Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen betegsége lehet Julius...

Milyen betegsége lehet Julius Andannak, A világ a színfalak mögött szerzőjének?

Figyelt kérdés
Skizofrénia? Téveszmék? Kényszerbetegség?

#skizofrénia #kényszerbetegség #OCD #Julius Andan #A világ a színfalak mögött
2016. szept. 18. 13:58
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Miböl gondolod, hogy VAN valami betegsége!?!?!?!
2016. szept. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Onnan, hogy eléggé "érdekes" elméletei vannak.

Na jó, ettől még nem feltétlen beteg valaki. De nála gyanús, hogy az.

2016. szept. 18. 15:54
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

De bolond vagy! :))) Julius Andan egy regény főhőse (DUncan Shelley: Az elme gyilkosai, trilógia)


Semmilyen betegsége sincs, ő egy ideológiai hálózat vezetője a könyv alapján. Ez egy kitalált személy egy kitalált világban.


A kellemetlen, hogy sok igazság van benne :(

2017. ápr. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudtam... egy ismerősöm küldte át nekem A világ a színfalak mögött c. könyvet,és csak beleolvastam, de agyf.szt kaptam tőle... de akkor megnyugodtam, hogy nincs ez komolyan gondolva :-)
2017. ápr. 21. 22:39
 5/10 anonim válasza:
100%

A betegségeinek a neve: ébredés és lelkiismeretfurdalás. Csak nem kicsiben, hanem globálisan.


"...Mielőtt belevág ennek a könyvnek az olvasásába, jobb, ha néhány dolgot tisztázok itt az elején. Egy könyv önmagában és kizárólag arra lehet bizonyíték, hogy van nyelv, van írás és van nyomtatás. Ennél többet egyetlen könyv sem képes bizonyítani – teljesen mindegy, hogy mi áll benne..."


"...Hiheti, hogy a világegyetem az Ősrobbanással kezdődött, és hogy most tágul.

Hiheti, hogy a normandiai partraszállás zseniális katonai lépés volt.

És hihet még száz és ezer és millió dolgot, szentül meggyőződve arról, hogy ezek

bizony így vannak. Sorolhatja érvek tömkelegét, amelyek mindegyike alátámasztja, hogy ezek

a dolgok tényleg így vannak.

Ám ellenérvból elég egy is, hogy a tudás eme illuzórikus kártyavárai összedőljenek.

Ön a felsorolt dolgok egyikét sem tudja.

Ezek ugyanis nem tények!

Csak közlemények!

Amit ön kap, azok csak és kizárólag KÖZLEMÉNYEK..."


"...Azt mondhatnám, hogy ön nem áll semmiféle kapcsolatban az úgynevezett

tudománnyal, a technikai fejlesztéssel, az űrkutatással vagy a kormányzattal – csakis a

médiával. Mindent onnan „tud”.

A média két részből áll össze: az egyik a tartalom, a másik az eszköz, amivel terjesztik.

A tartalom a legtöbb esetben csupán ideológia, vagy olyan közlemény, ami egy ideológiát

támaszt alá; az eszköz pedig a tömegkommunikáció.

A média nem csak a tévé, a rádió és a sajtó. A média technikai oldalához tartozik

minden olyan csatorna, amelyen át tömegeket lehet elérni. A média részét képezik a

színházak és a mozik éppúgy, mint a tankönyvek, regények, az Internet, az osztálytermek és a

nyilvános tömegmegmozdulások. Mindez a tömegkommunikáció részét képezi, amin keresztül

gondolatokat lehet eljuttatni a tömegekhez..."


"...Mondok egy példát. 1961-ben a CIA megpróbálta meggyilkolni Fidel Castrót; ezt az

akciót hívják “Disznó-öböl akciónak”.

Ön ezt tudja.

Onnan tudja, hogy mondták önnek, hogy így volt.

Ha nem mondták volna, nem tudná.

Ha másképpen mondják, másképpen tudja.

És ha mást mondanak, mást tud.

Így megy ez; ilyen egyszerű, és ennyire nincs köze a valósághoz..."

2018. aug. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%

4-es


Agyf.szt kaptál tőle? Ez a könyv zseniális, és bizony, ahogyan előttem írták, nagyon sok igazság van benne.

2021. aug. 17. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%

Szted most okos vagy hogy megvéded a berögzült hiteidet a világ működéséről azért mert azt írod ide hogy agyf.szt kaptál ettől?

Annak a könyvnek pont az a lényege hogy elgondolkodjál a dolgokon, hogy mindaz amit "tudsz" a világról, könnyen eltéríthető, manipulálható, és szinte semmiről nem tudsz meggyőződni hogy igaz-e, mégis igaznak veszed.

Még ha "internetkutatóként" utánanézel a dolgoknak, akkor is csak ugyanabból a körből "tájékozódsz".

2021. aug. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Enlightened válasza:
100%

Tök mindegy!

Ha úgy gondolod beteg,igazad van.

Ha viszont úgy gondolog teljesen egészséges,akkor is.

2021. szept. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Templar knight válasza:
56%
Par oras kutatasom alapjan ez egy fikcio amit egy magyar iro irt muvesznevén Duncan Shelley. Viszont egyetertek az okfejtesevel.
2022. okt. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szcientológus a szerző.
dec. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!