Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Most már örökre depressziós...

Most már örökre depressziós leszek? Létezik ilyen? Mitől múlik ez ez a sz@r?

Figyelt kérdés
Gyerekkorom óta ez van, jártam pszichiáterhez, pszichológushoz, de mégis rosszul érzem magam, minden motivációm eltűnt, nem találok örömöt semmiben sem. Amit régen szerettem csinálni, ma már nem, kimozdulni sem tudok. Nem látom értelmét semmink sem, annak se hogy egyek, mert minek, miért csináljak bármit is? Semmi értelme :( ennek talán csak a halál vethet véget.
2016. aug. 20. 02:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Én kiskoromtól így élek. Én tökre azt hittem hogy ez normális. Mondjuk ha nekem nincs bajom neked sem kéne megölnöd magad. Ha már semminek nem látod értelmét akkor bármit csinálhatsz. Pl én sajna egész nap gépezek, nincs értelme de lefoglal és nem gondolkodom olyasmin mint te. Jó éjt.
2016. aug. 20. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%
találj hobbit, kezdj sportolni, kirándulj, szerezz párkapcsolatot, barátokat, munkát...kezdj magaddal valamit. Ha haszontalan életet élsz joggal érzed értéktelennek az haszontalannak a léted mert az is. Alkoss végre az örömet okoz...hajrá!
2016. aug. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
csinálj meg kisebb feladatokat. tök mindegy mit, ülj ki a napra, sétálj egyet, olvass el valamit, tegyél rendbe egy szekrényt, csinálj valami kaját, akármit. nem kell, hogy értelme legyen. csak próbálj meg olyan pár perceket találni ilyen tevékenységek közben, amikor nem érzed magad sz.rul. nem rágörcsölve, egyszerűen csak vannak pillanatok, amikor pár percre belefeledkezel valamibe, kikapcsol az agyad és elfelejted, hogy milyen rosszul vagy. na az ilyen tevékenységeket keresd. nem a tevékenységnek lesz értelme, hanem annak, hogy csinálod és segít átvészelni a depressziót.
2016. aug. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Első,hogy Te mekkora egy büdös.........vagy!!!!!
2016. aug. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem félek meghalni, de nem is akarok. Félelmetes ez az állapot, nem akarom megölni magam, nem akarom, hogy így érjen véget:( előtte még élni akarok, de most az nem megy.


Nincs motivációm arra, hogy hobbit keressek meg ilyenek, ha lenne, már rég emberek között lennék, azt tenném amiben örömöt találok, és már nem lenne semmi bajom. De már semmi sem találom meg a nyugalmat.

2016. aug. 20. 21:44
 6/6 A kérdező kommentje:

#4

Köszönöm, ezek jó ötletek, megpróbálom így csinálni.

2016. aug. 20. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!