Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek a depresszió...

Mit tegyek a depresszió ellen, ha szégyellem orvoshoz menni és még pénzem sincs?

Figyelt kérdés
Az egész kb. olyan 10-11 éves koromban kezdődött. Akkor már tisztában voltam a családi hátteremmel és tudtam mit jelentenek a dolgok. A depresszió fogalmával is tisztában voltam/vagyok. Tudtam, hogy az vagyok. Akkora már elég sok minden földhöz vágott már korár felnőttem. Akkor: egésznap csak feküdtem, fáradt voltam, csak aludni akartam meg zenét hallgatni. Hát a szüleim ugye mint általában mindennek elhordtak, igen már akkor. Egyre fokozodott nálam ez az állapot. Éjszaka kaprtam a falat és szégyellem de vagdostam is magam. Ilyen állapotban teltek el az évek. Már 20 éves vagyok és most is tart. Azt hittem, hogy majd kinövök belőle de nem. Probáltam már a nyugtatót, semmi értelme. Sokszor bántok meg embereket, utálom a jelenlétüket, ha nem dolgozok akkor egésznap alszok vagy fekszek és már lassan semmilyen érzelem nincs bennem. Enyhe szívritmus zavarom van és ritkán de nagyon erősen 5 perces pánik rohamok törnek rám. Ha dolgozok akkor is azon jár az agyam mikor van már vége a napnak, mikor fekhetek le. Régen szerettem a filmeket de már azokat sem. Persze szüleim semmit nem vettek észre az állapotomból csak, hogy egésznap lustalkodom, fekszem, alszok. Egész életemben le se sz*rtak. Csak magukkal voltak elfoglalva vagy testvéreimmel vagy, hogy hog verjék el még azt a pénzt is amit ennivalóra kellett volna költeni. Nem alkoholra költőtték hanem autókra, motorokra, telefon stb. Mára már teljesen elvesztettem az életkedvem, arról almodozol milyen nyugalom vár majd rám a halál után. Nem akarom magam megölni (de már játszottam a gondolattal) csak, hogy a sírban lesz igazán nyugtom. Nem tudom meddig bírom még ezt.

2016. júl. 1. 12:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincs pénzed? Nem gond. Ha orvoshoz akarsz menni, menj TB-alapon. Nem biztos, hogy fog segíteni, de csak az idődet veszítheted el vele, a gyógyszerek eléggé olcsók (néhány 100 forintos tétel egy doboz - ha ennél drágábbat akarnak rád sózni, kérjél mást). Megjegyezném, hogy személyes tapasztalat alapján a gyógyszer nem kezeli a depressziót, csak a tüneteit (pánik, szorongás stb.). Az, hogy utána kigyógyulsz belőle, élethelyzet és mázli kérdése.
2016. júl. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja, és amit elfelejtettem írni - szégyelleni nem kell orvoshoz menni, mert amit mondasz neki, az köztetek marad, és ha úgy gondolod, hogy ebből te nem kérsz többet, akkor egyszerűen nem jársz hozzá többet, és olyan, mintha soha nem is lettél volna.
2016. júl. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi
2016. júl. 1. 13:29
 4/4 anonim ***** válasza:
61%
Én is az vagyok már picit. Az egész alapja szerintem az, hogy nincs melletted senki sem, aki támogatni tudna az értékelésével. Ugyanebben a cipőben járok. 21F
2016. júl. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!