Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongásra és enyhe depresszi...

Szorongásra és enyhe depresszióra kaptam antidepresszánst (Fevarin). Egy hete szedem, de szinte rosszabbul vagyok. Van még rá esély, hogy hatni fog?

Figyelt kérdés
2016. jún. 26. 10:49
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. jún. 26. 17:47
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

4-es

Neked ugye fogalmad sincs erről a betegségről? Mert a hozzászólásodból látszik.

2016. jún. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 Balogh Zsozsó ***** válasza:
Szia. Nagyon megértelek, mert én is jártam ebben a cipőben. Több évig, csak olyan tüneteim voltak, hogy gyakran fájt a hasam, szorongósabb voltam, ideges ha valami ú helyzetbe kerültem. Utána már nehezen aludtam, éjjel gyakran hányingerem lett.Utána jött hogy nem volt étvágyam, ne kívánta az édességet (pedig imádtam)Az volt az utolsó ami miatt azt mondtam, hogy ehhez már doki és gyógyszer kell, az az érzés, amit én escitil-lel kezdtem, én is nagyon rosszul voltam tőle, kb, 2 hétig, még táppénzre is el kellett jönnöm, jó volt, elmúlt a mellékhatás, de nem volt sz igazi. Váltás Cymbaltára. Az bejött de ingadozott, ezért kaptam Lamolepet, ami stabilizálja a hangulatot. Most elég jó, de néha érzem, de elenyésző. Ja, amikor elkezdtem az antid. írtak hozzá fel xanax-ot, mert azzal jobban kibírtam. Egyébként mindig adnak hozzá, mert úgy nagyon kemény a megszokás. sok türelem kell, de hidd el megéri. Ha van kérdésed, írj. Anno nekem is sokat segített, hogy írtak sorstársak.
2016. jún. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon kedves vagy! Nálam az ok nélküli szorongás van és egyáltalán nincs étvágyam. Nekem ez a második féle antidepresszáns, amit a doki felírt, mert az elsőnél volt olyan, hogy majdnem elájultam és a szorongást is nagyon felerősítette. A Feverin csak a szorongást erősítí fel, reggel a legrosszabb, ébredés után. Xanaxot én is kaptam, de csak módjával merem szedni. Reggel muszáj egy 0,25-öst bevennem, de napközben max. egy felet veszek be. A xanaxot kell még szedned vagy csak az elején volt rá szükség?
2016. jún. 27. 18:28
 15/23 Balogh Zsozsó ***** válasza:
Nekem is reggel volt a legrosszabb, de én ha nagyon éreztem vettem be a xanax-ot. Volt, hogy a 0,25 -ből 4x is vettem be az elején, kb. 3 hét. Utánna, ahogy jobban lettem csökkentettem. 3x1-re. Most 2x1, de ezt nehezen tudom csökkenteni, mivel ingadozik a szorongásom, de már csak vagy egy-két nap érzem, de van úgy hogy csak pár óra. Én úgy hívom, hogy olyankor "zizi" vagyok. Szedek hozzá Lamolepet, hogy ne ingadozzon olyan szélsőségesen. Nekem sem volt egyáltalán étvágyam, édességet nem tudtam enne. Most van étvágyam, de én egy dekát sem híztam, amitől sokan félnek. Kitartást jobb lesz, ha nem szól a dokinak. Nekem azt mondta a dokim, hogy olyan nincs, hogy valahogy ne legyen jó. Ezt sokszor mondogattam magamnak. Nem tudom, meddig kell szednem, de ha mindig azt sem bánom, csak ne legyek olyan rosszul mint az előtt.
2016. jún. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Neked milyen mellékhatásai voltak?
2016. jún. 29. 11:40
 17/23 Balogh Zsozsó ***** válasza:
Nem tudtam egyáltalán enni, néha szédültem, szorongásom nagyra nőtt, általános rossz közérzet, fájt a hasam, hányinger szinte egész nap. 2 hétig tartott. Fokozatosan megszünt.
2016. jún. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Nálam pont ilyen tünetek vannak, illetve ma volt az első nap, hogy szinte teljesen jól éreztem magamat. Remélem, így marad. Szombaton lesz két hete, hogy szedem.
2016. jún. 30. 21:52
 19/23 A kérdező kommentje:
És nálad a reggeli szorongás megszűnt, amióta gyógyszert szedsz?
2016. júl. 1. 09:42
 20/23 Balogh Zsozsó ***** válasza:
Igen. Szerencsére. Van, hogy 1-2 napra előjön, de nem olyan vészes. De a reggeli szorongás elmúlása nehezen jött el, de megérte kivárni mert most jó. Megkérdezhetem hány éves vagy, és van e a családban hasonló?
2016. júl. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!