Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi van velem? (Túl hosszú)

Mi van velem? (Túl hosszú)

Figyelt kérdés
Egy ideje egy kis testű kutya tulajdonosa vagyok. Nagyon szeretem őt, de erőteljes kényszer gondolataim vannak: miszerint bántsam őt. Nem azért hogy baja legyen, csak 'felmérni' az állat fájdalom küszöbét, ilyesmi. DE én egyáltalán nem akarom ezt, szeretem őt, de folyton jönnek ezek a gondolatok.... Régebben is voltak, 8-10 éve, de minden további nélkül elmúltak. Illetve borderline kialakulását vélte felfedezni egy pszichológus nálam, akihez egyszer volt lehetőségem elmenni. Nagyon félek hogy bántanám őt, a gondolatok miatt. De én semmiképp se szeretném bántani de nem tudom mire vagyok képes. kétségbe vagyok esve. Pszichológushoz nincs lehetőségem járni. Nagyon ijesztő. Mintha nem én lennék...

2016. jún. 22. 01:06
 1/6 anonim válasza:
Ha szereted ajándékozd el valakinek,akinél jó helye lesz.
2016. jún. 22. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt hiszem nem érted. 10/1 ha ilyenek van. Leírtam, szeretem imádom, elvan kényeztetve. A kérdés az hogy velem mi van, nem ő rajtam szeretnék túl adni. Ő tökéletes
2016. jún. 22. 01:45
 3/6 A kérdező kommentje:

*ilyenem van.

Tudom hogy lehet változtatni, csak gyengébb időszakomat êlem. Viszont tudom es van is akarat bennem a változásra. Csak szükségem van egy kezdés segítségre, megis hogy.

2016. jún. 22. 02:08
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha nem tudsz járni pszichológushoz (feltételezem anyagi vonzatai vannak), akkor egy pszichiátert lenne érdemes felkeresni, aki felírna neked valamilyen szorongásoldót. Vagy hát azt, amit jónak látja.

A borderline mostanában divatos címke, sajnos sok emberre illik, de sokra rá is húzzák, főként az impulzivitás miatt. Ez lehet más is, kellene egy rendes diagnózis a pszichiátertől.

2016. jún. 22. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyébként léteznek technikák az ilyen gondolatok kontrollálására pl. pozitív pszichológia foglalkozik ezzel, kognitív viselkedésterápia is, biztos vagyok benne, hogy tudsz ilyen témában önsegítő könyveket találni. Amennyiben nem, privátban szívesen adok pár tippet.
2016. jún. 22. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezek kényszeres gondolatok.

Jól ismerem.

4 éve küzdök ilyenekkel.

Nekem is agresszió téren, illetve szexualitás téren mutatkozik.

Sokszor nagyon durva dolgokat tudnak produkálni.

Valóban vannak rá technikák, de ezt az agyban felborult szerotonin termelődés okozza. Amit csak gyógyszerrel lehet helyrelökni, úgyahogy.

Ne aggódj, nem fogod megtenni, soha nem tesszük meg, tudom, hülyén hangzik, de bennem meg olyanok vannak, hogy megölöm édesanyámat, akit mindennél jobban szeretek, vagy a testvéremet. Vagy amikor kést fogok a kezembe, lejátszódik, hogy vagy magamat magy mindenki mást körülöttem megölök.

De nem tesszük meg. Ez sovány vigasz, hiszen attól ugyanúgy marad a rettegés, hogy mikor kattansz be, és teszed meg.

Nos, nem fogsz. Hú, bennem is beindult a szorongás rendesen, csak elég volt rájuk gondolni.

Egyébként sok esetben magától múlnak, de mivel hajlamos vagy rá, bármikor jöhet egy új. És eszméletlen mértékű őrült gondolatok tudnak születni. Mikor pszichiátrián feküdtem, nem mertem leütni egy pókot a falon, mert akkor az egész családom szörnyethal. Vagy kaptam feladatot, hogy rajzoljam le a családom, és mivel az én rajztudásom kimerül a pálcikaembereknék, olyanokat rajzoltam. És rettegtem, hogy az egész családom átdeformálódik olyan alakúvá.

Az a vicces, hogy tudjuk, hogy ez lehetetlen, érzékeljük a realitást, mégis ilyen beteg téveszme szerű dolgok kínoznak minket...

Keress fel egy pszichiátert, beszélj neki ezekről, tudom, nehéz, de nem vagy őrült, sem gyilkos, ez egy betegség. Ezt csak gyógyszerrel lehet helyrerántani, elviselhetővé tenni.

Minden jót. :)

18/F

2016. jún. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!