Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezt a szomorúságot hogyan...

Ezt a szomorúságot hogyan dolgozzam fel?

Figyelt kérdés
25 éves fiú vagyok és négy hónapja egyedül repülővel kimentem dániába de ott pánikrohamot kaptam és kórházba kerülteM. Lehetőségem lenne megismételni az utazást de sokan féltenek hogy egyrészt ez a trauma nagyon friss még meg mi van ha még nagyobb baj lesz mert egyébként is járok pszichiáterhez meg szedek gyógyszereket. És eléggé stresszelek is. A rokonok is féltenek hogy egyedül nyelvtudás nélkül kiutazzak. A repülőjegyet azt bukni fogom. Az orvosom szerint a félelmekkel szembe kell nézni. De szerintem ez túl nagy felelősség
2016. szept. 16. 22:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Hallgass az orvosra.
2016. szept. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem már az is fokozza félelmedet az utazástól,hogy túlzottan féltenek. Eleve "stresszelsz"tőle és ezt csak fokozza a mások félelme. A lányom hasonló módon ment ki Finnországba júliusban. Azaz finn tudás nélkül (bár angolul beszél),egyedül. Féltettem és még féltem most is,de nem az volt az első,hogy megpróbáljam lebeszélni róla ,hanem hogy fokozzam az önbizalmát azzal,hogy hasznos tanácsokkal segítsem őt. Szerencsére nagyon jól elboldogul. De ha nem így lenne,akkor még mindig hazajöhetne bármikor és gondolom téged sem tartana kint senki akaratod ellenére. Viszont,ha NEKED (nem másnak!)nincs kedved kimenni,akkor ne tedd! Ha viszont van,akkor a félelmeid ellenére próbáld meg! Igaza van az orvosnak!
2016. szept. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem az szokott segíteni, ha végig gondolom mi a legrosszabb, ami történhet. És általában rájövök, hogy ha az megtörténik, akkor is fogok tudni élni tovább. Neked mi a legrosszabb kimenetel? Elbukod a repjegyet és haza jössz? vagy kint lesz megint egy pánik rohamod?
2016. szept. 17. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Minek mentél Dániába?
2016. szept. 17. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mitől félsz?

Repüléstől? Légi katasztrófától? Attól, hogy eltévedsz kinn, nyelvtudás nélkül? Átvernek? Mégis mitől?


Én azt mondom, hallgass a szívedre! Tedd, amit az diktál! :)

2016. szept. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!