Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok! Mit...

Depressziós vagyok! Mit tegyek? Többi lent

Figyelt kérdés

A szüleim úgy érzem egyáltalán nem szeretnek... tudom ez átlagos tini nyafogásnak tűnik de ők engem teljesen lekezelnek. Majd hogy nem úgy bánnak velem mint egy kisbabával, gügyögnek hozzám és hülyének néznek, csak mert megkérdezek valamit.A testvérem is teljesen lenéz, csak mert én vagyok a legfiatalabb a családban. A múltkor is megkérdeztem hogyan szereti a teát hány citrommal (beteg volt és én készítettem neki teát) azt mondta sok citrommal szereti a teát. én belefacsartam neki egy fél citromot aztán beköpött a szüleinknek azzal hogy én nem tudok teát főzni pedig csak keveset raktam bele szerinte... esténként gyakran nem tudok aludni, olyankor titokban sírok és gyakran nem tudom megindokolni magamnak miért, átlagosan hajnali 2ig fent vagyok de van hogy egy kor sikerül elaludni de olyan is van hogy 3-ig ébren vagyok (sajnos suli időben is) A szüleim azt hiszik mindent a legjobb barátnőmről copyzok de ez egyáltalán nem így van. ő pszichológushoz jár. Biztos vagyok benne hogy csak kevésbé bíznának meg bennem ha elmondanám hogy depressziós vagyok (mert egyáltalán nem bíznak bennem soha) és nem hinnének nekem azt hinnék kamuzok és csak "menő" akarok lenni azzal hogy pszichológushoz járok, és hogy a barátnőmet másolom. (ahhoz képest én régebb óta érzem így magam mint ő jár pszichológushoz...)pedig nekem ez már lassan egy éve tart gyakran vannak öngyilkos gondolataim is és azt kívánom bár ne születtem volna meg. magamat is utálom kiálthatatlannak tartom magamat, és kövérnek (emiatt többször megfordul a fejemben hogy hánytassam magamat, pedig mostanában semmi étvágyam nincsen ha pedig mégis eszek akkor sokáig azon gondolkodom mennyire könnyű lenne hánytatnom magamat, milyen egyszerű mozdulat lenne és megszabadulnék a bevitt ételtől) Gyakran csak a bűntudatom tart vissza az öngyilkosságtól vagy attól hogy hánytassam magam, de nem hiszem hogy az ép eszem sokáig bírna visszatartani engem ezekben...

Bocsánat hogy hosszú lett és a rendes válaszolóknak előre is köszönöm és az olyan válaszokból hogy akkor öld meg magad inkább nem kérek.

12/L



#Depresszió;hánytatás;psziholóhus
2016. szept. 3. 16:28
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A kérdés lemaradt: Méghozzá hogy mit kéne csinálnom most? mert egyedül nem mehetek és nekik nem mondhatom el és várni sem lenne jó vele míg felnövök... szóval tényleg a legjobb dolog amit tehetek az hogy megölöm magamat balesetnek beállítva így még ki sem derül hogy mi bajom volt. De ez megint csak bűntudatom van hogy erre gondolok.
2016. szept. 3. 16:37
 2/11 anonim válasza:
Legyél erős és magabiztos, akkor senki sem fog beléd kötni. A szüleidnek mond meg, hogy depressziós vagy és segítség kéne. A testvérednek meg mond meg, hogy nem vagy a csicskája. Fenyítsd be rendesen, tudja hol a határ. Ha erősnek mutatod magad, az emberek megrökönyödnek és visszavesznek a hangjukból... Nagyon remélem, hogy segítettem.
2016. szept. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Most olvasom, amit másodjára írtál. Meg ne merd tenni! Ne hagyd, hogy más elrontsa az életed. ÁLLJ ki magadért. Az öngyilkosság eszedbe se jusson! Előtted az élet!
2016. szept. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
És mozogj sokat. Az oxytocint szabadít fel. Segít a depi leküzdésében.
2016. szept. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 lcadam válasza:

Már maga az, hogy feltetted kérdésedet, egy lépés a javulás felé. Ki kell beszélni magadból.

