Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van e kiút a mókuskerékből?

Van e kiút a mókuskerékből?

Figyelt kérdés
Hogy ne válljak zombivá a fizikai melótól? Vagy napi 12 órát kell heti 6 napban dolgoznom, vagy nem keresek annyit, hogy eltartsam a családomat

2016. júl. 21. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:
AZ szívás, ebből nem nagyon van kiút, ha csak nincs valami jó komád,a ki beprotezsál egy jobb helyre, ahol jobban keresel kevesebb óraszámban. Ez van, sanos. Nekem ezért nem kell Mo.-ra család, mert nem akarok zombiként élni és azon idegeskedni, hogy mi lesz így a gyeekeimmel, ezért nem szülök egyet sem.... Előbb kell gondolkozni, aztán cselekedni, ha nincs meg hozzá a kellően jó munkahely, a háttér akkor minek az egész? Ha tönkre mész mi lesz velük?
2016. júl. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vagy továbbképzed magad, ami esélyt adhat hosszú távon egy jobban fizető állásra, vagy munkahelyet váltasz, vagy kimész külföldre.
2016. júl. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Utsó! Az nem ilyen egyszerű. A tanulás pénzbe kerül, nem kevésbe, munka mellett meg sok sikert a vizsgákhoz, nah meg hogy szerzel gyakorlatot benne mert a nélkül sehová nem kellesz. A munkahely váltás sem olyan egyszerű, hogy gondolok egyet és hopp már is jobb helyzetben vagyok. Külföldhöz megint nem kevés alaptőke kell és egy határozott, biztos beszélő szintű nyelvtudás...
2016. júl. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3

Akkor milyen megoldást javasolsz? Szenvedjen tovább a kérdező?

2016. júl. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Képzésemet tekintve:érettségim, középfokú vendéglátóim, felsőfokú angolom van. Külföldről jöttünk haza mert a sok meló miatt soha nem láttuk egymást. Itthon étterem igazgatónak akarnak betréningelni, de azt látom, hogy a mostani is pont ugyanolyan keményen dolgozik, mint mi. Ahol meg kevesebbet kell dolgozni ott meg még ennyit sem fizetnek. Szóval jó lenne váltani, csak ugye merre? Új területek keresésekor mindenhol azt a kommentet kapom, hogy dehát én vendéglátós vagyok ...
2016. júl. 23. 10:34
 6/7 anonim ***** válasza:
Ilyen nyelvtudással mehetnél azért más munkakörbe. Customer service pl. jól fizet, ha elvállalsz esti műszakot, és az önéletrajzodban kidomboríthatod, hogy mennyire customer oriented vagy, hiszen vendéglátásban leginkább ez kell.... (bocs az angol kifejezésekért, de így szokták sokszor megadni és nem tudom a magyar megfelelőit)
2016. júl. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, a vendéglátás az ilyen, viszont van benne jó kereseti lehetőség, főleg ha jó is vagy angolból. Hajóra is ki tudsz menni fél évre és rengeteg pénzt össz tudsz gyűjteni, csak csinálni kell. Ha ebben van tapasztalatod, akkor nehéz lesz váltani. Amíg fiatal vagy addig kell megkeresned egy olyan alap tőkét amiből mondjuk tudnál egy saját vállalkozást indítani egy olyan helyen ahol külföldi vendégek vannak. Mást nem tudok mondani én sem, küzdeni kell, erről szól ez az élet, spekulálás és kemény munka vagy össze jön vagy nem. De próbálkozni lehet. Nem egy emberről tudok (férfiak) Akik hajón dolgoznak és küldik haza a pénzt és a többiből meg el van a hajón, fél évet vagy 8 hónapot dolgozik a töbi időt meg a családjával tölti és meg vannak tizen akárhány éve békességben.
2016. júl. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!