Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hipnózisban lehet tanulni?

Hipnózisban lehet tanulni?

Figyelt kérdés

Régebben láttam egy neurológiával foglalkozó dokumentumfilmet amiben hipnotizáltak egy embert és azt mondták neki, hogy felejtse el a négyes számjegyet. Miután felébredt, nem tudott rendesen 10ig számolni, nem tudta megmondai hány kereke van az utónak stb.. érezte a gebaszt, de nem jött rá pontosan

Volt olyan is, hogy színes feliratoknak kellett a színét megmondai úgy, hogy pl zölddel volt írva, hogy "piros". ez ugye bezavarja az embert, lemérték a reakcióidőt, stb... aztán hipnózisban elfelejtették vele az egész ABC-t és újracsinálták a tesztet és így egyértelműen jobb volt a reakcióidejük


Én ilyesminek a megfordítására gondoltam. Nyelvet tanulok, a szótanulás ugye sokaknak problematikus.

Megvalósítható-e az, hogy a pácienst hipnózisba ejtik és a terapeuta gyakorlatilag felolvassa neki a szótárat, és így ébredés után azok a szavak benne lesznek a páciens szókincsében?

Ez elképzelhető? Megvalósítható lenne?


Remélem érthetően írtam le, a válaszokat előre is köszi!:)



2016. okt. 17. 16:02
 1/1 anonim válasza:

Hű tesó! Erre még nem is gondoltam :D

Jó ötlet. Szerintem simán működhetne, elvégre az elv ugyanaz. Csag ugye ott a gond h igazi hipnotizört nehéz találni.

2016. okt. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!