Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A rivotril vagy a frontin, ha...

A rivotril vagy a frontin, ha este használom altató hatása miatt, másnap délután okoz fáradtságot, dekoncentráltságot? (nem óriási dózisokban, kb 0,5-1 mg-okban)

Figyelt kérdés
2010. ápr. 19. 21:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

A rivotril


Egyébként is egy borzalmas gyógyszer

2010. ápr. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
és a frontin akkor nem, vagy kevésbé?
2010. ápr. 19. 22:01
 3/22 anonim ***** válasza:
A frontint (0,25mg) már reggel sem fogod érezni. Kb 2-5 órán át hat.
2010. ápr. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Ja, most látom a dózist. Szóval, ha semmi bajod amúgy, 1mg-ot ne vegyél be altatás gyanánt, 0,25 bőven elég.

1 mg-ot még érezheted másnap délelőtt, egyébként is egy lórúgás egyben.

2010. ápr. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
értem, és az altatási képessége hamar eltűnik a hozzászokás miatt, vagy sokáig megmarad?
2010. ápr. 19. 22:16
 6/22 anonim ***** válasza:
embere válogatja , nekem pl be kellett szedni 1- 1.5 mg-ot este hogy eltudjak aludni (rivotril) , frontint pedig meg se éreztem , és nem szedtem előttük semmit szóval még azt se lehet mondani hogy hozzászoktam , viszont hallottam már olyat is hogy 0.25-ös frontin valakit nagyon kiütött úgyhogy csak mértékkel próbáld őket , de ha keveset veszel be biztos hogy másnapra semmi mellékhatása nem lesz
2010. ápr. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
A frontin, és a rivotril antidepresszáns mellé való nyugtató. Nem altató. Depresszió, és pánikbetegség ellen adják, kísérőgyógyszernek. Függést okoznak.
2010. ápr. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Én kb 3 hónapja szedem a frontint elalvásra, nekem nem múlt el a hatása, és másnap sosem éreztem. De ez én vagyok. Amúgy az az egy hibája van mindkettőnek, hogy elaltatni elaltat, de nem tart álomban. Én 2-3 frontint szoktam bevenni, attól 6-ig, 7-ig elalszom, 1-től föl-föl ébredek.
2010. ápr. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
67%

Tisztázzunk valamit.

A frontin nyugtató. Mivel a MELLÉKhatása álmosság, ezért egyesek tévesen altatóként használják. (Ilyen alapon elég sok gyógyszert lehetne szedni a könnyebb elalvásra, némelyikkel talán még jobban is járnál.)

2010. ápr. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
60%
Mivel a hatása (és a mellékhatás is nagyjából, bár az álmosság inkább az 1. órában erős főleg) néhány óráig tart, ezért éjszakai felébredés nem kizárt. A hosszútávú hozzászokás miatt pedig, mint a legtöbb gyógyszernél, ennél is gyengülnek a mellékhatások is, én mindenesetre azt tapasztaltam, hogy valamennyi álmosító hatás megmarad még később is.
2010. ápr. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!