Keress egy barátot, akinek mindent elmondhatsz.

Fontos az életmód váltás: sok mozgás

Fontos a dolgokhoz való pozitív hozzáállás (ez a pohár nem félig üres, hanem félig teli)

Sok mindent lehetne még mondani, de csak TE vagy a gyógyítója magadnak, mert tudod, hogy bajod van. És ha valamiről tudsz, könnyebb válaszokat találni.

2016. szept. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem mindenkinek volt egy ilyen szakasza az életében. Volt hogy én is vagdostam a kezem, meg sírtam, ahhoz képest hogy fiú vagyok. Voltak reménytelen szerelmeim is, sokat csalódtam. Nehezen tudok máig beilleszkedni közösségekbe és elég embergyűlölő vagyok. De ki fogod ezt nőni. A lényeg az, hogy állj ki magadért. Ha szüleid gügyögnek hozzád vagy hülyének néznek akkor nyugodtan szólj nekik be, hogy ez azért már szánalmas, meg hogy ne nézzenek már teljesen hülyének. Mondd el nekik hogy mentális problémáid vannak és pszichológushoz szeretnél járni. Ne érdekeljen hogy mit gondolnak róla. Meg kell tanulni helyén kezelni mások véleményét rólad. Egy idő után jobban ki fogsz jönni a szüleiddel. 12 éves koromban hasonló cipőben jártam, így 16 éves fejjel meg egész jól kijövök velük. Máshogy fognak kezelni, ahogy egy kicsit érettebb meg idősebb leszel. :)
2016. szept. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyonszépen köszönöm az eddigi kommentelôknek, mindegyik nagyon hasznosnak tûnik, mindegyikbôl szerintem alkalmazni fogok valamit. Mivel hangulatingadozásaim vannak egyszer nagyon jo kedvem van egyszer nagyon rossz ezért még nem akarom elmondani a szüleimnek. Inkább többet mozgok, javitok a magabiztossagomon, leszokok arrol is hogy hagyom hogy eltiporjanak az emberek. Megpróbálok tiszta lappal inditani. Kicsit félek ha elmondom a szuleimnek vagy akárkinek akkor megromlik vele a kapcsolatom szoval inkább senkinek nem emlìtem ezt meg ameddig nem erzem hogy teljesen elfajul a helyzet.
2016. szept. 4. 03:15
 8/11 anonim ***** válasza:

Tudsz angolul?

Van egy jó előadás ebben a témában. [link]

2016. szept. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez sem rossz [link]
2016. szept. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A magabiztosság egyáltalán nem segített. Az apám és az anyám utál

Illetve eddig kb csak azért nem adtak örökbe vagy valami, mert lány vagyok.az egyetlen a családban anyámon kívül (2 fiu testverem van)

Hiába próbálok megfelelni nekik, amikor kerik egybol ugrok segiteni, es azon kivul pedig tanulok vagy olvasok. (Valoban néha leulok kicsit pihenni gépezni vagy sorozatot nézni de szerintük egész nap ezt csinalom) tegnap egész nap kint segítettem a kertben, mégis azzal vádolnak hogy miért nem tanultam és mért gépeztem egész nap, pedig a kisujammal sem érintetem semilyen elektronikus eszközt. Ma pedig hiába tanulok reggeltöl most az a bajuk, hogy nem ágyaztam meg. Pedig csak nem volt időm mert tudom hogy a nagyszüleimnél ebédelünk.és nem lesz idő utánna tanulnom.

Én ezt már nem bírom elviselni...

Már tényleg nem tart engem semmi sem vissza az öngyilkoságtol.

Már el is terveztem, és a példaképem Evelyn Mchale lenne. Csak a megfelelő időpontot keresem. A holnapi napban reménykedek, hogy reggel amikor iskolába megyek elmegyek Budára és leugrom a várbol. Vagy csak keresek egy magas épületet.

Már elkeztem a búcsu levelem is irni....

Kérlek valaki segítsen

Mert nem tudom hogyan tudnám ezt a problémát másképpen megoldani.

Én csak megfelelni akartam ez enyire nagy baj?

2016. szept. 11. 13:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!