Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség vagy szívbetegség?

Pánikbetegség vagy szívbetegség?

Figyelt kérdés

Körülbelül egy hónapja volt egy pánikrohamom. Azóta érzek néha mellkas tájéki szúrásokat meg néha hátfájásokat. Ezek ugyan enyhék, de Ilyenkor elhatalmasodik rajtam a félelem és bepánikolok. Ilyenkor ezek csak sűrűsödnek. Voltam az ügyeleten ahol sima ekg-t és vérnyomást néztek ami nem mutatott semmit. Pánikbetegséget állapítottak meg. Voltam háziorvosnál is. Mindenhol azt mondták nem lehet szívbaj mert az én koromban (21/F) az nagyon ritka. Nincs magas vagy alacsony vérnyomásom. Nem dohányzok. Az életmódom sem mozgásszegény. Régebben nem volt probléma a szívemmel sosem.

Lehet mégis szívbetegségem?


2016. júl. 5. 06:36
 1/6 anonim ***** válasza:
A whisky atjo.
2016. júl. 5. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem valószínű. A félelmeid tesi tünetekben jelenik meg, úgy, hogy teljesen egészséges vagy. A pániktól, a félelemtől kéne megszabadulni, és a tüneteid is eltűnnének.
2016. júl. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az ekg kimutatta volna,ha szív,azaz szervi eredetű lenne.

Inkább egy jó pszichiáterrel,pszichológussal való beszélgetés,okfeltárás a jó megoldás.

2016. júl. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha ennyire tartasz ettől, akkor vizsgáltasd ki alaposan! De én nem hiszem, h szívbeteg lennél. Én pánikbeteg vagyok, és brutális mellkasi fájdalmaim tudnak lenni egy-egy rohamnál. Olyan is volt, hogy a karom felé sugárzott a fájdalom és még zsibbadtam is. A szívem bizonyítottan egészséges, szóval tud ilyen tüneteket okozni egy szimpla pánikbetegség.
2016. júl. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Orvoshoz már nem merek elmenni mert felírt nyugtatót, de azt nem akarom szedni.. nem akarok nyugtató függő lenni.

Az ügyeleten sem akartak ekg-t nézni azt is nekem kellett kérnem.

Szerintük nem lehet szívproblémám ennyi idősen. A háziorvos szerint 1:1000000 az esély de azt meg az ekg ki szűrte volna. Az a baj hogy interneten olvastam utána mit szoktak ilyenkor tenni. Vérvétel. Szív ultrahang. Terhelési EKG.

2016. júl. 6. 20:57
 6/6 anonim ***** válasza:

Magán úton menj el kardiológushoz, ha telik rá.

Én is így csináltam. :)


A nyugtatókat pedig nem vagy köteles beszedni.

2016. júl. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!