Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A rivotril vagy a frontin, ha...

A rivotril vagy a frontin, ha este használom altató hatása miatt, másnap délután okoz fáradtságot, dekoncentráltságot? (nem óriási dózisokban, kb 0,5-1 mg-okban)

Figyelt kérdés
2010. ápr. 19. 21:54
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

11:28-as

Nagyon rosszul tudod, nem "egyesek tévesen altatónak hasnzálják", hanem a pszichiáterek írják föl előbb a frontint, és ha az nem használ uána altatót...

2010. ápr. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Nem.

Az altatóknak fő hatása az álmosítás, arra vannak kihegyezve.

A frontinnak pedig csak mellékhatása, ha meg tudták volna oldani, úgy fejlesztették volna ki, hogy egyáltalán ne álmosítson.

Frontint egyébként háziorvos is felírhat, de eléggé nem valószínű - illetve nem helyes, - hogy akár ő, akár pszichiáter altató helyett ezt javasolja álmatlanságra.

Ebből kifolyólag, mivel a mellékhatásokra sokkal-sokkal eltérőbb szórással reagálnak az egyes emnberek, mint a főhatásra, előfordulhat - mint fettebb is írták - hogy óriási adagot kell bevenni ahhoz, hogy náluk "elégséges mértékben" előjöjjön a mellékhatás, ami így végképp öngól.

2010. ápr. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Én se örülök neki, de csak a friss pszichiáterek kezdenek altatóval alvászavarra. És 10/7-en meg is szívják, mert az illető az általa felírt altatóval lesz öngyilkos. 6 éve dolgozok pszichiátrián, és gyűlölöm ezt a gyógyszer centrikus e.ü. ellátásnak nem nevezhető mocskot, de ebben az egy esetben megértem a pszichiátereket. Ha a leghalványabb sejtelmük támad, hogy a beteg szuicid hajlamot próbál leplezni, akkor amíg lehet nem adnak altatós receptet a kezébe.
2010. ápr. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Ez szerintem az antidepinél probléma, már úgy értem, hogy a szedése alatt vagy miatt.

A nyugtatóhoz legfeljebb úgy kapcsolódik, hogy ebből "szokás" benyakalni 1 üvegcsével egyszerre, mert ez gyorsabban hat. Vagy erre gondoltál, úgyis?

2010. ápr. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Nem egészen értem mire vonatkozik a kérdés, kicsit sötét vagyok, és reggel van. Antidepivel szinte lehetetlen öngyilkosnak lenni, de tényleg az a legnépszerűbb módszer, hogy az illető szörnyű alvászavarra panaszkodik, amúgy normálisnak tünteti föl magát, mondván neki csak altató kell... És ez már annyira lejárt trükk, hogy az orvos inkább nyugtatót ír fel, mert bár az már halálos, de csak írtóztató mennyiségben. Mondjuk minumum 2 100-as feles xanax, frontin, vagy rivotril tud megölni egy embert, de azt is csak akkor, ha fel tud teljesen szívódni a gyógyszer. Altatóból meg elég 3-4 doboz, és ha a halál nem is, de a kóma garantált, ha nem kerül az ember időben orvoshoz.
2010. ápr. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

A legalis drogok lassu felszivodasu szerek,es ongyilgossagra valo hajlamuk nagyon nagy ha folyamatosan kis dozisban szeded is.

Azon elgondolkoztal mar hogy az alvas egy normalis folyamat,a tested pedig pont annyit fog pihenni,amennyire szuksege van,vagyis mikor mar lefarad.Miert kell altatokat szedni?Lefekves elott ne nezz olyan tv musort ami felzaklat,ne is olvass negativ dolgokbol allo irasokat,napkozben porogj,egyel rendesen,es az alvasod helyre fog allni magatol,hidd el.A gyogyszereknek kivetel nelkul vannak mellekhatasaik,mint nalad a dekoncentraltsag,neked ez megeri?Az orvosok szinte lassan mar a levego vetel utan is felfognak irni egy egy pirulat,ne dolj be a gyogyszeriparnak.Nem eri meg.

2010. ápr. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Előző!

Nagyon benézted a válaszom, kicsit félreolvastál.

Nem én szedek altatót, hanem úgy általában ez az egyik legnépszerűbb öngyilkossági módszer, ere az ürügyre próbálnak meg föliratni altatót, elteszik és mikor összejön a szerintük halálos adag beveszik egyszerre. Tényleg elég sok az ilyen.

Amúgy egyet értek veled, csak nem erről volt szó.

2010. ápr. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
uccsó előtti ez egy jó nagy baromság. az ember sajnos nem mindig akkor alszik el amikor szüksége van rá. Képzeld, én 3-4-5 órákat fekszem az ágyamban mert nem tudok elaludni, akkor sem ha már nem si tudom nyitva tartani a szemem.... kiskorom óta így van ez.
2010. ápr. 23. 22:25
 19/22 anonim ***** válasza:
akkor nalad ez pszichoszomatikus vagy neurotikus,mindennek meg van a miértje,meg akkor is ha a csaladban senkinek sem volt,mivel ez nem örökölhetö,ezt kéne kezeltetned,de a gyogyszerek tenyleg csak fura mellékhatasokat fognak kihozni,es ideig oraig segitenek majjd csak,mert nem a gyökerénél kezelödik a problémád,mivel ugy nez ki nem is nézel rá alaposan
2010. ápr. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Elég sok hülyeséget olvastam itt de a tények összegezve:

-A Benzodiazepin-származékok(Froint,Rivotril,Seduxen,stb..) tényleg nem altatók, hanem szorongásoldók, nyugtatók. Viszont bizonyos esetekben(az esetek nagy része) álmatlanság ellen is használható, ha az álmatlanságot valamiféle szorongás okozza.

-A Benzodiazepin-származékoknak tényleg sokkal nagyobb a terápiás indexük(messze van a halás dózis a terápiás dózistól) mint a Barbiturátoknak és más alatatóknak, de 15mg fölé egyik említett szerrel sem szabad menni, még ígyis egész napos alvás, vagy eszméletlen fekvés lehet az eredménye.(Ismerek olyan embert aki 100mg-nyi Rivotril-t fogyasztott el, 4 napig eszméletlen volt otthon,nem-evett,nem ivott,maga alá****t, de nem halt meg.)

-A frontin-t valószínűleg nem érzed meg 0,5 mg-os dózisban reggel, de a Rivotril-t valószínűleg igen. Ja és a pupillád akkora lesz mint egy dinnye.

-Ne gyógyszerrel kezdd, próbálj változtatni az életmódodon és a mottód legyen ez: TÜRELEM RÓZSÁT TEREM.

-Ha mégsem sikerül sehogysem próbálj először természetes és gyengédebb alternatívát például macskagyökérkivonatokat(Valeriana, HOVa)

-Ha már tuti nem jó egyik sem akkor mielőtt gyógyszert íratsz fel menj el egy jóhírű dilidokihoz és legyél vele TELJESEN ŐSZINTE, így tudja csak eldönteni hogy kell-e neked.


Tudom hogy egyátalán nem ez volt a kérdés, de szeretttem volna neked pár tippet adni hogy megkönnyítsem a dolgod, plussz a többieknek válaszoltam.

2012. jan. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!