Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Panikbetegseg van kiut?

Panikbetegseg van kiut?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az elso es legfontosabb kerdesem az lenne hogy szedett e valaki vagy szed e Depral 200 mg antidepresszanst?

Azt szedek egy eve es februarba kijott az elso mellekhatas a hizas. 2 het alatt feljott 20 kg, a testem szet van szakadva. Emelle tarsult hogy a menzeszem elmult majd a szarazsag nemi vagy csokkenese. Masfel honapja pedig tej folyik a mellembol ugy hogy nem is vagyok terhes se anyuka! Ha van itt olyas valaki akinek esetleg okoztak barmi hasonlo tunetet az leirna hogy hogy tette le ?ha nem is volt tunet de letette helyettesitette valami egyeb gyogyszerrel? Ha igen mivel? Sajnos nem tudok a pszichihateremhez fordulni, ugyan is szerinte ez NORMALIS de minden mas orvos azt mondja surgosen lekell rakni, a pajzsmirigy szintem is nagyon alacsony . nem tudom mitevo legyek es iszonyatosan panikolok. Ha valaki tud valami tippet tanacsot adni, kerem irja le valaszba vagy akar privatba!



2016. aug. 11. 20:32
 1/10 anonim ***** válasza:
A pánikbetegségre van kiút, ha betartod, amit az orvos előír neked. Sajnos ennek a gyógyszernek ez a mellékhatása, amiket felsoroltál. Gondolom nem véletlenül ezt a szert írta fel neked az orvosod. Eszedbe se jusson az ő tudta nélkül változtatni. Ha meggyógyulsz, lefogyhatsz, a tejfolyás is rendbe jön. Ne más orvosokra bízd magad, hanem a kezelőorvosodra.
2016. aug. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Irj rám, utána kérdezek
2016. aug. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Azt azért tartsuk szem előtt, hogy nem a gyógyszertől lehet hízni, hanem a kajától. Olyan nincs, hogy valaki nem veszi észre az első 4-5 kilót - már csak azért is mert szorít a ruha - miért kell utána is ugyanannyit enni:

Ha tavaly augusztus óta szeded, egyébként sincs olyan, hogy fél évig semmi, aztán fél év után 2 hét alatt +20 kg, annak más oka lesz.

2016. aug. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#3 pedig sajnos a gyogyszer okozta. Nem etten semmivel se tobbet mint azelott sot kevesebbet. De irtam hogy a pajzsmirigy szinten nagyon alacsony majdnem a nullat veri ami koztudott teny hogy hizast okoz es mivel a gyogyszer a hormonokat teszi tonkre igy abbol lett a pajzsmirigy problema. Onkep zavarom is van es mindig figyeltem mibol mennyit eszek nehogy egy dekat is hizzak.
2016. aug. 11. 21:11
 5/10 A kérdező kommentje:
Es meg azt is hozza tennem hogy az orvos mondta hogy a gyogyszertol hiztam meg ennyire. Es nem hiszem hogy ket het alatt annyit tudnek enni hogy 20 kgt hizzak
2016. aug. 11. 21:12
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sajnos ezek a gyógyszerek nagyon megborítják a hormonháztartást.


Én azt ajánlom, hogy keress egy kognitív terápiával foglalkozó pszichológus szakterapeutát. (Itt mindkét szó fontos, a sima klinikai pszichológusnál neked egy képzettebb emberre van szükséged, és az a pszichológus szakterapeuta.)


A pánikbetegség kognitív terápiával nagyjából tíz hét alatt legyőzhető. Utána orvosi segítséggel és engedéllyel a gyógyszer fokozsatosan elhagyható. További terápiával feltárható, hogyan jött létre a pánikbetegség, ez nagyon fontos, mint azt mindjárt kifejtem.


Tudni kell, hogy a pánikbetegség alapvetően tünet jellegű. Egy szelep, ahol az életedben felgyűlt feszültség távozhat. Amennyiben a feszültséget nem győzöd le, egy új tünet fog megjelenni, ami segít lehiggadni.


Nagyon sokat segítene, ha:

1. a fő stresszforrásaiddal szembe néznél, azokat megoldanád.

2. életmódot váltanál, és ha csak nincs valami kizáró egészségügyi ok, elkezdenél sportolni.

3. esetleg kipróbálhatod a mindfulness meditációt. MBSR (mindfulness based stress reduction) és MBCT (mindfulness based cognitive therapy) kulcsszavakkal tudsz róluk tájékozódni. Magyarországon még kevés helyen oktatják, főleg onkológiákon, de a neten lehet róla tájékozódni, illetve vannak könyvek, amikből önállóan el lehet sajátítani.


A progresszív relaxáció és az autogén tréning is sokat segíthet, de én jobban hiszek abban, hogy katartikusan kiéld a stresszt.


Mindezt pszichológusként mondom. Rövid, kilenc hónapos kórházi pályafutásom alatt többek között pánikbetegek és depressziósok pszichoedukációjával foglalkoztam, szóval nem a levegőbe beszélek.


Viszont szeretnélek figyelmeztetni annak a veszélyeire, hogy a neten tetted fel a kérdést. A saját érdekedben, kérlek:

1. SENKINEK ne higgy, aki arra buzdít, hogy azonnal hagyd el a gyógyszert! Veszélyes orvosi kíséret nélkül leállni antidepresszívumról.

2. VÉLETLENÜL SE állj szóba senkivel, aki a Narconont vagy az Állampolgári Bizottság az Emberi Jogokért nevű szervezetet képviseli. Ezek egy szekta toborzó központjai, hangzatos álnevek mögé bújtatva.

3. Ne higgy olyannak, aki azt mondja, hogy a kiút könnyű. Sajnálom, hogy azt mondom, de nem az. Tanulás, küzdelem és szembenézés kell hozzá, és ha nem szenvedsz meg érte, akkor az nem lesz egy igazi megoldás. Viszont, ha ezen túlvagy, az életed annyi módon lehet jobb...


Kitartás! Mások is végigcsinálták előtted, csak ne hagyd magad elterelni kuruzslók irányába!

2016. aug. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#6 iszonyatosan koszonom a tanacsokat!:) minden keppen megprobalom!
2016. aug. 12. 08:34
 8/10 anonim ***** válasza:
Van,az hogy ha letojod a világot és ezzel együtt csökkented a stresszt.A gyógyszer hülyeség,azért írják fel,hogy hasznot húzzanak belőle,érdekből.Senki ne írja,hogy az dejó!
2016. aug. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ide figyelj, naponta nem lehet hízni 1,5 kg-ot (!) semmitől. Ahhoz napi legalább 5 kiló kaját kéne megenni.

Hány kg vagy ?

2016. aug. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

50 kg voltam most 70-72 kilo kozt ingadozok de komolyan nem ettem semmivel se tobbet. Alapbol nem ehetek barmit mivel intolerancias vagyok es szigoru dietat tartok hogy ne legyen baj. Sose voltam 55 kilonal tobb. Hirtelen hiztam meg.

Az orvos is megmondta hogy ennek a nyavajanak ez a legfobb mellekhatasa.

2016. aug. 17. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!