Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki szenvedett már depressz...

Valaki szenvedett már depresszióban? Hogy gyógyulhatok ki belőle?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és mostanában elég sok minden történt, ami miatt depresszióba estem. Szüleim nem tudják, szerintem nem is érdekli őket. Pszichologushoz nem szeretnék elmenni. Elég szégyenlős vagyok ilyen témában. A barátaim segíteni akarnak, azt mondták, hogy ki fognak szakítani ebből az állapotból, mert azt szeretnék ha ujra olyan lennék mint régen. Valamikor elmondom nekik, hogy akkor épp mi a bajom, de néha csak a "semmit" válaszolom. Szeretnék túl lépni ezen és élvezni ezt az évet is. Tudtok segíteni, hogy esetleg mit csináljak vagy, hogy érdemes-e elmondani barátoknak? Kérlek segítsetek és akit nem zavar azt meg kérem, hogy írja le az életkorát. A válaszokat előre is köszönöm.

2016. szept. 18. 23:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Sportolj valamit, a testmozgás boldogsághormonokat szabadít fel. Kezdj el kocogni, futni pár km-t. Mást is sportolhatsz, ha vannak barátaid velük együtt is.

29/F

2016. szept. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kiskorom ota sportolok, de most abba hagytam, mert teljesen elment a kedvem tole. Kevesebbet eszem es folyton talalok magamon valamilyen hibat. Mondjuk ma az egyik baratnom ki irta G+-ra, hogy egy ideig nem lesz elerheto mert nem erzi jol magat es egybol azt hittem, hogy miattam van, de azt mondta, hogy ne magamat hibaztassam mindenert es, hogy el ennek sem en vagyok az oka. A szuleim is sokat betegeskednek es hiaba probalok segiteni nekik, le kiabalnak, meg sokszor durvan beszelnek velem. Tudom, hogy idegesek es, hogy ennek is en lehetek az oka, de szeretnem ha nem utalnanak. Fogalmam sincs, hogy mit csinaljak....
2016. szept. 19. 01:19
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem te vagy az oka, a betegségük az idegesség egyik fő oka, erről te nem tehetsz. Azt, hogy mások mit írnak netten ne vedd magadra.


Kár volt abbahagyni, ezzel én is így vagyok, az embernek nincs kedve mozogni, aztán egyre lejjebb megy lelkileg, pedig ha csinálna valamit, az ad annyi boldogságlöketet, hogy legalább, már aznap este OK vagy. Van futócipőd?

2016. szept. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sajnos a depresszió olyan dolog, amit nem igazán lehet kezelni... ahogy írtad, valami kiváltó oka van mindig, gyakran több negatív dolog. Ha pl sokat csalódtál emberekben, intézményekben stb... azt nem lehet sporttal, vitamintablettákkal meg hangulatjavítókkal kezelni.

Én is hosszú évek óta (kb 13 évesen kezdődött) vagyok depis, mivel rengeteg rossz dolog történt velem... annyit tudok tanácsolni hogy próbálj kiállni magadért az élet minden területén... pl ha pár ember negatív megjegyzést tesz a külsődre, ne foglalkozz vele, csakis magadnak akarj elsősorban megfelelni... mindig az legyen az első hogy neked tetszen, te akarj valamit megcsinálni, kipróbálni.. stb pl ha egyáltalán nincs kedved vmi szakkörre vagy továbbképzésre, esetleg osztálykirándulásra menni, akkor ne menj, akárhogyan biztatnak h jó buli lesz. Én sokszor megbántam h másokra hallgattam bizonyos dolgokban és ha visszaforgathatnám az időt, biztos h magabiztosabb lennék és nem mennék pl közös kirándulásokra... és leszarnám azt is ha emiatt páran kiközösítenének. Ne légy túl szigorú magaddal és ha valami nem tetszik vagy zavar egy élethelyzet akkor ott azonnal mondd ki. (Pl egyetemen be kell szólni a srácoknak akik kocsmamódon végigdumálják az előadásokat, és te nem hallasz tőlük kb semmit, elterelik a figyelmed... ha a szüleid sokat vitatkoznak egymással... mondd el hogy téged ez mennyire rosszul érint, megvisel stb.) Ja és inkább legyen kevés, de igaz barátod, akikkel minden problémád meg tudod beszélni, mint ilyen felszínes partyarcok.

Egyszerűbb szerintem úgy kimászni a depiből, ha vannak céljaid.. ez lehet bármi, pl továbbtanulás, vmi hobbi, utazás, jogsi, kocsi... bármi. Amíg nagyon el akarsz valamit érni, addig kezelhető a dolog.. akár készíts valami listát h mit szeretnél és hogyan akarod ezeket elérni... pl elmész valami nyelvi tanfolyamra és 2 év múlva felsőfokú nyelvvizsgád lesz, vagy diákmelózol és összespórolsz X összeget hogy megvegyél egy Y dolgot.

Nekem még utazás segített, ha hosszabb ideig vagy körülvéve idegesítő, negatív emberekkel plusz a környezet is lehangoló, akkor nagyon felszabadító érzés kiszabadulni belőle, még ha csak 5-10 napra is.. elmész egy szép helyre, ahol jókedvű emberek vannak, ismerkedsz új arcokkal, feltöltődsz pozitív energiákkal. Nekem az a tapasztalatom hogy ez a depi és negatív hozzáállás a magyarok népbetegsége... akármikor találkoztam vagy beszéltem külföldiekkel, teljesen feldobott.. sokkal nyitottabbak, közvetlenebbek, nyugodtabbak, boldogabbak. Itthon meg állandóan az idegeskedést, ellenségeskedést, bizalmatlanságot tapasztalom. Ja és még az jutott eszembe, hogy itthon nagyon erős ez a közösségbe nevelés... úgymond elvárják már egész kis korod óta hogy menj a csoport után, dolgozz össze a szaktársaiddal, illeszkedj be, tarts velük. Ami (legalábbis) számomra elég zavaró volt, sokkal jobb szerintem a nyugatias gondolkodás, az individualizmus, ahol jobban önmaga lehet az ember, jobban ki tud bontakozni... pl ha már tudod egy ideje hogy te orvos szeretnél lenni, akkor foglalkozz a biosszal, kémiával, és ne gyötörd magad h magyar irodalomból is jeles legyél.. totál fölösleges, egyik beteged sem fogja megkérdezni hogy mettől meddig élt József Attila és mire gondolt mikor megírta X versét.. és szard le mit gondol rólad a magyartanárod.. legyen meg a 2-es és ennyi. Meg ha bármi iskolai rendezvény van, ahol kitalálják h pl piros pólóban kell lenni, de te utálod azt a színt, akkor ne vedd fel, ne menj el az eseményre. Csináld azt amit te szeretsz, ami érdekel, ne hagyd hogy a tanáraid, szüleid túlságosan befolyásoljanak, attól nem leszel boldog és valszeg sikeres sem, mivel képtelenség jól teljesíteni abban amit ki nem állhatsz.

Na elég hosszúra sikeredett, ha gondold írhatsz priviben. Remélem valamennyit segít.

2016. szept. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én már szenvedtem depresszióban, sajnos.. 12 évesen.

Nekem egy pszichológus segített, és a motiválás..

A barátaidnak nyugodtan mond el mi fáj, biztos megértenek, és segítenek elfelejteni minden gondot.

U.I.: Remélem most már jobban vagy! :)

13|F

2017. jan. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!