Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez nagyon komoly? Mi a vélemén...

Ez nagyon komoly? Mi a véleményetek? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Elsősorban legyetek szívesek ne a 'Menj pszichológushoz' szöveggel jönni rögtön, mivel kisvárosban lakom, és a fizetős szakemberen kívül csak sulipszichológus van, akivel ismerőseimnek rossz tapasztalatai vannak.

Szörnyen érzem magam. Minden nap amikor felkelek, rámtör egy nagyon rossz érzés, meg már akkor rossz gondolataim vannak. (nem is kellett volna felkelnem stb) egész nap fáradt vagyok, Függetlenül attól hogy 6 vagy 13 órát aludtam. Sokat szorongok lényegtelen hülyeségeken. Enni gyűlölök, undorítónak és kövérnek érzem magam. (176cm50-53kg) Próbálok napi kevesebb mint 750-850 kcalt enni. Néha falásrohamot kapok és ezt követően megpróbáltam már párszor meghajtani a hasam. Minden étkezés után bűntudatom van. Vágom magam, hihetetlenül megnyugtat, segít elfeledkezni a problémákról. Úgy érzem mindenki számára teher vagyok. Mindenkit zavarok, és nélkülem az egész Föld, sokkal jobb lenne. Pénz, víz, táplálék és levegő pazarlására vagyok egyedül jó. A szüleimnek fogalma sincs róla, se senki másnak körülöttem. Csak pár netes haverom tudja, de az ő életüket is csak rosszabbá teszem. Két haverom vágta már meg magát, csak azért mert elmondtam nekik... Ha nem születtem volna meg, ők sem emelték volna oda a pengét magukhoz. Akárhányszor beszélek Velük, félek beszélni a problémáimról, mindig az jut eszembe hogy nem érdekli őket. A másik ismerősömmel más a helyzet, ő nagyon aranyos de neki is gondjai vannak. Nagyon sokat segített, de úgy érzem nem tudom neki soha visszaadni a nyolcadát sem amit ő adott. Nagyon fontos személy számomra, de nagyon messze él, legjobb esetben is csak 7-8 év múlva találkozok vele



2016. júl. 23. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

Komoly testképzavarod és önértékelési gondjaid vannak. Nem tudom milyen tanácsot vársz mert csak 2 tanácsot lehet adni.

Az egyik, hogy elmész dokihoz. Elég ha a körzeti dokinak elmondod amit ide leírtál, akár hozzáteheted, hogy öngyilkosság is felmerült benned. A dokinak be kell rendelnie téged a pszichiátriára kivizsgálásra. Nem kerül pénze.

A másik lehetőség, hogy abba hagyod az önsajnálatodat, és kezdesz valamit az életeddel.

2016. júl. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológus ügyben: alternatív megoldásként próbálhatsz papot, lelkészt is keresni a környéken, soknak "mellékesen" pszichológus végzettsége is van. A testképzavaroddal valamit muszáj kezdeni, mert ha súlyosabbá válik, az életedet is veszélyeztetheti (anorexia nervosa).

A vágásról pedig sokan nem tudják, hogy drogozás, de az. A fájdalom természetes endorfint szabadít fel, és azzal "lövöd" magad.

"Pénz, víz, táplálék és levegő pazarlására vagyok egyedül jó." - ezen viszont csak te tudsz segíteni. Neked kell megtalálnod, mi a feladatod a világban, mit tudsz hozzátenni. Fölöslegesen semmi nem létezik, még egy fűszál, egy kavics se, nemhogy egy emberi lény.

"Ha nem születtem volna meg, ők sem emelték volna oda a pengét magukhoz." - ez viszont az ő dolguk, az ő testük, az ő életük.

2016. júl. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nem tudom hogy hiszel-e Istenben de ha igen akkor szerintem imátkozzál hozzá nyugudtan.Ha öszintén megvallod neki a fájdalmadat akkor ő segiteni fog.Én is voltam ilyen helyzetben(bár nem volt olyan durva mint a tied)mindig amikor Istenhez kiáltottam akkor ő segített.A pszichologusok és a "pap" vagy tudnak segíteni vagy NEM de Isten biztos tud segíteni.
2016. aug. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
33%

"Ha öszintén megvallod neki a fájdalmadat akkor ő segiteni fog." - a ló***t. Az Isten nem a Mikulás, nem azért van, hogy teljesítse a kívánságaidat. Mit mondott Jézus? "Legyen meg a TE akaratod."


"Én is voltam ilyen helyzetben(bár nem volt olyan durva mint a tied)mindig amikor Istenhez kiáltottam akkor ő segített." - a vallás a tömegek placebója (Dr. House).

2016. aug. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Kedves Talintulli!

Igazad van Isten tényleg nem a mikulás ugyanis a mikulás nem létezik de Isten igen,persze ennek a megértéséhez hit kell.És bár nem kötelessége hogy nekünk segitsen mégis megteszi mert ő maga a szeretet.Az elöbbi hozzászolásomban csak a tapasztalataimat irtam le nem pedig egy olyan valamit amiről nem tudom hogy mi az.(Ámugy Dr.Hous-nak mi köze a valláshoz?Ő csak egy kitalált szereplő egy sorozatból amit egy ateista agya iklettt.)

2016. aug. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!