiváltabbnak érzed magad. Ha akkor sem jobb, akkor szedd. Én is csak akkor kezdtem bele, amikor már fizikai tüneteim is lettek. Tudtam, akkor már más nem segít.
2016. jún. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Utolsó: megkérdezhetem, hogy nálad milyen fizikai tünetek jelentkeztek? Csak mert nálam is volt egy ilyen "jelenség", ami talán ebbe a kategóriába sorolható (bár ebben nem vagyok egészen biztos).


A lényeg az, hogy kb. múlt év október tájékán elkezdtem zihálni, és sehogy sem bírtam abbahagyni. Reggel már kb. felkelés után 1 órával elkezdődött, aztán, mikor beértem a munkahelyre, még rosszabb lett. (Ráadásul ez elég kellemetlen volt, mert sokszor a velem egy szobában dolgozók is hallhatták). Mikor hazamentem, kicsit enyhült megint, de lefekvésig így sem tudtam abbahagyni. 2 hónap múlva megfájdult a hátam. Elmentem vele orvoshoz, aki azt mondta, valami gyulladás. Kaptam is rá gyógyszert, ami pár nap alatt olyan 80%-ban megszüntette a fájdalmat. A zihálás viszont még ekkor sem múlt el. Csak akkor szűnt meg, mikor 3 hónap múlva felmondtam a munkahelyen. Abban a pillanatban, ahogy beszéltem a főnökömmel, mintha kioldottak volna egy csomót a mellkasomban, és a tünetek nagy része megszűnt. Ennek ellenére még hetekig kaptam időnként kisebb-nagyobb "rohamokat", sőt, még most is rámjön néha, mikor ideges vagyok. Többek között attól is félek, hogy ha visszamegyek dolgozni, ez megint rosszabbodni fog.

2016. jún. 16. 15:55
 4/4 anonim ***** válasza:

Engem 2013. Januárjában diagnosztizáltak kevert szorongásos depresszív zavarral F41.2.


Elmondom nekem milyen tüneteim voltak. Egyrészről tetsileg a padlón voltam, légszomj, szívbeszúrás, gyomorgörcs, izomgörcsök tetőtől talpig. Aztán lelkileg nagyon rosszul voltam sokat sírtam sőt zokogtam. Másokkal összevesztem és folyton aggodalmaskodtam. Az önértékelésem roppant bizonytalan volt hol felül hol alul értékeltem magam. Eközben tönkrement egy párkapcsolatom meg mégegy és nem tett jót az egészségi állapotomnak. Diagnózisom után pszichoterápiát kaptam mondanom se kell nem használt. pszichiáter felírt asentra nevű gyógyszert. Ezt két évig szedtem de nem lettem 100%-os majd össze vissza szedtem és levett róla pszichiáterem. Eztán most coaxil és frontin kombóval egész jól elvagyok pszichiáteremnek és a gyógyszereknek köszönhetően kiegyensúlyozott vagyok. Igaz a betegségem még mindig fent áll dokim szerint egész életemben szorongásos depresszív tünetektől fogok szenvedni de ez szinten tartható megfelelő gyógyszerekkel na meg pszichoterápiával!!


Gyógyulást kívánok neked

2016. jún. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!