Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ongyilkossaghoz gyava vagyok,...

Ongyilkossaghoz gyava vagyok, de nem szeretnek elni. Tanacs?

Figyelt kérdés
2016. okt. 15. 23:38
 1/9 anonim válasza:
Miért nem akarsz élni?
2016. okt. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nincs semmim,se csaladom,se munkam,se barataim stb.Egyszoval semmi sincs,nincs miert elnem.
2016. okt. 15. 23:50
 3/9 anonim válasza:
Hány éves vagy,hogy ilyeneken gondolkodsz? És miért nem teszel érte,hogy legyen munkád,családod,nyavalyogni mindenki tud,senkinek se könnyű az élete
2016. okt. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kezdj el munkát keresni, a munkahelyeden legyél nyitott, és a munka, barát kérdés meg is oldódott:) sok sikert!:)
2016. okt. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
25 Eves vagyok.Mentalis betegseggel kuzdok.Hiaba szeretnek dolgozni,de nem tudok.Se baratkozni.Mindenhez tul bena vagyok.
2016. okt. 16. 00:02
 6/9 anonim válasza:
Nem hiszem,hogy túl béna lennél mindenhez,akkor már nem élnél.Próbáld meg felvenni valamelyik rokonoddal a kapcsolatot és beszélgess vele
2016. okt. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%

Hol laksz?

Én azt javaslom,hogy kezdj el terápiára járni.Ha nincs pénzed,akkor sztk-s pszichológushoz.

A következő lépés az legyen,hogy szétnézel a városban,hogy vannak-e önsegítő csoportok(Pesten és egyéb nagyvárosokban biztos,hogy van).

Ha nálatok még sincs,akkor keress ilyen csoportot facebookon,és kezdj el hasonló emberekkel beszélgetni.

A következő lépés az legyen,hogy írsz egy listát

Először írd le,hogy milyen vágyaid/céljaid vannak a jövőre.

Utána pedig írd le,hogy ahhoz,hogy ezek teljesüljenek neked mit kell tenned(fontos,hogy a legapróbb/legjelentéktelenebb dolgokat is leírd)

Aztán kezd el ezeket megvalósítani.

Nem kell mindent hirtelen egyszerre megcsinálni,hanem szépen apró lépésekkel kell előre haladni.

Pl ha emberekkel akarsz ismerkedni,akkor menj olyan helyre,ahol vannak emberek.Ez először lehet akár egy bolt is,az a lényeg,hogy kezd megszokni azt,hogy sokan vannak körülötted.Az nem baj,ha az elején még nem ismersz meg senkit,már az is nagy siker,hogy emberek között voltál és nem a házban bezárva.Aztán később elmehetsz programokra.Először mondjuk valamilyen szabadtéri rendezvényre vagy kulturális eseményre aztán így tovább.

Az is jó ötlet lehet,ha előre összeírod,hogy mit akarsz egy nap csinálni.Fontos,hogy ilyenkor azt vedd figyelembe,hogy mit kell tenned ahhoz,hogy előrébb lépj a céljaid felé.Itt is fontos,hogy mindent leírj részletesen.Aztán ha sikerül ezeket a pontokat megcsinálni,akkor jutalmazd meg magad valamivel.

A napi listánál akár olyat is leírhatsz,hogy felkelni,butának tűnhet,de annak aki pszichés betegségekkel küzd ez is hatalmas lépés és ez is megér egy jelképes hátba veregetést.


Olyan nincs,hogy nem szeretne valaki élni(jó,van pár kivétel,de te nem tartozol ezek közé)te szimplán egy olyan krízist élsz meg,amit nem tudsz megoldani és el akarsz menekülni előle.Ezért érzed úgy,hogy gyáva vagy,te nem meghalni akarsz,hanem eltűnni a problémák elől.

De hidd el,mindenre van megoldás,csak harcolni kell érte.Minden kezdet nehéz,de ha igazán szeretnéd elérni azokat a dolgokat,amiket felsoroltál(család,barátok stb),akkor sikerül ebből kilábalni.

Vagy tovább is sajnáltathatod magad és bezárkózhatsz valahova,de amíg nem teszel valamit,addig semmi nem fog változni.Ahhoz,hogy elinduljon egy folyamat muszáj megmozdulni.

2016. okt. 16. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szia.Láttam a válaszodat,egy pszichológus vagy, vagy ilyesmi ?
2016. okt. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem,csak sajnos személyesen is érint ez a téma ezért elég sokat olvastam már róla.
2016. okt. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!