Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anorexiás vagyok? 15L

Anorexiás vagyok? 15L

Figyelt kérdés

Mostanában nagyon megborultam.

Csomót stresszelek (elvileg fölöslegesen), magányos vagyok, kezdem nem látni, hova tartok.

Mintha az étel megvonása örömöt okozna... A sok minden rossz, amit érzek, erre ösztökél. Nem tudok enni, de nem enni sem, valami borzalmas, minden falat után lelkiismeretfurdalásom van.

A BMIm jelenleg 21, de legalább 18-ra szeretném lecsökkenteni.

Leírom azért egy sima napi étel-adagom, hogy mégiscsak mondjak valami konkrétumot...

Reggeli: semmi

Ebéd: amit kimernék annak a fele, ami a tányéromon van annak a harmada, és az is válogatott (pl nem eszek lisztet, krumplit, húst) ((így gyakran kb 5-6 falatot eszek))

Vacsi: ha az ebéd zöldség volt, akkor befér egy alma/barack/FÉL fagyasztott banán

Nasi: általában nincs, de van cukormentes csokim, amiből 1 kocka olyan 10 kcal körül van. (Ebből naponta 1-2-őt eszem)


De rossz leírni, hogy eszek valamit... Ehh.

Ez már az "anorexia" kategória?


A legrosszabb az egészben, hogy nem akarom abbahagyni

Kövér vagyok, bűnhődnöm kell, amúgy meg

Simán meglehet élni elhatározásból.

Meg teából.


2016. aug. 29. 00:18
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Ez anorexia, keress pszichológust.
2016. aug. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem fogyokurat hanem pszichologust ajanlok...Ez depresszio nem anorexia. Vaaagy emos lettel😅
2016. aug. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Már van

(Kösz a választ!)

2016. aug. 29. 00:26
 4/9 anonim ***** válasza:
22%
Mondanám, hogy anorexia, de ez már súlyos elmebaj. Kérlek vonulj minél távolabb a civilizációtól, ne fertőzz meg normális embereket. Mondjuk mindegy, hamarosan úgyis éhen halsz, oszt problem solved.
2016. aug. 29. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Áh köszönöm, jól esett ez most a lelkecskémnek

Nem csalódtam.

2016. aug. 29. 00:36
 6/9 anonim válasza:
ha akarod nekem írhatsz privibe:))) hatha i can help
2016. aug. 29. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%

Hogy hova tartasz? Mindig előre, hiszen vissza nem mehetsz.

Még csak 15 éves vagy. Serdülsz. Egy 15 éves amúgy sem fogja tudni, hogy mi lesz, ha nagy lesz, mert amikor már 17 leszel változni fog teljesen a világképed amikor már 18 leszel még jobban fog változni. Az országban az a legnagyobb butaság, hogy a 14 éves gyereknek meg mondják 8. osztály után, hogy jelentkezzen egy középiskolába ami majd a jövőjét fogja elkezdeni. Lásd, te elmész egy szki-ba gépészeti irányban, mert akkor még az tetszik, de közben már nem. Egy ilyen fiatal gyerkőc még nem fogja tudni eldönteni, hogy mit is fog akarni.


Hidd el nekem, jönnek most az évek, és ahogyan telnek és éled a mindennapjaidat változni fogsz.


Amúgy megjegyezném, sosem biztos, hogy mentális probléma van a háttérben, betegség is lehet, például hasnyálmirigy alulműködés.


Úgy érzem eme írásodból, hogy kevés barátod van. Ezzel foglalkoznod kellene és barátkoznod másokkal beszélgetned és másokkal megbeszélned a problémáidat és nem csak az orvosokkal, mert ők nem a barátaid.


Mellesleg mindenki akkor eszik amikor akar és amikor szüksége van rá és amikor jól esik, ne ez határozzon meg. Ha éhes leszel úgy is eszel, ha nem leszel nem fogsz. Ha éhezni fogsz a szervezeted akarni fogja az ételt és jelezni is fog neked, tehát enni fogsz. Szóval "don't worry" (Mert előttem is angoloztak).


"A félelem rosszabb, mint a halál". Szóval ne félj, élj!

2016. aug. 29. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
88%

"Simán meglehet élni elhatározásból." - ha ez így lenne, nem halnának meg milliók Afrikában az éhezésben.

Valóban lehet étel nélkül élni, sok év spirituális gyakorlat után, de ahhoz eleve egy testi-lelki egészségből kell kiindulni, nem "bűntudatból". A légzéstől miért nincs bűntudatod?

2016. aug. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom?

Ha tudnám, ha elég okos lennék, nem itt tartanék.

2016. aug. 29. 23:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!