Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A deperszonalizáció/derealizác...

A deperszonalizáció/derealizáció (többi tünet lenn) lehetnek a skizofrénia előfutárai?

Figyelt kérdés

Kb. 3 hete kórházban voltam egy vírusfertőzés miatt magas lázzal, már 3. napja nem aludtam mikor hirtelen összeomlott az agyam, összeestem félrebeszéltem, hallucináltam, halottnak láttam magam az ágyban, ahogy lecsuktam a szemem zuhantam egy alagútban, és pár másodperc múlva felriadtam, hogy élek e még. Ráfogtuk a kialvatlanságra. Ezekután urrá lett rajtam a szorongás. majd két hete fokozatosan távolodom a valóságtól, voltam pszichológusnál, aki azt mondta, hogy ezek egyértelműen a dr és dp tünetei, de sajnos lehetnek sokkal komolyabb betegségek előfutárai. Bepánikoltam.... Péntekre kaptam időpontot pszichiáterhez. Azóta pedig egy új tünet jött képbe, tudom hol vagyok tudom mi történik, de beszélt hozzám keresztanyukám tudtam a választ ki alartam mondani, de azt mondta, hogy csak kidülledt szemekkel néztem rá és mozgattam a szám.

A tünetek rohamosan erősödnek periódikusan, van, hogy azt érzem most szakad el az a cérna és megőrülök, ezek az utolsó tiszta gondolataim. Rettegek....

Napi 3 x 0.25-ös Frontint szedek, hogy a szorongás kicsit enyhüljön.

Ami kis reményt ad, hogy a dp és dr a pánikbetegség kísérő tünetei is lehetnek, ezzel pedig 16 évesen diagnosztizáltak. Ezzel eddig könnyen együtt éltem. De a kérdés az, hogy mindez lehet a skizofrénia előfutára? Van okom ettől rettegni? Péntekig még rohadt sok idő van.....

20/L



2016. szept. 11. 16:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Persze, a múltkori egyértelműen a fertőzés + kialvatlanság miatt volt!


És a mindennapok (azóta) hogy telnek? Jársz már suliba / dolgozni, vagy otthon vagy? El tudsz / szoktál menni pl. boltba, bárhová? Arra gondolok, hogy van-e ezeken kívül valamivel problémád.

Vagy esetleg hogy csak otthon vagy-e, mert attól ki tud készülni az ember...

2016. szept. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Budapesten tanulok/dolgozok, a hét elsőfelében még elvoltam, sőt még bulizni is voltam, elhitettem magammal, hogy semmi bajom nincs. De aztán a mozgólépcsőn volt egy olyan érzésem mintha meghaltam volna és örökké ott maradnék, ezutàn inkább hazajöttem pénteken ami szintén hatalmas trauma volt. Rengeteg ember, alig érzékeltem valamit. Aztán ma volt ez keresztanyummal, és azt mondta ne menjek vissza, és azért mondtam, hogy maradok mert nem bírtam volna. Nagyon összezuhant az agyam, gyakorló hipochonder is vagyok, de mikor más is látja rajtam, hogy baj van, akkor tudom, hogy baj van.
2016. szept. 11. 16:28
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem akkor voltak ilyenek, amikor depressziós voltam. (akár erre is gondolhatott a pszichológus)

Ha neked eleve van pánikbetegséged, akkor amiatt is lehet ez az egész.

Sőt, a szorongástól is lehet.

2016. szept. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia, jobban vagy azóta?
2020. jan. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szia!:) hát a mai napig érzem a nyomait ennek az időszaknak a bőrömön. Nagyon erős szorongással küzdök. Dehát ilyen az élet.
2020. febr. 24. 22:36
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnalom:( de a derealizacio+deperszonalizacio enyhult, elmult legalabb?
2020. febr. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
El, bár ugye az kiderült hogy ez a kezeletlen bipoláris zavarom és borderline személyiség zavarom következményei voltak. Így időnként előjön még.
2021. jan. 23. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!