Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Felek a munkahelyektol nem...

Felek a munkahelyektol nem birok beilleszkedni kiutalnak felek elmenni barhova mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon a hazbol se megyek ki pedig ugy elmennek valahova be a varosba vagy akarhova kicsit de nem csak munkahelyektol felek, felek a varosban hogy megvernek kirabolnak belemkotnek pedig ugy mennek most valahova nem koltekezni akarok csak szetnezni hazajonni ti nem feltek? Vekony vagyok nagyon fekvotamaszokal probalok erositeni. 24f semmi ertelme elnem ugy gondolom

2016. jún. 22. 12:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezeken a fóbiákon (szorongásokon?) pszichológus htékonyan tudna segíteni.

Keress fel egyet.

Tájékoztató jelleggel neten is kérdezhetsz pszichológusokat a problémáddal kapcsolatban, hogy merre indulj.

2016. jún. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia :)


Valószínűleg szociális vagy valamilyen más fóbiád van. Menj el a területi pszichológushoz.

A volt párom egy időben agorafobiás volt (liftben, buszon, kis zár helyeken félt). Valami nagyon enyhe gyógyszert írtak és volt egy kísérője, aki szakember vagy gondozó volt. Néhány hét alatt kigyógyult belőle.. igaz, ő rögtön elment ahogy észrevette.


Az edzés jó, önmagában viszont, pláne ha csak otthon csinálod nem lesz elég.


Ezeken a helyzeteken lehet változtatni, nem kell egész életedben így maradni.

2016. jún. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat depresszio miatt jarok orvoshoz de ezeket a problemakat amiket itt leirtam meg senkinek se mondtam mellesleg meg idaig a depressziomon se nagyon tudtak segiteni pedig gyogyszert is kaptam ra megse mulik el
2016. jún. 22. 12:49
 4/4 anonim ***** válasza:

hüha.. én aztán sok mindenben szégyenlős vagyok, de az orvossal mindig úgy voltam, hogy azért megyek oda, hogy gyógyuljak és soha nem szégyenlősködtem.


Ha orvoshoz jársz és eredményt szeretnél akkor őszintének kell vele lenned. Mindenben. Orvosok között dolgozom, hidd el, előttük nem ciki, hogy ezeket érzed. Magadnak és a környezetednek lehet, hogy Te vagy az egyetlen ilyen ember, de nekik nem. Mondd el ezt is és mindent amit fontosnak tartasz. Lehet, hogy tévúton van a kezeléseddel kapcsolatosan, mert nem tud ezekről. Ha nem bízol benne keress másik orvost.

Sokat tehetsz magadért.

Az már jó, hogy van betegségbelátásod, de nem elég.

Mozogj. Edzés is jó, csak nem egyedüli megoldás.

Napozz. Persze ne szétégesd magad, de fokozatosan emelve a napozás mennyiségét a lehető legtöbbet napozz.

Egyél vitaminokat. Mindet és mindenből többet, mint az előírt adagok. (Ha megnézed testépítős oldalakon a sokszoros adagok vannak mindenből.)

Amik depressziónál nagyon fontosak:

C vitamin

B vitamin komplex (mindig együtt kell szedni a B vitaminokat, mert egymás hatását segítik, önmagában egyik sem ér sokat)

Folsav (amihez szintén kellenek a B vitaminok) az ún. örömhormonok termeléséért felelős sok egyéb mellett.

Magnézium szintén az idegekre hat

Cink (B6-al, vagyis Bkomplexel együtt kell szedni)

Triptofán, ami önmagában egy természetes depresszió elleni szer, de sokkal jobb, ha az előzőeket is szeded hozzá.

Orbáncfű kivonat. Ez is sokaknál hat antidepresszánsként.


Nekem sokat számít a mozgás. Kifejezetten kezelendő depressziós nem vagyok, de sokszor álmos, fáradt, motiválatlan és szétszórt. Ha foglalkozok magammal és tornázok, napozok, vitaminokat szedek mindig javul a kedélyem. Tapasztald ki, hogy Neked mi a jó és légy őszinte az orvosoddal. Sikeres gyógyulást.

2016. jún. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!